Kiedy jest zbyt wcześnie na słowa „Kocham Cię”?

Zbyt wczesne wyznanie miłości może zniszczyć Waszą relację.
Kiedy jest zbyt wcześnie na słowa „Kocham Cię”?
fot. unsplash
02.07.2019

Kocham Cię to najprawdopodobniej najpotężniejsza fraza, która usiana jest mnóstwem emocji. Wielu osobom nie przychodzi łatwo wypowiedzenie tych słów, zwłaszcza po raz pierwszy. Boimy się odrzucenia, nieodwzajemnienia naszych uczuć i odtrącenia. Czy istnieje zatem idealny czas na powiedzenie Kocham Cię?

Zobacz też: Czy można sprawić, aby on się zakochał?

Madeleine Mason Roantree, psycholog i ekspert ds randkowania w rozmowie z portalem metro.co.uk wyjaśnia, że jeśli nie spędziliśmy dużo czasu na poznanie drugiej osoby, jest to zdecydowanie za wcześnie na wyznanie miłości. Psycholog radzi, by nie robić tego dopóki nie poznasz przyjaciół i rodziny Twojego partnera, jego codziennej rutyny, nawyków, bolesnych rozczarowań z przeszłości, a także dopóki nie przeżyjecie wspólnych ciekawych doświadczeń. "Jeżeli powiesz kocham cię w przeciągu miesiąca, zastanów się, czy oby na pewno jesteś zakochana w danej osobie, czy może w samej idei związku. Z drugiej strony, jeśli przez rok zmagasz się, aby wyznać uczucie, prawdopodobnie masz problem z zaangażowaniem." - mówi psycholog. 

Ekspertka wyjaśnia, że jedną z największych obaw przez wypowiedzeniem "kocham cię" jest odrzucenie. Jeżeli nie byłaś szczera na początku związku w kwestii swoich emocji być może druga osoba oczekuje tylko przelotnego romansu, kiedy Ty dążysz do prawdziwej miłości. Związek, w którym nie ma już takiego pożądania jak na samym początku nie oznacza, że to już koniec. Wasz związek wszedł po prostu w kolejną fazę, bardziej realistyczną. Dlatego przed wyznaniem miłości zastanów się, czy jest jakiś inny aspekt oprócz seksu, który sprawia, że chcesz nadal z tą osobą dzielić swój czas? fot. unsplash

Kiedy jest za wcześnie na powiedzenie "Kocham Cię"? Zarówno psycholog, jak i Michael Blakeley, ekspert ds. relacji i założyciel aplikacji randkowej zgodnie twierdzą, żeby nie robić tego wcześniej niż po trzech miesiącach. Zbyt wczesne wyznanie miłości może wystraszyć drugą osobę oraz spowodować szereg problemów. Oczywiście wszystko to jest sprawą bardzo indywidualną, dlatego najlepiej kierować się własnym sercem.

Zobacz też: Ten sposób uratował już wiele związków. Tak oczyścisz atmosferę między wami

Polecane wideo

Ona jest piękna, jego ciało wykrzywia choroba. Mimo to kochają się i chwalą miłością w Internecie
Ona jest piękna, jego ciało wykrzywia choroba. Mimo to kochają się i chwalą miłością w Internecie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.07.2019 09:17
ja usłyszałam kocham Cię po miesiącu, a sama powiedziałam to po dwóch :) jesteśmy razem już od 10 lat :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie