Szczęśliwe pary zawsze robią to przed pójściem do łóżka. Weź z nich przykład

Nie zapominaj o tym w sypialni.
Szczęśliwe pary zawsze robią to przed pójściem do łóżka. Weź z nich przykład
fot. Unsplash
30.12.2019

Nie sposób stworzyć trwałej relacji bez poczucia bliskości. Możemy się mijać i żyć zupełnie osobno, ale to nigdy nie będzie głęboka relacja. Co najwyżej układ. Będąc w związku potrzebujemy bezpośredniego kontaktu i intymności, a w dzisiejszych zwariowanych czasach najłatwiej o to wieczorami.

Zobacz również: 12 pytań, które muszą paść w każdym związku. Wyduś to wreszcie z siebie

Wbrew pozorom, nie chodzi wyłącznie o fizyczne igraszki. Równie duże znaczenie ma beztroski czas spędzony razem w jednym łóżku. To moment, kiedy możemy spokojnie porozmawiać, przytulić, wsłuchać się w swój oddech albo po prostu pomilczeć. Dlatego tak ważne są drobne rytuały, które to umożliwią - przekonuje yourtango.com.

Portal wymienia 5 kwestii, na które należy zwrócić uwagę przed udaniem się do sypialni. Podobno robią to wszystkie szczęśliwe pary.

#1 Znajdź czas na wymianę myśli

To nie musi być wielogodzinna dyskusja. Eksperci przekonują, że wystarczy chociaż 10 minut, kiedy możemy w ciszy i spokoju ze sobą porozmawiać. Opowiedz partnerowi o swoim dniu, zapytaj o jego przeżycia, wspólnie rozwiążcie problem, który zaprząta myśli jednemu z was. Taka chwila w cztery oczy nie tylko bardzo ułatwia życie, ale też zbliża. Od razu będziesz wiedziała, czy nadal zmierzacie w tym samym kierunku.

#2 Pamiętaj o kontakcie fizycznym

Życie intymne jest bardzo istotne, ale nie każde pójście do łóżka musi zakończyć się pełnym zbliżeniem. Czasami wystarczy się przytulić, pogłaskać partnera po głowie, zrobić mu masaż pleców, pocałować w ucho, połaskotać. Dotyk sprawia, że jeszcze bardziej czujemy swoją obecność. Rozładowuje napięcie, a także utwierdza w przekonaniu, że naprawdę się lubimy.

Zobacz również: Wasz związek przetrwał te fazy? To znak, że będziecie razem już zawsze!

#3 Idźcie spać w tym samym momencie

Nie zawsze jest to możliwe. Wszystko zależy od sytuacji zawodowej czy rodzinnej, przyzwyczajeń, aktualnej kondycji i ta dalej. Zrób jednak wszystko, by jak najczęściej zasypiać w objęciach partnera. To wyjątkowy moment, kiedy nie potrzebujecie żadnych słów. Wystarczy świadomość, że razem żegnamy dzień i wspólnie powitamy kolejny. Drzemanie na kanapie, kiedy partner jest już w sypialni, to nie jest przepis na udany związek.

#4 Wyłącz wszystko, co może przeszkadzać

Sypialnia powinna być oazą spokoju, dlatego eksperci nie zalecają, by instalować w niej telewizor. Brzęczący odbiornik odwraca uwagę od tego co najważniejsze - drugiego człowieka. Podobnie jak komputer, tablet czy smartfon. Wyjątkowe miejsce wymaga wyjątkowej oprawy, dlatego ustal wspólnie z partnerem, że w łóżku nie korzystacie z tego typu urządzeń. Szybko się przyzwyczaicie, a wasza relacja tylko na tym zyska.

#5 Wyznacz dzieciom granice

Kiedy jesteście już rodzicami, wtedy takie pojęcie jak intymność najczęściej przestaje mieć rację bytu. Ale wcale nie musi. Potomstwo powinno wiedzieć, że do sypialni nie można wchodzić bez pytania i pod byle pretekstem. Warto mieć chociaż jedno miejsce w domu, które rządzi się trochę innymi prawami. Spanie z dziećmi i pozwalanie, by wchodziły nam na głowę, raczej nie pozwoli wam się zbliżyć.

Brzmi bardzo logicznie i obiecująco, ale jednak wiele par ma z tym problem. Nie zwracamy uwagi na to w jakich warunkach odpoczywamy i czy robimy to razem. Doświadczenie uczy jednak, że to bardzo istotna kwestia dla trwałości związku.

Zobacz również: Jeśli nie robisz tych 10 rzeczy ze swoim chłopakiem, powinnaś natychmiast zacząć

Polecane wideo

Jaki on jest w łóżku? Zdradza to jego znak zodiaku
Jaki on jest w łóżku? Zdradza to jego znak zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie