Zaskakująca rzecz, którą powinnaś robić z chłopakiem każdego dnia. Będzie iskrzyć

Po tym poznaje się udany związek.
Zaskakująca rzecz, którą powinnaś robić z chłopakiem każdego dnia. Będzie iskrzyć
Fot. Unsplash
16.01.2020

W idealnym związku nie ma miejsca na nieporozumienia. Jesteśmy zawsze zgodni, obsypujemy się komplementami, a przykre słowa nawet nie przejdą nam przez usta. To wieczna sielanka - tak słodka, że prędzej czy później może zemdlić. Ale na szczęście nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Zobacz również: Jeśli nie robisz tych 10 rzeczy ze swoim chłopakiem, powinnaś natychmiast zacząć

Prawdziwe życie to nie komedia romantyczna. Nawet najbardziej kochający partner musi od czasu do czasu pokazać rogi. Sprzeczki, utarczki słowne, a nawet awantury z rzucaniem talerzami to dla wielu z nas chleb powszedni. I bardzo dobrze - przekonują naukowcy.

To sygnał, że naprawdę nam na sobie zależy i mamy szansę pozostać razem na zawsze.

Niektórzy uważają, że miłość to wieczne poklepywanie się po plecach i przytakiwanie partnerowi. Czasami jednak trudno nam wytrzymać, a wtedy decydujemy się włożyć kij w mrowisko. Zazwyczaj kończy się to wyrzutami sumienia i przeprosinami, zwłaszcza jeśli partner poczuł się urażony. A tak naprawdę powinien nam… podziękować.

Badacze z amerykańskiego Appalachian State University odkryli, że pary, które codziennie sobie dokuczają, mają większe szanse na długi i szczęśliwy związek

- informuje thesun.co.uk.

Brzmi zaskakująco, ale chyba faktycznie coś w tym jest.

Zobacz również: 12 pytań, które muszą paść w każdym związku. Wyduś to wreszcie z siebie

Eksperci uznali, że dokuczanie partnerowi zazwyczaj nie ma na celu niczego złego. W ten sposób pokazujemy, za co tak naprawdę go kochamy. Wybranek czuje się wtedy ważny, bo gdyby był nam obojętny, wtedy nie chciałoby się nam sprzeczać

- czytamy w uzasadnieniu.

Wynika z tego, że pary, które w ogóle się nie kłócą - tak naprawdę wcale nie są ze sobą blisko. Ich relacja jest do bólu przewidywalna i prędzej czy później może się znudzić. Drobne sprzeczki udowadniają, że wciąż nam na sobie zależy.

To także świetna okazja, by przy okazji wspomnieć o tym, co nie do końca odpowiada nam w drugiej połowie. Wtedy ona ma szansę zmienić się na lepsze i związek może dłużej przetrwać.

Zobacz również: 25 rzeczy, których on nigdy nie zrobi, jeśli naprawdę Cię kocha

Polecane wideo

Lepiej unikaj kłótni z tymi znakami zodiaku - potrafią być naprawdę agresywne
Lepiej unikaj kłótni z tymi znakami zodiaku - potrafią być naprawdę agresywne - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.01.2020 05:16
W życiu nie widziałam większej głupoty. Dokuczanie to przejaw złośliwości, każdy normalny człowiek czuje się wtedy poniżony
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie