13 rzeczy, których nie powinnaś robić, jeśli chcesz, by on Cię szanował

Lista jest długa i bardzo konkretna.
13 rzeczy, których nie powinnaś robić, jeśli chcesz, by on Cię szanował
Fot. Unsplash
06.06.2019

Szacunek partnera powinien znajdować się na samym szczycie twoich priorytetów. Nie możesz jednak domagać się go wtedy, gdy twoje postępowanie zupełnie temu przeczy. Serwis allwomenstalk.com stworzył listę 13 rzeczy, których żadna kobieta nie powinna robić, jeśli zależy jej na respekcie ukochanego.

Polecamy także: „Każda posłuszna żona musi o tym pamiętać”. 30 rad, które oburzyły internautki

Oto ona:

#1 Nie stawiaj na piedestale wszystkich wokół

Niektóre kobiety mają skłonności do tego, by zachowywać się jak Matka Teresa. Wszyscy wokół są najważniejsi: ich problemy, potrzeby, zachcianki. Takie kobiety zawsze chętnie służą radą i pomocą. Ich motto życiowe brzmi: „To nic złego chcieć być lubianym przez wszystkich” oraz „Najpierw myśl o innych, a dopiero na końcu o sobie”. Nie! Od czasu do czasu powinnaś pomyśleć o własnych potrzebach i zachować się nieco… egoistycznie. Nikt inny nie zawalczy o ciebie tak, jak możesz to zrobić sama. Twój facet nabierze szacunku do twojej osoby dopiero wtedy, gdy zauważy, że sama stawiasz siebie na piedestale.

#2 Nie flirtuj z niedojrzałymi facetami

W niewinnym flircie nie ma nic złego, ale czy naprawdę trzeba flirtować z każdym facetem, który znajduje się w naszym otoczeniu? Oczywiście, że nie. Niektóre dziewczyny mają jednak skłonność do tego, by uwodzić wszystkich przedstawicieli płci męskiej. Chcą w ten sposób podbudować swoją pewność siebie, ale jedyne co osiągają, to brak szacunku otoczenia.

#3 Nie przesadzaj z make-up`em

Przesada nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Zasada ta dotyczy także makijażu. Mocny make-up zostaw sobie na specjalne okazje, ale na co dzień zdecydowanie wybieraj naturalniejszy wygląd. Odrobina pudru, tusz do rzęs, róż i wystarczy! Wyraziste oko, ciemny podkład i mocna szminka sprawią, że natychmiast stracisz kilka punktów w męskich oczach.

#4 Nie płacz

Płakanie podczas każdej kłótni z facetem na pewno nie spowoduje tego, że partner zacznie cię szanować. Być może za pierwszym czy drugim razem zrobi mu się ciebie żal, ale każdy kolejny lament wywoła odwrotny skutek. Uzna cię albo za słabą, albo za… emocjonalnie niezrównoważoną. Spokojem zdziałasz o wiele więcej niż płaczem.

#5 Nie idź do łóżka z facetem tylko po to, by dać mu dowód miłości

Na swojej drodze spotkasz wielu różnych facetów. Może zdarzyć się tak, że któryś z nich zażąda od ciebie „dowodu miłości” i będzie usiłował zaciągnąć cię do łóżka wtedy, gdy nie będziesz na to emocjonalnie gotowa. Nie ulegaj mu z obawy, że w przeciwnym wypadku zostaniesz odrzucona. Jeśli facet nie potrafi zaczekać z intymnością do czasu, aż naprawdę będziesz jej chciała, to jego problem. I nie łudź się, że po upojnej nocy zacznie cię szanować.

#6 Nie szukaj wymówek dla swoich błędów

Popełniłaś jakiś błąd? Przyznaj się do tego bez szukania idiotycznych wymówek i usprawiedliwień. Facet zacznie cię szanować właśnie za tę szczerość i dystans do siebie. Zresztą przecież wszyscy popełniamy błędy i nic w tym złego!

Zobacz także: Jakich tatuaży nie powinny robić kobiety? Tatuator wymienił wzory, których nie robią sobie „normalne dziewczyny”

#7 Nie rób wszystkiego, czego żąda twój partner

Może zabrzmi to brutalnie, ale twój facet… nie jest królem świata. Dlatego nie musisz robić wszystkiego, na co on ma ochotę. Nie bój się mu sprzeciwić i mieć własnego zdania. On będzie cię szanował właśnie za twoją niezależność!

#8 Nie noś wyzywających ubrań

Każdy ma prawo ubierać się tak, jak chce. Niestety sporo osób ocenia nas właśnie po wyglądzie. Nie zdziw się zatem, jeśli facet wyrobi sobie na twój temat błędne zdanie tylko dlatego, że założyłaś bardzo krótką mini i prześwitujący top. Jeśli chcesz, by dostrzegł twoje prawdziwe atuty, nie wystawiaj wszystkich swoich wdzięków na widok publiczny.

#9 Nie wpadaj w furię

Tupanie nogą, fochy, awantury… Takie zachowanie jest po prostu dziecinne. Wpadnie w furię na pewno nie sprawi, że facet (czy ktokolwiek z twojego otoczenia) zacznie cię szanować.

#10 Nie podnoś głosu

Czujesz, że dyskusja wymyka się spod kontroli i zaczyna ci brakować racjonalnych argumentów. Wtedy automatycznie podnosisz głos i mimo wszystko starasz się przekrzyczeć swojego partnera? To najgorsze, co możesz zrobić. Spokój jest o wiele lepszym rozwiązaniem, który sprawi, że mężczyzna zacznie cię traktować poważnie.

#11 Nie łap faceta na dziecko

Decyzja o posiadaniu potomstwa powinna być wspólna, dlatego celowe łapanie mężczyzny na dziecko jest najgorszą rzeczą, którą mogłabyś zrobić. Jeśli partner dowie się, że zrezygnowałaś z antykoncepcji bez zapytania go o zdanie, poczuje się oszukany i zdradzony. I na pewno nie będzie cię z tego powodu szanował.

#12 Nie porównuj się do innych

„Magda jest ładniejsza ode mnie”, „Chciałabym mieć taką twarz jak Ola”, „Renata ubiera się lepiej niż ja” – wieczne porównywanie się do kobiet z twojego otoczenia pokazuje jedno: że nie jesteś pewna siebie. Kiedy twój partner nasłucha się od ciebie takich wynurzeń, sam zacznie postrzegać cię w ten sposób.

#13 Nie stawiaj siebie na przegranej pozycji

Wiele kobiet ma skłonność do tego, by nie wierzyć w siebie. Wydaje im się, że nie są dość dobre, by zdobyć awans lub zbyt piękne, by spodobać się wymarzonemu mężczyźnie. Przez takie umniejszanie własnej wartości sprawiają, że całe otoczenie również przestaje wierzyć w ich wspaniałość. Pamiętaj, im bardziej będziesz kochać i szanować siebie, tym szybciej zaczną cię tak traktować inni.

Zobacz także: 5 typów kobiet, o których skrycie marzą faceci

Czerwiec wywróci życie do góry nogami tym 3 znakom zodiaku - zdecydowanie na lepsze!
Czerwiec wywróci życie do góry nogami tym 3 znakom zodiaku - zdecydowanie na lepsze! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 06.06.2019 16:38
Aż dziwne że takie trafne rady :D
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.06.2019 10:41
W punkt. Nic dodać nic ująć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.06.2019 08:50
14. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś, olej wszystkie rady i bądź sobą.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie