Błędy kobiet, przez które ich związki się rozpadają

Przez to często dochodzi do rozstania...
Błędy kobiet, przez które ich związki się rozpadają
fot. unsplash
25.08.2019

Jak znaleźć idealnego partnera? To pytanie zadają sobie obie strony, bo w dzisiejszych czasach ciężko o zdrową relację. Mówiąc idealny partner nie mamy na myśli wyglądu, coraz więcej osób zaczyna doceniać osobowość drugiej osoby, często nawet spychając wygląd na drugi plan. Okazuje się, że największym problemem jest komunikacja, a nawet jej brak. I choć mówi się, że kobiety mają lepiej rozwiniętą inteligencję emocjonalną od mężczyzn, często oczekujemy za dużo, co może prowadzić do nieporozumień.

Jakie błędy najczęściej popełniają kobiety w związkach?

Zobacz też: Rzeczy, o których NIGDY nie powinnaś mówić swojemu facetowi

fot. unsplash

1. Nie mówią, czego chcą

Nie wiadomo dlaczego, ale kobietom szczególną trudność sprawia nazywanie rzeczy po imieniu. Sławne "domyśl się" działa na facetów jak płachta na byka, a czytanie w myślach to niestety ich słaby punkt. Zamiast puszczać fochy i owijać w bawełnę, powiedz prosto z mostu, czego potrzebujesz i co Ci leży na sercu. Przekonasz się, że wyraźne sygnały mogą rozwiązać wiele problemów i poprawić komunikację w związku.

2. Za wiele oczekują

Szukałaś księcia na białym koniu, który będzie miał dobrą pracę, wysokie dochody, będzie potrafił zająć się domem i dziećmi, a do tego będzie znakomitym kochankiem? Zamiast tego znalazłaś  mężczyznę jeżdżącego autem niskiej klasy, który od czasu do czasu lubi wyjść z domu, a sprzątanie nie wychodzi mu najlepiej? Musisz zdać sobie sprawę z tego, że nie ma ludzi idealnych. Doceń starania swojego faceta, jego miłość, wierność, poczucie humoru, zamiast skupiać się tylko na jego "wadach". Kobiety, które zbyt wiele oczekują mogą mieć problem ze stworzeniem prawdziwego związku.

fot. unsplash

3. Działają zbyt emocjonalnie

Niestety, w odróżnieniu od mężczyzn, kobiety nie potrafią podchodzić do wielu spraw na chłodno. Ich życiem targają emocje, które często prowadzą do złych i nieprzemyślanych decyzji. Słowa rzucone w ogniu emocji często ranią drugą osobę i nie mają odwrotu. Spróbuj w kryzysowych sytuacjach wziąć głęboki oddech i nie przejmować się tak bardzo.

4. Wszystko chcą robić po swojemu

Kobiety mają tendencję do trzymania się jedynie własnego planu. A gdzie zdanie i potrzeby partnera? Facet również chce mieć coś do powiedzenia w kwestii wyboru mieszkania, wakacji czy wspólnych planów na przyszłość. W końcu tworzycie duet, który powinien się nawzajem uzupełniać. To bardzo ważne!fot. unsplash

5. Oczekują stałych wyznań

Mężczyźni często zamiast słów używają gestów, żeby pokazać jak bardzo kochają swoją partnerkę. Ciągłe mówienie "kocham cię", bezczynne leżenie na kanapie i przytulanie się nie jest tym, czego potrzebują. Nie wymagaj od faceta stałych wyznań, bo to jest bardzo męczące i tylko go do siebie zniechęcisz. Doceń to, co dla Ciebie robi, a nie mówi.

6. Mają tendencję do nadinterpretacji

To, że facet nie ma ochoty na seks nie oznacza, że Cię zdradza. Jeżeli nie ma ochoty na rozmowę, bo jest zmęczony nie oznacza, że już Cię nie kocha. Nie popadaj w paranoje i nie doszukuj się problemów. Każdy może mieć gorszy dzień i potrzebować wyciszenia.fot. unsplash

Zobacz też: 6 prostych kroków, aby stać się dziewczyną jego marzeń (To Ci się nie spodoba)

Polecane wideo

17 części damskiej garderoby, których żaden facet nie jest w stanie zignorować
17 części damskiej garderoby, których żaden facet nie jest w stanie zignorować - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.08.2019 00:32
O niee, najgorsze chyba w tym tekście jest to, że mój facet popełnia wszystkie te błędy, a ja nie... 😟
odpowiedz
analny (Ocena: 5) 25.08.2019 11:00
dodałbym jeszcze: brak połyku nasienia, brak analu, nieumyta çipa 🤪
odpowiedz
Gosc (Ocena: 5) 25.08.2019 09:41
Najlepszy komentarz :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.08.2019 01:38
Żadnej z tych rzeczy nie robiłam, a mój związek i tak się rozpada.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie