10 rzeczy w związku, które są... ważniejsze od seksu

Bez dwóch zdań!
10 rzeczy w związku, które są... ważniejsze od seksu
fot. unsplash
27.02.2020

Choć mówi się, że to intymność w związku wzmacnia relację, istnieją inne rzeczy, które ją budują. Jeżeli związek będzie opierał się jedynie na seksie, nie przetrwa on zbyt długo. Każda relacja powinna opierać się na wartościach, które są prawdziwym budulcem związku. Seks natomiast powinien być jej dopełnieniem i pogłębieniem uczuć. Co zatem jest ważniejsze od seksu? Oto 10 rzeczy!

Zobacz też: „Rozstałam się z facetem, ale wciąż razem pracujemy. Co dalej?”

fot. unsplash

Co jest w związku ważniejsze niż seks?

Komunikacja

Jeżeli nie będziemy rozmawiać i nawzajem komunikować swoich potrzeb szybko popadniemy w stagnację i oddalimy się od siebie. Rozmowa scala, uczy, otwiera i jest obowiązkowa w każdej relacji.

Szacunek

Każdy z nas ma swoje wady i zalety, różnimy się od siebie mniej lub bardziej. Wchodząc w relacje doskonale zdajemy sobie sprawę, że nikt z nas nie jest taki sam. Właśnie dlatego w każdym związku szacunek odgrywa tak ogromną rolę. "Kocham Cię za to jaki jesteś, a nie za to jaki chciałabym żebyś był".

Wsparcie

Życie podkłada nam wiele kłód pod nogi. Problemy w pracy, domu, choroba; czasami bez wsparcia najbliższej osoby nie bylibyśmy w stanie sobie z nimi poradzić. Dobre słowo, przytulenie, opieka i troska jest w tym przypadku dużo cenniejsza niż seks.

Zaufanie

Tyle się mówi o zaufaniu, a wciąż mamy przed sobą tajemnice i rzeczy, których się wstydzimy. Człowiek uczy się na błędach, jednak budując nowy związek pamiętajmy, że jeden zły ruch może zniszczyć wszystko.

Troska

Czy zaparzenie kubka gorącej herbaty, kiedy jesteśmy chorzy nie jest cenniejsze od seksu? Troska o drugą osobę w zdrowiu i chorobie, w każdej najmniejszej sytuacji w naszym życiu jest po prostu nieoceniona.

Uśmiech

Jeden uśmiech jest w stanie wywołać tysiące innych uśmiechów. Mówi się, że uśmiech to największa broń kobiety, ale bez wątpienia to też cenna rzecz w każdej relacji. Jeżeli potraficie rozśmieszyć siebie nawzajem i uwielbiacie śmiać się w swoim towarzystwie to znaczy, że tworzycie zgraną parę.

fot. unsplash

Zrozumienie

Każdy z nas ma pewne przyzwyczajenia i potrzeby. Czasami chcemy pobyć sami, nie zawsze mamy ochotę na rozmowy i fajnie, jeżeli nasz partner to rozumie. To bardzo cenne i potrzebne.

Ciekawość

Kiedy wciąż jesteście ciebie ciekawi, rozmawiacie o swoich pasjach, o tym jak minął wam dzień i jakie macie plany na przyszłość to wasza relacja nigdy nie będzie nudna. Pielęgnowanie swojej miłości jest zdecydowanie ważniejsze od seksu.

Przebaczenie

Każdemu z nas zdarzy się mieć za długi język, powiedzieć coś czego żałujemy albo skłamać. Jeżeli naprawę się kochamy, będzie sobie przebaczać, w końcu każdy z nas uczy się na błędach.

Wspólne spędzanie czasu

Chyba nie musimy Was przekonywać, że spędzanie ze sobą wolnego czasu, śmianie się i rozmawianie jest cenniejsze od przelotnego seksu?

Zobacz też: 9 bardzo wstydliwych pytań, które powinnaś wreszcie zadać facetowi

Polecane wideo

Te znaki zodiaku grają trudne do zdobycia. Trzeba się za nimi sporo uganiać
Te znaki zodiaku grają trudne do zdobycia. Trzeba się za nimi sporo uganiać - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Meria (Ocena: 5) 11.03.2020 22:23
Jasne, że to wszystko jest ważne, ale seks też jest ważny. Mój partner pracuje w delegacji, więc muszę sobie radzić inaczej - mam wibrator z ruchomą główką Deep Fantasy, uwielbiam go.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie