80 proc. facetów na Tinderze odrzuci Twój profil, jeśli masz TĘ rzecz w opisie

Na ten widok od razu przesuwają palcem w lewo.
80 proc. facetów na Tinderze odrzuci Twój profil, jeśli masz TĘ rzecz w opisie
Fot. Unsplash
11.07.2019

Randkowanie przez Internet zyskało sobie wielu zwolenników. Aplikacji dedykowanych osobom szukającym miłości w Sieci wciąż przybywa, a najpopularniejszą z nich bez wątpienia jest Tinder. Użytkownicy pokochali ją przede wszystkim ze jej prostotę - aby zdecydować o tym, czy chcemy poznać kogoś bliżej czy nie wystarczy tylko przesunąć palcem w prawo (na “tak”) lub w lewo (na “nie”). 

Zobacz również: Facet z Tindera ma absurdalne wymagania dla potencjalnych dziewczyn. „Nie zniżę swojego poziomu”

Niektórzy użytkownicy Tindera podejmują decyzję o tym, czy dana osoba jest warta ich czasu i uwagi tylko na podstawie zdjęć, inni zadają sobie więcej trudu i zapoznają się także z opisem danej osoby. Dopiero na podstawie tych dwóch elementów decydują, w którą stronę powędruje ich kciuk. Co właściwie decyduje o tym, jakie są nasze szanse na nawiązanie nowych znajomości w aplikacjach randkowych? Co decyduje o tym, że pewne profile cieszą się dużym zainteresowaniem, a inne praktycznie zerowym? Postanowiła to sprawdzić grupa ekspertów. 

Carphone Warehouse, brytyjska sieć sprzedaży telefonów komórkowych wraz z coachem randkowym Jamesem Preecem, przeprowadziła ankietę wśród 1 tys. osób aby przekonać się, jakie elementy w opisie na profilu randkowym wzbudzają ich zainteresowanie, a jakie ich odrzucają. Wnioski stanowią bardzo cenną lekcję dla wszystkich, którzy szukają szczęście w aplikacjach randkowych typu Tinder, a którym do tej pory nie udało się znaleźć tam miłości i zastanawiają sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje. Jakie elementy w opisie na profilu randkowym gwarantują romantyczną randkę, a jakie sprawiają, że nasz potencjalny crush automatycznie przesunie palcem w lewo? 

Fot. iStock

Poczucie humoru 

51 proc. ankietowanych przyznało, że zwraca uwagę na poczucie humoru zawarte w opisie. Użytkownicy Tindera doceniają zwłaszcza sarkazm i autoironię, ponieważ ich zdaniem to dowód na to, że taka osoba potrafi śmiać się sama z siebie i nie bierze wszystkiego śmiertelnie poważnie. James Preece komentuje: “Nie bój się śmiać z samej siebie. W końcu nikt nie jest idealny!”. 

Jednak niektóre żarty w opisie wywołują efekt przeciwny do zamierzonego. Zdaniem 70 proc. ankietowanych poczucie humoru ostentacyjnie nawiązujące do seksualności wcale nie jest sexy.  

Emoji 

Emotikonki z założenia dodają wirtualnej rozmowie uroku, a dzięki nim możemy lepiej wyrażać swój nastrój i emocje. Jedna w przypadku aplikacji randkowych nie należy z nimi przesadzać. Aż 80 proc. osób biorących udział w badaniu przyznało, że zbyt duża ilość emoji w opisie na Tinderze automatycznie sprawia, że odrzucają taki profil. 

Zdjęcia 

Fotki dołączone do profilu w aplikacji randkowej to konieczność - 93 proc. ankietowanych mówi wprost, że ignoruje profile bez załączonego zdjęcia. Co istotne - możesz dodać do swojego profilu na Tinderze całą masę pochlebnych fotek, ale wystarczy tylko jedna niewłaściwa, aby czar prysł, a twój potencjalny match przesunął palcem w lewo. Zdaniem 86 proc. badanych przy zamieszczaniu zdjęć w aplikacji randkowej najważniejsza jest szczerość, w związku z czym chcą na wstępie wiedzieć, jak prezentuje się cała sylwetka danej osoby. Jakie zdjęcia robią na użytkownikach Tindera największe wrażenie? 80 proc. pytanych odpowiedziało, że są to fotki z wakacji albo z podróży, a 77 proc. zwraca szczególną uwagę na zdjęcia z domowymi zwierzakami.  

Fot. iStock

Filtry 

Popularne dzięki Snapchatowi i Instagramowi filtry, takie jak korona z kwiatów czy psie uszy to coś, co odpycha zdecydowaną większość osób szukających miłości na Tinderze - potwierdziło to 87 proc. badanych.  

Niezdrowe nawyki 

Użytkownicy aplikacji randkowych są zgodni – palenie jest passe. Dla 43 proc. ankietowanych zdjęcia albo opis sugerujący, że mają do czynienia z osobą palącą to wystarczający powód, aby przesunąć palcem w lewo. Podobnie jest z piciem alkoholu – zdaniem 38 proc. badanych to niepożądana cecha. Co ciekawe, taki sam odsetek pytanych odpychają także zbyt częste wizyty na siłowni. 

Na koniec autorzy badania podzielili się z użytkownikami Tindera paroma wskazówkami, dzięki którym ich szanse na nawiązanie ciekawej znajomości będą zdecydowanie większe. Co zrobić, aby zaprezentować się w aplikacji randkowej jak najlepiej? 

  • zawsze bądź sobą 
  • nie zaczynaj rozmowy od słów: “Cześć, co u ciebie?” 
  • zadaj rozmówcy pytanie odnoszące się do jego opisu – to dowód na to, że rzeczywiście się z nim zapoznałaś 
  • zapytaj o jakiś konkretny szczegół dotyczący jednego ze zdjęć potencjalnego crusha 
  • odezwij się do niego po imieniu – ten trik od razu pogłębia waszą interakcję 

Wypróbujecie te metody? 

Zobacz również: Kobiety pokazują najgorsze teksty od facetów z Tindera. Ci mężczyźni powinni się wstydzić

Najgorętsi faceci z Tindera. Nie mogą się opędzić od kobiet
Najgorętsi faceci z Tindera. Nie mogą się opędzić od kobiet - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 3 / 5
patol.pl (Ocena: 3) 12.07.2019 19:04
Mnie odrzuca makijaż i wydepilowane brwi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie