12 powodów, dlaczego tak wielu facetów marzy o związku z jedynaczką

To nie jest przypadek.
12 powodów, dlaczego tak wielu facetów marzy o związku z jedynaczką
Fot. Unsplash
15.01.2020

Jedynacy nigdy nie mieli zbyt dobrej prasy. Osoby wychowane bez rodzeństwa zazwyczaj postrzegane są jako samolubne, przewrażliwione na swoim punkcie, rozpieszczone i trudne w obyciu. Ile w tym prawdy? Ocenę zostawmy najbardziej zainteresowanym, ale sprawa wcale nie jest taka oczywista.

Zobacz również: Jedyny powód, dlaczego wciąż jesteś sama. Nie szukaj innych wymówek

Tym bardziej, że jak zauważa serwis bustle.com, to wcale nie musi być wada. Jedynaczki bywają rozchwytywane przez mężczyzn, a ich niezależność uznawana jest za największą zaletę. One mają mieć w sobie to słynne „coś”, czego oczekuje od partnerki niemal każdy facet.

Oto 12 kwestii, w których podobno nie mają sobie równych.

#1 Są niezależne

Dorastając bez rodzeństwa nauczyły się, że mogą liczyć przede wszystkim na siebie. W związku jedynaczka także nie oczekuje ciągłego zainteresowania i opieki, co facetom jest akurat na rękę.

#2 Dogadują się ze starszymi

Nie miały się komu zwierzać, więc musiały znaleźć porozumienie z rodzicami. Z tego powodu są bardzo dojrzałe emocjonalnie i nie narobią wstydu w czasie spotkania z przyszłymi teściami.

#3 Nie lubią się dzielić

Brzmi jak ogromna wada, ale nie w tym przypadku. Nie szastają tym, co same osiągnęły, ale przez to nie oczekują od partnera, że on wszystko im odda. W takim związku każdy sobie rzepkę skrobie.

#4 Są wyjątkowo lojalne

Nie doświadczyły specyficznej więzi z rodzeństwem, więc próbują nadrobić to w późniejszym okresie. Ukochany facet staje się równocześnie najlepszym przyjacielem, którego nigdy nie zranią.

Zobacz również: 25 rzeczy, których on nigdy nie zrobi, jeśli naprawdę Cię kocha

#5 Nie potrzebują pomocy

Ze wszystkim radzą sobie same (a przynajmniej próbują), bo w dzieciństwie nie miał ich kto wyręczać. Jedynaczki wiedzą, że są paniami swojego losu, choć oczywiście potrafią docenić, gdy ktoś zaoferuje im wsparcie.

#6 Mają wyluzowanych rodziców

Oni mieli więcej czasu, by o siebie zadbać i nie mają tak zszarganych nerwów, jak rodzice większej gromadki - czytamy na łamach „Bustle”. Córka traktuje ich bardziej jako przyjaciół, a tacy teściowie to skarb.

#7 Są spragnione dużej rodziny

Nawet nie chodzi o to, że każda jedynaczka marzy o szybkim ślubie i rodzeniu kolejnych dzieci. Zazwyczaj doceni jednak sytuację, gdy jej partner ma dużo rodzeństwa, bo chciałaby się poczuć jak ich siostra.

#8 Cenią otwartość

Przez lata dusiły wszystko w środku, bo nie o wszystkim można powiedzieć rodzicom. Kiedy wreszcie mają przy sobie pokrewną duszę, wtedy nie muszą już niczego ukrywać. Panowie lubią szczerość i konkrety.

#9 Są wyjątkowo bezpośrednie

Dorastając w grupie rodzeństwa nie zawsze możemy przyznać się do swoich słabości, bo to mogłoby zostać wykorzystane przeciwko nam. Jedynaczka zawsze mogła powiedzieć rodzicom o wszystkim i to jej pozostało.

#10 Mają w sobie dużo kreatywności

I nic w tym dziwnego, bo przez długi czas były zdane wyłącznie na siebie. Brak rodzeństwa oznacza samotną zabawę, którą trzeba sobie jeszcze wymyślić. To mistrzynie improwizacji.

#11 Lubią próbować nowych rzeczy

W życiu statystycznej singielki wszystko było do tej pory przewidywalne. I to aż za bardzo. Z tego powodu niemal każda z nich chce nadrobić towarzyskie czy emocjonalne zaległości.

#12 Odpowiadają za siebie

Nie zrzucają winy na nikogo innego, bo z powodu braku rodzeństwa nie miały wcześniej takiej możliwości. Jeśli zrobią coś źle - przyznają się i próbują to naprawić.

Zobacz również: Jeśli nie robisz tych 10 rzeczy ze swoim chłopakiem, powinnaś natychmiast zacząć

Polecane wideo

Te znaki zodiaku szybko nudzą się w związkach, więc uważaj - może już planują rozstanie
Te znaki zodiaku szybko nudzą się w związkach, więc uważaj - może już planują rozstanie - zdjęcie 1

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
eryk chmielowski (Ocena: 5) 15.01.2020 15:14
kocham cie
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 15.01.2020 15:08
chcialbym żeby mi ktos pomug
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.01.2020 13:43
I jeszcze punkt 13- dziedziczą wszystko po rodzicach.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 15.01.2020 10:17
Są niezależne? Może jak były niekochane. Jako jedynaczka miałam wszystko podsunięte pod nos. Miałam 20 lat i chyba w życiu talerza nie umyłam. Nigdy nie brakowało mi pieniedzy, ale! Teraz moja schorowana mama i dziadek mają tylko mnie i z tym wiąże się wiele obowiązków i to ja muszę gdzieś pojechać, coś załatwić, pomoc. Nie zrobi tego mój nieistniejący brat czy siostra, więc nie wiem czy o tym marzą faceci.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.01.2020 08:00
To proponuje spotykać się z najstarszą córką w rodzinie większość cech się zgadza i to w jeszcze lepszym wydaniu
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie