3 rzeczy, przez które szansa na stworzenie stałego związku spada do zera

To po prostu nie może się udać.
3 rzeczy, przez które szansa na stworzenie stałego związku spada do zera
Fot. Unsplash
30.12.2019

Pragnienie miłości jest czymś bardzo naturalnym, choć trudnym. Nawet jeśli mamy się ku sobie, czasami zwyczajnie nie potrafimy być razem. Gubią nas oczekiwania oraz wyobrażenia. Może się zdarzyć, że spotkasz tego jedynego, ale i tak z nim nie będziesz. Połowa sukcesu to nasze nastawienie.

Zobacz również: 12 pytań, które muszą paść w każdym związku. Wyduś to wreszcie z siebie

Najczęściej popełnianym błędem jest zakładanie z góry, jak powinien wyglądać nasz związek. A kiedy nie wszystko idzie zgodnie z planem, od razu pojawiają się wątpliwości, które mogą doprowadzić do rozstania. Największym wrogiem okazuje się przesadny romantyzm - czytamy na yourtango.com.

Czas zrozumieć, że życie to nie bajka, a relacje damsko-męskie rzadko przypominają te znane z komedii romantycznych.

#1 Miłość wszystko zwycięża

To piękny slogan, który prędzej czy później trzeba będzie zweryfikować. Zakochanie nie trwa wiecznie, bo wreszcie dopada nas proza dnia codziennego. A wtedy motyle w brzuchu mogą ustąpić miejsca frustracji.

Wiara w to, że uczucie przezwycięży każdy problem jest bardzo naiwna. Każdy związek wymaga systematycznej pracy, która nigdy się nie kończy. Partner może okazać się nie tak idealny, a życie potrafi negatywnie zaskakiwać. Wtedy kochanie nie wystarczy.

Już na samym wstępie należy wziąć pod uwagę możliwe trudności. Lepsze pozytywne rozczarowanie, niż nagłe zderzenie ze smutną rzeczywistością. To wszystko można przetrwać, ale warto być przygotowanym.

Zobacz również: Ten test robi furorę wśród zakochanych. Może doprowadzić do rozpadu związku

#2 To na pewno się uda

W życiu zawsze warto myśleć pozytywnie, ale spójrzmy prawdzie w oczy - większość małżeństw zawieranych jest z wielkiej miłości, a już niemal co drugie kończy się bolesnym rozwodem. To fakt, z którym trudno dyskutować.

Zakładanie z góry, że będziemy ze sobą na zawsze, bo przecież się kochamy, to pójście na łatwiznę. W efekcie tracimy czujność, a pewność bardzo często rozleniwia. Przestajemy się starać i bagatelizujemy problemy, wierząc wyłącznie w przeznaczenie.

Trzeba zachować zdrowy rozsądek i starać się każdego kolejnego dnia. Dopiero wtedy związek do grobowej deski może stać się rzeczywistością.

#3 Muszę znaleźć pokrewną duszę

Często używamy sformułowania „druga połowa”. Zakłada ono, że sami nie jesteśmy kompletni i dopiero z partnerem tworzymy idealną całość. To bardzo romantyczne założenie, które może się nas nas szybko zemścić.

Wiara w to, że na świecie istnieje tylko jedna osoba, która jest nam pisana, to myślenie życzeniowe. Kiedy tylko w związku pojawia się jakikolwiek zgrzyt - zaczynamy się zastanawiać, czy to na pewno ma sens. Przecież pokrewna dusza powinna rozumieć mnie bez słów. Kłótnie i nieporozumienia nie powinny się zdarzyć. Widocznie to jednak nie ten jedyny.

W efekcie przez całe życie szukamy ideału, który prawdopodobnie nie istnieje. Zamiast pracować nad związkiem, szybko sobie odpuszczamy.

Zobacz również: 3 sposoby na zdobycie wartościowego faceta. Sam zacznie się o Ciebie starać

Polecane wideo

Zodiakalne pary, które nie powinny być razem. Stałego związku z tego nie będzie
Zodiakalne pary, które nie powinny być razem. Stałego związku z tego nie będzie - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.12.2019 07:49
Nie umiem stworzyć stałego związku, bo za szybko idę z facetami do łóżka. Wytrzymam maksymalnie 5 randek, biorąc pod uwagę dwie w tygodniu - po trzech tygodniach uprawiamy już seks. Nie zdążę się zakochać, bo dostaję już co chcę i po kolejnych trzech tygodniach nie mogę już na chłopa patrzeć. Niby wiem, jaki robię błąd a wciąż go powielam.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie