13 sygnałów, które świadczą o tym, że czas się rozstać. To martwy związek

Na 99% nic z tego nie będzie.
13 sygnałów, które świadczą o tym, że czas się rozstać. To martwy związek
Fot. Unsplash
18.01.2020

Na początku zawsze jest wspaniale. Czujemy motyle w brzuchu i ekscytację na samą myśl, że znowu będziemy razem. Zauroczenie prędzej czy później jednak mija, a wtedy liczy się coś więcej. Bywa i tak, że trwamy przy sobie bardziej z przyzwyczajenia, niż wielkiej miłości. Odczuwamy obojętność, ale nie chcemy przeżywać rozstania.

Zobacz również: 12 pytań, które muszą paść w każdym związku. Wyduś to wreszcie z siebie

Taki martwy związek to najgorsze, co możemy sobie zgotować - czytamy na yourtango.com. Portal przekonuje, że nie ma sensu się dłużej męczyć. Jeśli łączy nas wyłącznie strach przed samotnością, wtedy może być już tylko gorzej. Lepiej zakończyć tę farsę, póki mamy do siebie resztki szacunku.

Oto jednoznaczne sygnały, które świadczą o tym, że to nie może się udać.

#1 Nie umiecie się dogadać

Kiedyś rozumieliście się bez słów, a teraz z góry wiesz, że i tak nie dojdziecie do porozumienia. Pomiędzy wami jest za dużo złych emocji.

#2 Złościcie się z byle powodu

Każdy powód jest dobry, dlatego jesteście na siebie permanentnie obrażeni. Gesty partnera odbierane są jako ataki. Nawet jeśli niczego złego nie miał na myśli.

#3 Nie macie ochoty na dotyk

A wręcz od niej stronicie. Chodzi o każdą formę cielesnego kontaktu - nie tylko igraszki, ale też chwytanie się za ręce, przytulanie czy gładzenie po twarzy.

#4 Dyskusja zawsze kończy się awanturą

Różnica zdań to moment, kiedy warto przedstawić swoje argumenty. Ale wy już tego nie potraficie, bo od razu zaczynacie się obrażać.

Zobacz również: Odpowiedź na to pytanie zdradzi, czy powinnaś z nim być. Zadaj je najbliższym

#5 Nie czujecie więzi

Chodzi o słynne „to coś”. Poczucie, że jesteśmy dla siebie stworzeni i łączy nas coś naprawdę wyjątkowego.

#6 Kwestionujecie swoje poglądy

Nawet w najlepszym związku nie musimy się we wszystkim zgadzać. Problem pojawia się wtedy, gdy wygłaszamy swoje zdanie i potrafimy się z tego powodu jedynie atakować.

#7 Musisz udawać kogoś innego

Zaczynasz rozumieć, że przestałaś do końca odpowiadać jego oczekiwaniom i próbujesz ratować relację w ten sposób. To tylko przedłuży agonię związku skazanego na niepowodzenie.

#8 Wolicie spędzać czas osobno

Jak się czujesz, kiedy partner informuje cię, że spędzi weekend w pracy, a nie z tobą? Jeśli to ulga, a nie rozczarowanie - sprawa jest ewidentna.

#9 Czujesz się kontrolowana

W zdrowej relacji każdy ma też czas dla siebie i prawo do prywatności. Gdy tak oczywiste rzeczy stają się towarem deficytowym, wtedy jest już naprawdę źle.

#10 Twoi bliscy są przeciwko

Zazwyczaj nie liczymy się z ich zdaniem, bo to przecież wyłącznie nasza sprawa. Zastanów się jednak, dlaczego wszyscy odradzają ci tej znajomości.

#11 Nie macie wspólnych planów

Czy widzisz swojego partnera, kiedy myślisz o przyszłości? Martwy związek rozgrywa się tu i teraz, dlatego nie sięga aż tak daleko.

#12 Żyjecie w ukryciu

Nie da się być razem, chowając to przed całym światem. Partner powinien przedstawić cię wreszcie swoim przyjaciołom i rodzinie. Jeśli tego nie robi, to coś jest na rzeczy.

#13 Nie chcecie tego naprawić

Poddaliście się i oboje zdajecie sobie z tego sprawę. Najwyraźniej czekacie na ruch drugiej strony, która odważy się powiedzieć głośno: to nie działa, dajmy sobie spokój.

Zobacz również: 25 rzeczy, których on nigdy nie zrobi, jeśli naprawdę Cię kocha

Polecane wideo

Zbyt piękna, by znaleźć miłość. Twierdzi, że z taką twarzą jest skazana na samotność
Zbyt piękna, by znaleźć miłość. Twierdzi, że z taką twarzą jest skazana na samotność - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
Zenka34 (Ocena: 5) 15.02.2020 10:31
Kobieta czasem nie chce współżyć bo najzwyczajniej boi się zajścia w ciążę, wiele kobiet nie chce się zabezpieczać bo miały chociażby źle dobraną antykoncepcję i czuły się fatalnie.Wtedy nie masz na nic ochoty a co dopiero na sex. Wiem bo sama tak miałam, przez dwa lata lekarz nie potrafił mi dobrze dobrać antykoncepcji,zawsze jakoś tak po dwoćh trzech miesiącach musiałam iść po inne pigułki.Teraz gdy biorę belarę to jest inaczej nie mam tych wszystkich dolegliwości związanych z braniem anty. Mój partner to rozumiał ale wiele facetów nie wie jak ma pomóc kobiecie, albo co gorsza nie chce jej pomóc .A sami się nie zabezpieczycie w trwały sposób bo niejednokrotnie wychodzi z was egoizm. Więc to jest temat rzeka niestety.
odpowiedz
Krzysiek (Ocena: 5) 18.01.2020 11:06
Kobiety, ale i również mężczyźni powinni zauważyć bardzo duże zróżnicowanie w aktywności seksualnej i towarzyskiej pod względem płci. Bierze się z niego m.in. zjawisko inceli czy płacenie za seks przez mężczyzn (prostytucja). Bowiem aż 34% kobiet nie chce seksu. Unika go. Natomiast wśród mężczyzn jedynie 15% ma takie podejście. Różnica niemalże 20% liczebności, daje efekt około 20% mężczyzn-inceli, którzy mają bardzo duży problem ze znalezieniem partnerki (nawet tylko do seksu). Badanie opublikowali w tym roku pracownicy Uniwersytetu w Glasgow w Wielkiej Brytanii, który często bada zdrowie i życie seksualne obywateli. Warto zauważyć, że tam kobiety są znacznie bardziej otwarte na seks niż Polki. Podchodza do niego znacznie liberalniej niż Polki. No i mają znacznie łatwiejszy dostęp do antykoncepcji i środków wczesnoporonnych (co też z pewnością przekłada się na większą aktywność seksualną Brytyjek niż Polek). Więc sytuacja mężczyzn szukajacych partnerki w Polsce może być jeszcze bardziej opłakana niż w Wielkiej Brytanii. Chesz wiedzieć więcej wyszukaj w Google np.: "University of Glasgow Survey sex men women". Wniosek z tego m.in. taki, że kobiecie (nie tylko w Polsce) znaleźć faceta jest znacznie łatwiej niż mężczyznie partnerkę. Więc kobieta w razie zerwania związku nie ryzykuje zbyt wiele i bardzo łatwo znajdzie kolejnego chętnego. Mężczyzna statystycznie rzecz biorąc, będzie miał znacznie większy problem od swej byłej. Więc kolejny wniosek można wysnuć taki, że z powodu tak olbrzymiej bierności seksualnej i towarzyskiej wielu kobiet, to mężczyźni powinni bardziej dbać o zatrzymanie partnerki przy sobie. Bowiem znalezienie kolejnej nie jest dla meżczyzn aż tak łatwe, jak dla kobiet znalezienie partnera.
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 18.01.2020 09:47
Kurde
odpowiedz

Polecane dla Ciebie