Te pytania na temat życia intymnego najczęściej wpisujemy w Google. Będziecie zaskoczeni!

Na każde z nich mamy też odpowiedzi ekspertów.
Te pytania na temat życia intymnego najczęściej wpisujemy w Google. Będziecie zaskoczeni!
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/467952217518734817/)
26.06.2019

Tak jak większości rzeczy w życiu, intymności też trzeba się nauczyć. Oczywiście w zbliżeniu z partnerem nie chodzi wyłącznie o podążanie za ściśle wytyczonymi regułami (takie zresztą nie istnieją), równie ważną rolę odgrywa także spontaniczność, słuchanie swojego ciała i robienie tego, co podpowiada instynkt. Jednak początki życia erotycznego mogą być wyboiste, zwłaszcza kiedy nie wiadomo, co i jak oraz gdzie szukać rzetelnych informacji na nurtujące nas pytania.

Zobacz również: Co czuje facet podczas zbliżenia? BARDZO szczere wyznania mężczyzn
Sprawdziliśmy, jakie pytania na temat seksu są najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę internetową. Ten ranking mówi bardzo dużo na temat stanu wiedzy o seksualności i dobitnie udowadnia, jak wielką rolę pełni rzetelna edukacja seksualna, w której nie ma miejsca na wstyd i skrępowanie. Poniżej prezentujemy najbardziej nurtujące pytania odnośnie życia erotycznego wraz z odpowiedziami przygotowanymi przez grupę ekspertów. Pamiętajcie, że żadne pytanie dotyczące seksualności nie powinno być tabu! 

#1: Jak uprawiać seks? 

Samantha X, dziennikarka i ekspertka w zakresie seksualności: “Uprawiaj seks tak, jak lubisz! Co do tego nie ma żadnych reguł ani zasad - rób to, czego pragniesz, potrzebujesz, albo co cię podnieca. Musisz dobrze znać swoje ciało, a nie zakładać, że twój partner seksualny wszystko odgadnie. Im lepiej znasz swoje ciało, tym łatwiej będzie ci komunikować się i prowadzić kogoś innego”. 

Chantelle Otten, terapeutka: “Jeśli chcesz nauczyć się, jak uprawiać seks, powinnaś porzucić założenie, że w seksie chodzi tylko o penetrację albo o orgazm. W satysfakcjonującym seksie nie brakuje zróżnicowania, przyjemności i różnych wrażeń. Ludzie uprawiają seks na różne sposoby, w zależności od swoich możliwości oraz celów. Przykładowo seks u par heteroseksualnych wygląda inaczej niż w przypadku partnerów tej samej płci. Seks u osób z niepełnosprawnościami różni się od seksu u osób sprawnych fizycznie. Ale to wciąż seks! Odrzuć oczekiwania i przestarzałą edukację i stwórz swoje własne zasady, w których chodzi przede wszystkim o to, by dobrze się bawić i żeby ciebie i partnera połączyła intymność”. 

#2: Czym jest seks oralny? 

Chantelle Otten: “Seks oralny polega na tym, kiedy używasz języka, ust albo warg aby ssać, całować i stymulować genitalia albo odbyt partnera. Zarówno mężczyźni jak i kobiety dają partnerom i otrzymują od nich seks oralny - jeśli jest wykonany dobrze, to wspaniałe doznania! Terminologia medyczna określająca seks oralny to “cunnilingus”, kiedy jest wykonany na kobiecie, oraz “fellatio”, kiedy jest wykonany na mężczyźnie. “Anilingus” to seks oralny wykonany na odbycie. Seksem oralnym można się cieszyć bez pełnej penetracji, albo może być częścią seksualnych igraszek. Pamiętaj, że powinni wyrażać na niego zgodę i cieszyć się nim oboje partnerzy”. 

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/745556913293146956/)

#3: Jak przygotować się do seksu analnego? 

Sammi Cole, ekspertka od związków i seksualności: “Seks analny jest ogromnie popularny, ale dla niektórych ludzi przygotowanie do niego może być nieco onieśmielające. Po pierwsze należy się upewnić, że jesteś na to gotowa, i fizycznie, i psychicznie. Przed zbliżeniem należy wziąć szybki prysznic albo się umyć. Następnie należy się upewnić, że macie pod ręką mnóstwo lubrykantu. W przeciwieństwie do pochwy, odbyt produkuje bardzo małą ilość naturalnego nawilżenia, a ponieważ to bardzo ciasny i bardzo delikatny obszar ciała, będziecie potrzebować dużej ilości lubrykantu, żeby zapobiec urazom, zwiększyć przyjemność i zlikwidować nieprzyjemne dla was obojga tarcie. A poza tym – zrelaksujcie się! Wiele osób jest przekonanych, że seks analny jest bardzo bolesny oraz że nie można temu zapobiec, ale w rzeczywistości ten rodzaj zbliżenia nie powinien powodować bólu. Nie spieszcie się, zacznijcie od penetracji palcem albo małą zabawką erotyczną, powoli zwiększając jej rozmiar. Komunikujcie się ze sobą nawzajem przez cały czas, aby dać znać partnerowi, co wywołuje w was przyjemne doznania, a co nie.  

#4: Jak lesbijki uprawiają seks? 

Chantelle Otten: “Lesbijki uprawiają seks jak wszyscy inni, z tym że nie mają penisa. Ten fakt wprawia wielu ludzi w konsternację - jak mogą uprawiać seks, skoro nie dochodzi do penetracji? Tak jak w przypadku innych ludzi, w seksie panuje ogromna różnorodność i szeroka gama pozycji, z których można czerpać przyjemność. W seksie nie chodzi o penetrację, chodzi o to, by dobrze się bawić i czerpać z niego przyjemność! Można się o siebie ocierać, uprawiać seks oralny, używać palców, być w pozycji “na nożyczki”, używać strap-ona (sztucznego członka przypiętego do pasa) albo różnych zabawek erotycznych. Chodzi o przyjemność i różnorodność”. 

#5: Jak często powinno się uprawiać seks? 

Samantha X: “Pierwszym błędem jest zakładania, że wszyscy inni mają bardziej udane życie seksualne od ciebie. Nie ma żadnych reguł dotyczących tego, jak często powinno się uprawiać seks. W zasadzie to wykreślmy słowo “powinno się”. Uprawiaj seks wtedy, kiedy masz na to ochotę. Niektórzy ludzie chcą to robić pięć razy dziennie, inni raz na tydzień, jeszcze inni raz na miesiąc albo parę razy w roku”. 

Zobacz również: Faceci opisali, jak wyglądała najlepsza noc w ich życiu (Uwaga – pikantne!)

Polecane wideo

Ta influencerka ma tak przystojnego męża, że zazdroszczą jej kobiety z całego świata (FOTO)
Ta influencerka ma tak przystojnego męża, że zazdroszczą jej kobiety z całego świata (FOTO) - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Gostie (Ocena: 5) 27.06.2019 20:58
To dziwne, że nie pojawia się pytanie o antykoncepcję, bo to powinna być podstawa. Sama mam od jakiegoś czasu krążek Pola Ring i uważam, że jest to najwygodniejsza opcja. Zakładam krążek raz na trzy tygodnie i mam spokój :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2019 09:07
Szkoda, że najczęściej wyszukiwanym przezwzczyzn pytaniem nie jest: "gdzie jest łechtaczka" lub "jak doprowadzić kobietę do orgazmu"
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie