Czy on już się w Tobie zakochał? Zabierz go na spacer, to się przekonasz!

Przekonaj się, czy on jest zakochany, zauroczony, a może chodzi mu raczej o krótką przygodę?
Czy on już się w Tobie zakochał? Zabierz go na spacer, to się przekonasz!
Fot. Unsplash
05.07.2019

Każda kobieta chciałaby wiedzieć, co czuje do niej mężczyzna, z którym właśnie się spotyka. Jest zakochany, zauroczony, a może chodzi mu raczej o krótką przygodę?

Na szczęście istnieje pewien sposób, by odczytać męskie uczucia z mowy ciała. Wystarczy wybrać się z facetem na spacer. Mała przechadzka w towarzystwie ukochanego pokaże wam, jakie uczucia skrywa wybranek!

Sposób naszego chodzenia uzależniony jest nie tylko od pogody, ale również od tego, w czyim towarzystwie udajemy się na przechadzkę. Tempo naszego chodu podświadomie dostosowane jest do naszych cech fizycznych, takich jak wzrost czy długość naszych nóg. A wszystko po to, żeby optymalizować zużycie naszej wewnętrznej energii. Z reguły mężczyźni poruszają się szybciej od kobiet. 

Co  dzieje się w przypadku, kiedy mężczyzna i kobieta idą razem na spacer? Któreś z nich będzie musiało iść wolniej albo przyspieszyć tempo. Badania przeprowadzone przez antropologów pokazują, że dostosowanie chodu do drugiej osoby mówi więcej o miłości niż... mechanice naszego ciała!

Zobacz też: Kiedy jest zbyt wcześnie na słowa „Kocham Cię”?

Badaniu zostało poddanych 22 mężczyzn oraz kobiet o rożnych wymiarach i wzroście. Niektórzy z nich byli parami, a niektórzy przyjaciółmi. Zostali oni dobrani w trzy grupy: tej samej płci, różnej płci oraz pary. Poproszono ich, żeby swobodnie poruszali się po wyznaczonym torze, gdy w tym czasie mierzono prędkość ich chodu. Każdy z uczestników, pomimo badania w grupach, był traktowany jak osobny obiekt badań. Okazało się, że sposób i tempo naszego chodzenia zależą od stopnia znajomości z osobą, z którą idziemy.

„Nawet pojedyncze zachowania, takie jak chodzenie, pośredniczą z interakcjami emocjonalnymi z ludźmi, którzy nas otaczają” – komentuje Cara Wall-Scheffler, antropolog z Seattle Pacific University i Uniwersytetu w Waszyngtonie. Cara i jej współpracowniczka Janelle Wagnild  odkryły, że kobiety i mężczyźni konsekwentnie kontrolują swój sposób chodzenia zależnie od sytuacji.

„Kiedy dwaj mężczyźni idą razem, obaj mają tendencje do nieco szybszego chodzenia niż gdyby szli oddzielnie – jest to podświadome konkurowanie ze sobą” – tłumaczy Wall-Scheffler. Natomiast kiedy spacerują z kobietą, która im się podoba, poruszają się bardzo, bardzo powoli. Tempo ich chodzenia spada o 6 proc. w porównaniu do ich naturalnego sposobu chodzenia. Dodatkowo, trzymając za rękę partnerkę, poruszają się jeszcze wolniej. Innymi słowy, zakochani mężczyźni dostosowują tempo swojego chodzenia do tempa chodzenia partnerki. Czyż to nie rycerskie z ich strony?

Z kolei kobiety chodzą odrobinę wolniej w towarzystwie innych kobiet, ale trzymają równe tempo chodzenia niezależnie od tego czy idą same, czy ze swoim mężem albo chłopakiem. Jednakże kiedy kobieta spaceruje z przyjacielem płci męskiej wszystko się zmienia – oboje idą na kompromis – kobiety nieznacznie przyspieszają swoje tempo, podczas gdy mężczyźni powoli je zwalniają.

Jeśli zatem chcesz sprawdzić uczucia mężczyzny, zabierz go na krótki spacer. Wówczas przekonasz się, czy dla ciebie potrafi nieco zwolnic tempo!

Zobacz także: 6 cech kobiecego wyglądu, na punkcie których mężczyźni mają obsesję

Celebrytki chwalą się figurą „zęba mądrości”. To najbardziej pożądany typ sylwetki
Celebrytki chwalą się figurą „zęba mądrości”. To najbardziej pożądany typ sylwetki - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.07.2019 09:47
badacze mają śmieszną pracę :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie