Zasada 21 dni to najlepsze, co możesz zrobić po rozstaniu. Zawsze pomaga

Wciąż nie wiesz, czy dobrze się stało? Zaczekaj.
Zasada 21 dni to najlepsze, co możesz zrobić po rozstaniu. Zawsze pomaga
Fot. Unsplash
03.01.2020

Czasami rozstajemy się w ogromnych emocjach i kamień spada nam z serca. Przez dłuższy czas męczyliśmy się razem, dlatego decyzji o zerwaniu towarzyszy uczucie ulgi. Nareszcie koniec tego koszmaru. Każde z nas pójdzie w swoją stronę i poszuka szczęścia gdzie indziej. Ale nie zawsze tak bywa.

Zobacz również: 12 pytań, które muszą paść w każdym związku. Wyduś to wreszcie z siebie

Równie często zdarza się, że niby nie chcemy być już razem, ale po chwili bardzo żałujemy tego kroku. Natychmiast dochodzimy do wniosku, że jednak nie potrafimy bez siebie żyć i chcemy wszystko naprawić. W czym problem? Silne emocje są zazwyczaj złym doradcą, więc w takiej sytuacji lepiej się nie spieszyć.

Pomoże w tym zasada 21 dni, którą przetestowało już wiele par.

Najlepsze, co można zrobić w tak trudnej sytuacji, to po prostu czekać - sugeruje ekspert cytowany przez portal „Your Tango”. 3 tygodnie to odpowiedni czas, by uspokoić myśli, nabrać dystansu i zweryfikować swój pogląd. Może się okazać, że faktycznie jesteśmy sobie pisani. Albo wręcz przeciwnie.

Warto zaznaczyć, że zasada 21 dni - aby zadziałała - musi być stosowana z pełną stanowczością. To oznacza całkowitą rezygnację ze spotkań, wiadomości, telefonów, maili, kontaktu przy pomocy social mediów, „lajkowania” swoich postów i tak dalej. Musimy zniknąć na ten czas ze swojego życia.

Dzięki temu mamy możliwość spojrzeć na własne potrzeby, zamiast przejmować się tym, czy przypadkiem kogoś nie uraziliśmy.

Zobacz również: 3 rzeczy, przez które szansa na stworzenie stałego związku spada do zera

Wbrew pozorom, czas rozłąki z założenia nie służy temu, byś zatęskniła za swoim eks. To może się wydarzyć, ale wcale nie musi. Chodzi właśnie o nabranie dystansu i posłuchanie samej siebie. Chwilę po rozstaniu rzadko kiedy zachowujemy się racjonalnie, dlatego tak ważny jest czas na przewietrzenie głowy. Niczego z góry nie zakładaj i po prostu się z tym prześpij.

Po 3 tygodniach absolutnego milczenia nie zastanawiamy się już nad tym, co myśli i czego potrzebuje eks albo jak na tę decyzję zareagują nasi najbliżsi. Wreszcie masz możliwość określić własne pragnienia. Jeśli nadal uważasz go za miłość swojego życia - zawalcz. Jeśli cisza dobrze ci zrobiła i coraz mniej o nim myślisz - widocznie tak miało być.

Zastosowanie się do tej zasady pozwala na podjęcie WŁASNEJ decyzji, zamiast ulegania cudzym emocjom. Dzięki niej wiele par odbudowało swoją relację. Albo rozstało się na zawsze, czego z perspektywy czasu wcale nie żałują.

Zobacz również: Ten test robi furorę wśród zakochanych. Może doprowadzić do rozpadu związku

Polecane wideo

Te znaki zodiaku szybko nudzą się w związkach, więc uważaj - może już planują rozstanie
Te znaki zodiaku szybko nudzą się w związkach, więc uważaj - może już planują rozstanie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.01.2020 09:21
nie bardzo w to wierzę. Czasem ludzie się rozstają i wracają do siebie po kilku latach, a te 21 dni przerwy "na przemyślenie" to pic na wodę
odpowiedz

Polecane dla Ciebie