Męskie zdanie: 10 cech, których kobieta powinna szukać u faceta

Panowie udzielają niezawodnych wskazówek.
Męskie zdanie: 10 cech, których kobieta powinna szukać u faceta
Fot. Unsplash
15.07.2019

Po czym poznać, że facet, z którym się spotykasz to kandydat do poważnego związku? Jak stwierdzić, czy on jest warty twojego czasu, zachodu i uczuć? Zbyt często wychodzi na jaw, że mężczyzna, który jawił się jako książę z bajki po pewnym czasie okazuje się być niedojrzałym emocjonalnie dzieciakiem, który bawi się twoimi uczuciami i składa obietnice, których potem nie zamierza dotrzymać.

Zobacz również: 7 męskich cech, którym nie potrafimy się oprzeć (Idealny facet ma je wszystkie!)

Być może byłoby o wiele łatwiej nawigować w świecie damsko-męskich relacji, gdyby było wiadomo, jakich facetów omijać szerokim łukiem (bez względu na to, jak są czarujący), a którym można, a wręcz powinno się dać szansę. Na szczęście tu z pomocą przychodzą... sami mężczyźni. Panowie wymienili 10 cech dojrzałego mężczyzny, na które każda kobieta powinna zwrócić uwagę. Posiadanie właśnie tych cech sprawia, że facet staje się poważnym kandydatem do związku. Jakich elementów powinnaś szukać? 

#1: Lubi psy i dzieci 

Zwróć uwagę na to, jak twój crush zachowuje się, gdy na horyzoncie pojawiają się czworonożni pupile albo małe dzieci. Czy na jego twarzy mimowolnie pojawia się szeroki uśmiech? Czy zatrzymuje się tylko po to, żeby pogłaskać nieznajomego psa, a na widok dziecka w wózku wyrywa mu się: “Zobacz, jaki słodki maluch!”? Jeśli tak, trzymaj się tego faceta. To poważny kandydat na męża! 

#2: Potrafi odmówić sobie alkoholu 

Większość mężczyzn ma zdecydowaną słabość do tego, aby po męczącym dniu w pracy wyskoczyć na piwo albo inny ulubiony trunek, i raczej się z tym nie kryje. Ale jednocześnie faceci są zgodni - jeśli szukasz kandydata do poważnego związku, zwróć uwagę na to, jaką ma relację z alkoholem. A konkretnie – czy jest w stanie go sobie odmówić. Jeśli on przy każdej okazji zamawia jednego głębszego, albo szuka wymówek, żeby wychylić coś mocniejszego, powinno być to dla ciebie sygnałem alarmowym. 

Fot. Unsplash.com

#3: Dba o twoją przyjemność 

Tak, mowa o tym najbardziej intymnym rodzaju przyjemności - seksualnej. Mężczyźni nie mają co do tego wątpliwości - jeśli facetowi zależy na tym, aby zadowolić swoją partnerkę w łóżku, to znak, że traktuje ją poważnie. Tak zachowuje się dojrzały partner, którego nie interesuje tylko własna satysfakcja i nie traktuje kobiety instrumentalnie. Zrobi wszystko, żeby sprawić ci największą z możliwych przyjemności - i sam czerpie z tego radość i satysfakcję.  

#4: Wie, kiedy lepiej być powściągliwym 

Dojrzały emocjonalnie mężczyzna nie musi na każdym kroku dawać do zrozumienia, że jest samcem alfa. Nie pręży muskułów tylko po to, aby komuś zaimponować. Wręcz przeciwnie - dojrzały facet wie, kiedy lepiej zachować powściągliwość, co paradoksalnie świadczy o jego sile. To właśnie niedojrzali chłopcy, którzy wiecznie próbują udowodnić coś całemu światu (a przede wszystkim samym sobie) rzucają się do ataku bez powodu, najczęściej narażając się na śmieszność. 

#5: Jest uprzejmy 

Chcesz przekonać się, z jakim facetem naprawdę masz do czynienia? Wybierz się z nim do restauracji lub w inne miejsce, które wiąże się z byciem obsługiwanym przez innych ludzi. Właśnie w takich sytuacjach poznajemy prawdziwą twarz danej osoby. Jak zachowa się twój facet w momencie, gdy spłynie na niego odrobina władzy? Czy twój mężczyzna zachowuje się grubiańsko wobec obsługującego was kelnera? W nieprzyjemny sposób odnosi się do barmanki? A może chamsko ignoruje twoją przemiłą, starszą sąsiadkę, która zawsze wita cię uśmiechem? Jeśli tak, lepiej szybko zakończ tę relację. 

#6: Jest oczytany 

Czytanie to hobby, które niestety z roku na rok traci na popularności, a statystyki czytelnictwa w naszym kraju są zatrważające. Dlatego jeśli twój facet uwielbia czytać, wiedz, że coś się dzieje - coś bardzo pozytywnego. To znak, że masz do czynienia z inteligentnym i ciekawym świata człowiekiem, u boku którego nigdy nie będziesz się nudzić, i który chce pogłębiać swoją wiedzę. A poza tym – widok czytającego mężczyzny jest mega pociągający! 

Fot. Unsplash.com

#7: Lubi rywalizację 

Zdrową rywalizację. Taką, która napędza go do działania i sprawia, że twój facet chce być lepszą wersją siebie. Nieważne, w jakiej dziedzinie - może to być sport, ale równie dobrze gotowanie, nauka obcego języka czy majsterkowanie. To świadczy o ambicji, zaangażowaniu i nieustannej chęci rozwoju. Poza tym taki facet prawdopodobnie bardzo chce ci zaimponować. Doceń to. 

#8: Ma swoją pasję 

Pasja to coś, co nas definiuje, nakręca do działania, motywuje do nieustannego wysiłku. Pasja wiele mówi o danej osobie, jej osobowości i pewności siebie. Bez względu na to, co by to nie było - uprawianie sportu, gra w szachy czy wędkarstwo - facet, który ma swoją pasję i się jej nie wstydzi, to facet, który imponuje. Ma w życiu plan, który chce realizować i nie marnuje bezsensownie czasu, całymi dniami grając na w gry komputerowe w samej bieliźnie albo przesiadując w barze. 

#9: Chce przebywać w twoim towarzystwie 

Co do tego faceci nie mają żadnych wątpliwości - jeśli twój mężczyzna wciąż szuka wymówek, dla których nie może się z tobą zobaczyć, nie dotarł na umówione spotkanie albo nigdy ci nie odpisuje, to wyjątkowo zły znak. Nieważne, czy zasłania się natłokiem pracy, korkami na mieście czy wiecznym niewyspaniem. W tym przypadku sprawdza się powiedzenie stare jak świat: Jeśli facetowi zależy, to zrobi wszystko, żeby się z tobą zobaczyć i być z tobą. W przeciwnym razie bez względu na to, jak rozsądnie brzmią jego wymówki, możesz być pewna, że ten facet nie jest zaangażowany w waszą relację. I nigdy nie będzie. 

#10: Nie kryje swoich emocji 

Łzy u faceta nie świadczą o braku męskości. Wręcz przeciwnie – to znak, że ten facet ma zdrowy kontakt ze swoimi emocjami, nie zgrywa toksycznego macho, a przede wszystkim – ufa ci na tyle, że jest w stanie otworzyć się przed tobą i podzielić najtrudniejszymi emocjami. W życiu mężczyzny nie ma wielu takich osób, więc jeśli twój facet zachowuje się w taki sposób wobec ciebie, doceń to! 

Zobacz również: FACET IDEALNY: Jakich cech szukać w kandydacie na życiowego partnera

Polecane wideo

Przestała się malować, bo faceci nazywali ją oszustką. Zobacz, co starała się ukryć
Przestała się malować, bo faceci nazywali ją oszustką. Zobacz, co starała się ukryć - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.07.2019 12:41
To ja się rozstałam z powodu punkt #9
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.07.2019 15:10
Te same zasady obowiązują kobiety 🍀
odpowiedz

Polecane dla Ciebie