6 rzeczy, których wcale nie musisz robić w związku. Można się bez nich obyć

Nikt nie może Cię do tego zmusić.
6 rzeczy, których wcale nie musisz robić w związku. Można się bez nich obyć
Fot. Unsplash
17.02.2020

Budowanie trwałego związku to długi proces, który wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania. Całkiem możliwe, że zakochamy się w sobie od pierwszego wejrzenia, ale nad każdą znajomością trzeba jednak popracować. Kolejne jej etapy mają utwierdzić nas w przekonaniu, że naprawdę jesteśmy sobie pisani.

Zobacz również: Nigdy nie odrzucaj chłopaka, który robi tych 5 rzeczy. Jemu naprawdę zależy

Chodzi o tzw. kamienie milowe, czyli przełomowe momenty w naszym wspólnym życiu. To pierwszy pocałunek, wspólna noc, przedstawienie partnera rodzicom, zamieszkanie razem i tak dalej. Wielu z nich, choćbyśmy chcieli, po prostu nie da się pominąć. Ale to nie oznacza, że musimy robić wszystko dokładnie tak, jak inni - przekonuje elitedaily.com.

Serwis wymienia kilka teoretycznie ważnych wydarzeń, które wcale nie są obowiązkowe. Można być razem i nie zaprzątać sobie głowy takimi szczegółami.

#1 Rocznice

W konsumpcyjnym świecie promuje się modę na obchodzenie wszystkich możliwych okazji. Niektóre pary świętują kolejne miesiące, a nawet tygodnie razem. Ty wcale nie musisz tego robić. Jeśli uznacie z partnerem, że obędziecie się bez okolicznościowej kartki, czekoladek i kwiatów - nikt nie może was do tego zmusić. Kolejne lata razem zapisujcie w sercu, a nie kalendarzu.

#2 Walentynki

Presja jest ogromna, bo już od początku stycznia ze wszystkich stron atakują nas czerwone serduszka i słodkie amorki. Randki, prezenty, romantyczne kolacje - daliśmy sobie wmówić, że tak musi być. Wielu z nas wierzy, że jeśli nie postaramy się 14 lutego, to nasz związek na pewno nie przetrwa. W końcu wszystkie normalne i szczęśliwe pary jakoś obchodzą ten dzień. Okazuje się, że jednak nie wszystkie.

Zobacz również: Odpowiedź na to pytanie zdradzi, czy powinnaś z nim być. Zadaj je najbliższym

#3 Zaręczyny

To dość kontrowersyjny pogląd. Zwłaszcza dla kobiet śniących o romantycznych oświadczynach i imponującym brylancie na palcu, którym mogłyby pochwalić się całemu światu. Jeśli tego naprawdę oczekujesz - daj znać partnerowi. Musisz jednak wiedzieć, że nie jest to wcale konieczne. Czasami zaręczyny to po prostu szczera rozmowa o przyszłości bez namacalnych symboli. Tak też można.

#4 Media społecznościowe

Na co dzień bardzo ułatwiają życie i kontaktowanie się z innymi, ale są też źródłem wątpliwości. Niektóre pary czują, że muszą przenieść swój związek także do świata wirtualnego. Oznacza to zmianę statusu związku czy publikowanie wspólnych zdjęć. Nie ma w tym nic złego, ale nie może być przymusem. Jeśli bardziej cenisz prywatność, to nie musisz pokazywać wszystkim swojego chłopaka. To nie będzie oznaczało, że mniej go kochasz.

#5 Rachunek sumienia

Zanim zaczniemy budować wspólną przyszłość, wypadałoby zamknąć przeszłość. Dla niektórych oznacza to szczerą rozmowę na temat wszystkich poprzednich związków. Kiedy, z kim, jak, dlaczego. Daliśmy sobie wmówić, że musimy wiedzieć o wszystkich eks partnera, bo na tym polega zaufanie w związku. W rzeczywistości wcale nie musicie tego robić. Liczy się tu i teraz oraz to, co przed wami. Tego typu wyliczanki mogą tylko zaszkodzić.

#6 Wesele

Jeśli chcemy być oficjalnie razem, wtedy ślub jest prawną koniecznością. Czasami zapominamy jednak o tym, że wcale nie musi to być huczne wydarzenie z imprezą na kilkaset osób. Ceniący minimalizm i święty spokój mogą ślubować sobie miłość w towarzystwie wyłącznie świadków czy najbliższej rodziny. I to bez wesela. Efekt jest dokładnie taki sam, więc wszystko zależy wyłącznie od waszych potrzeb.

Przekonuje Cię to?

Zobacz również: 12 pytań, które muszą paść w każdym związku. Wyduś to wreszcie z siebie

Polecane wideo

Zbyt piękna, by znaleźć miłość. Twierdzi, że z taką twarzą jest skazana na samotność
Zbyt piękna, by znaleźć miłość. Twierdzi, że z taką twarzą jest skazana na samotność - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.02.2020 08:40
Chcę tylko szybko poradzić każdemu, kto ma trudności w jego związku z kontaktem z Dr.Agbazara, ponieważ jest on jedyną osobą zdolną do przywrócenia zerwanych związków lub zerwanych małżeństw w terminie 48 godzin. ze swoimi duchowymi mocami. Możesz skontaktować się z Dr.Agbazara, pisząc go przez e-mail na adres ( [email protected] com ) LUB zadzwoń / WhatsApp mu na ( +234 810 410 2662 ), w każdej sytuacji życia znajdziesz siebie.. PVB
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 17.02.2020 17:41
O matko... Poza zaręczynami nie zrobiliśmy nic z opisanych rzeczy. Nie wiedziałam, że ludzi trzeba informować, że można tak też żyć i się kochać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie