Czy szukanie miłości po 30-tce w ogóle ma sens?

Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.
Czy szukanie miłości po 30-tce w ogóle ma sens?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/461759768029572140/)
15.10.2019

Randkowanie, gdy ma się 20-parę lat to jedna, wielka, fascynująca przygoda. Mamy pełno energii, chcemy poznawać nowych ludzi, potrafimy imprezować w każdy weekend i pragniemy zbierać nowe doświadczenia. Wierzymy, że już lada dzień spotkamy na swojej drodze tego jedynego, z którym będziemy żyć długo i szczęśliwie. 

Zobacz również: Chcesz znaleźć miłość w 2019 roku? W takim razie zrób (i zrealizuj!) te postanowienia

Ale wbrew powszechnemu przekonaniu przekroczenie granicy 30 lat wcale nie oznacza “game over” w życiu uczuciowym. Mało tego – randkowanie po 30-tce ma wiele zalet, których próżno szukać dekadę wcześniej. Oto rzeczy, które sprawiają, że umawianie się na randki po 30-tce ma nieporównywalną przewagę nad szukaniem miłości, gdy ma się 20-kilka lat. 

#1: Wiesz, czego chcesz... 

Gdy zaczynamy interesować się płcią przeciwną, wiele z nas ma określony typ faceta. Mamy w głowie swój wymarzony “ideał”, czy to jeśli chodzi o jego wygląd, czy cechy charakteru i zachowanie. Jednak życie pokazuje, że ideały... nie istnieją. Poza tym często okazuje się, że zakochujemy się w zupełnym przeciwieństwie wyśnionego księcia z bajki. Dopiero lata randkowania i kolejne związki uświadamiają nam, czego tak naprawdę oczekujemy ze strony partnera i jaki związek chcemy z nim zbudować.  

#2: ... i nie boisz się o to prosić 

Pewność siebie to wspaniała cecha, którą zdecydowanie nabywa się z wiekiem. Nie inaczej jest w kwestii pewności siebie w randkowaniu i w życiu uczuciowym. Ile razy zdarzało nam się ciągnąć niesatysfakcjonującą relację z kimś, kto zupełnie do nas nie pasował? Albo nie mówiłyśmy partnerowi otwarcie o czymś, co bardzo nam przeszkadza w jego zachowaniu, aby uniknąć kłótni? Po 30-tce większość kobiet dochodzi do jednego wniosku – koniec z tym. Stajemy się bardziej asertywne, wiemy, czego chcemy i nie boimy się głośno o tym mówić, bez względu na to, co ktoś sobie o nas pomyśli.  

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/143481938116509924/)

#3: Wyciągnęłaś wnioski z błędów 

Wszyscy popełniamy błędy, także w relacjach z innymi ludźmi. Czasami cierpią na tym także nasze związki i osoby, na których najbardziej nam zależy. Być może w przeszłości odrzuciłaś kogoś, kto mógł być dla ciebie wspaniałym partnerem, albo twój związek został zniszczony przez bezpodstawną zazdrość, z którą nie byłaś w stanie sobie poradzić. Zamiast pluć sobie w brodę, najlepsze, co możesz zrobić, to wyciągnąć z tych doświadczeń ważne lekcje na przyszłość.   

#4: Wiesz, na co nie warto tracić czasu 

Taki błąd przynajmniej raz w życiu popełnia wiele kobiet. Tkwimy w toksycznym związku, albo po prostu w związku bez przyszłości z zupełnie nieodpowiednim partnerem i nie potrafimy go zakończyć. Tym samym marnujemy nie tylko swój cenny czas, ale też czas partnera. Dlaczego nie decydujemy się tego zakończyć? Przyczyn może być wiele. Niektóre kobiety wolą być z kimkolwiek, niż obudzić się jako singielki. Inne są zastraszane przez toksycznych partnerów, którzy wmawiają im, że żadne inny mężczyzna ich nie zechce. Jeszcze inne wmawiają samym sobie, że wszystko jakoś się ułoży. Z wiekiem jesteśmy w stanie o wiele szybciej ocenić, kiedy nasz związek nie ma szans na przyszłość i przestajemy się bać zerwania. Nawet jeśli mamy znowu mamy być singielkami, to wiemy, że nie ma w tym absolutnie nic złego i zupełnie się tego nie boimy. 

#5: Wiesz, że wcale nie musisz być w związku, żeby być szczęśliwa 

Wiele kobiet stawia znak równości między posiadaniem partnera a życiowym szczęściem. Gdy jesteśmy młodsze, wierzymy tylko w wersję: “I żyli długo i szczęśliwie”, a nie: “I żyła długo i szczęśliwie”. A kto powiedział, że szczęście jest uzależnione od posiadania stałego partnera? Życiowe szczęście można czerpać także z innych relacji, zwłaszcza z rodziną i przyjaciółmi. Można je odnaleźć w realizowaniu swoich pasji i najśmielszych marzeń, wychodzeniu ze strefy komfortu, dawania szczęścia innym. Z wiekiem wreszcie zaczynamy rozumieć, że najważniejsze, to być szczęśliwą sama ze sobą. Jeśli na naszej drodze pojawi się ktoś wyjątkowy - świetnie! A jeśli nie? Same poradzimy sobie w życiu równie dobrze. 

Zobacz również: 5 typów facetów, których powinnaś unikać jak ognia

Polecane wideo

MIŁOSNY horoskop na październik
MIŁOSNY horoskop na październik - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.10.2019 09:31
Za moment styknie mi 30tka. Przyjaźnie się z pewnym facetem od ponad 5 lat. Tak się złożyło że od sierpnia się spotkamy i w sumie od jakiegoś miesiąca byliśmy parą. Ja jednak odniosłam wrażenie że on nie patrzy na mnie jak na kobietę. To widać kiedy mężczyzna jest zainteresowany i się stara... nasza sytuacja jest trudna bo znamy się tak długo więc nie ma mowy o tzw pierdolnieciu. Wszyscy mi mówią że miłość przyjdzie z czasem, ale czy na pewno? Sama niestety nic do niego nie czuje na ten moment... pomozcie
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie