Istnieje 11 rodzajów związków. W którym z nich jesteś Ty i Twój partner?

Sprawdź, który opis jest Wam najbliższy i co to mówi o Waszym związku.
Istnieje 11 rodzajów związków. W którym z nich jesteś Ty i Twój partner?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/621778292281390210/)
12.05.2019

Relacja między każdą parą zakochanych jest inna i wyjątkowa. Dlatego nigdy nie ma sensu porównywać swojego związku ze związkiem innych ludzi. Coś, co może dobrze sprawdzać się u innej pary, u kogoś innego może w ogóle nie zdawać egzaminu, a nawet przysporzyć więcej szkody niż pożytku. Najważniejsze, aby partnerów łączyła miłość, wzajemny szacunek i szczerość.

Zobacz również: Właśnie z takimi partnerkami mężczyźni są najszczęśliwsi. Będziesz zaskoczona!

Romantyczne związki różnią się między sobą także ze względu na oczekiwania i zaangażowanie ze strony partnerów, a także problemy i przeszkody, które mogą napotkać na swojej wspólnej drodze. W związku z tym poniżej opisaliśmy najpopularniejsze 11 rodzajów związków, które cechują wielu zakochanych. Który z nich najlepiej opisuje relację między tobą a twoim ukochanym i co to mówi o waszej miłości?

#1: Związek niezależny

Niezależność to zdecydowanie pozytywna cecha. Dzięki niej bez względu na to, co dzieje się w twoim życiu zawsze jesteś w stanie sobie poradzić. Jednak bycie w związku to też umiejętność pójścia na kompromis i poświęceń. Skrajna niezależność w romantycznej relacji raczej nie jest wskazana. Oczywiście każdy z partnerów powinien być niezależny do tego stopnia, aby był w stanie dobrze funkcjonować bez drugiej osoby. Jednak pragnienie całkowitej niezależności może szybko zniszczyć związek.

#2: Związek współzależny

Związek współzależny to taki, w którym jeden z partnerów nie potrafi funkcjonować bez drugiego. Taka relacja może powodować wiele problemów. Współzależny partner chce robić wszystko z drugą połówką i zaniedbuje inne sfery swojego życia, takie jak relacje z rodziną i przyjaciółmi, hobby czy samorozwój. Całe swoje życie podporządkowuje ukochanemu. Strach pomyśleć, co się stanie, jeśli go kiedyś zabraknie.

#3: Związek dominującego z uległym

Relacja, w której jeden z partnerów kontroluje drugiego jest wyjątkowo toksyczna. Jeżeli tak się dzieje oznacza to, że w waszym związku brakuje zrozumienia i zaufania, a jednej ze stron brakuje poczucia niezależności, a może nawet cechuje ją niska samoocena i brak pewności siebie. Taką osobą łatwo manipulować i łatwo ją sobie podporządkować, izolując ją od innych ludzi.

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/530510031088390706/)

#4: Związek otwarty

To rodzaj relacji, na którą w dzisiejszych czasach decyduje się coraz więcej osób. Będąc w związku nie zamykają sobie drzwi i możliwości na spotykanie się z innymi ludźmi - pod warunkiem, że ich partner to akceptuje. Często na takie rozwiązanie decydują się osoby, które nie są gotowe na to, aby emocjonalnie zaangażować się w związek z jedną osobą.

#5: Związek dostosowujący się

Partnerzy w takiej relacji robią wszystko, aby jak najbardziej dostosować się do swojej drugiej połówki. Przejmują ich zwyczaje i hobby, sposób spędzania wolnego czasu, a ich przyjaciele stają się jego przyjaciółmi. Często wiąże się to z rezygnacją z własnej tożsamości i stylu życia. Chyba nie musimy wyjaśniać, dlaczego to może mieć negatywne konsekwencje.

Zobacz również: Tylko z takimi kobietami faceci chcą się żenić. 12 cech OBOWIĄZKOWYCH

#6: Związek toksyczny

Taka relacja jest wyjątkowo krzywdząca. Trudno się z niej wyrwać, ponieważ partnerzy kochają się równie mocno, jak mocno się nienawidzą. Przeważnie mają zupełnie inne osobowości i oczekiwania, dlatego nieustannie ze sobą walczą i krzywdzą się wzajemnie, ale nie potrafią od siebie odejść.

#7: Związek bez zobowiązań

Innymi słowy to relacja “friends with benefits”, łącząca osoby, które nie oczekują od siebie zaangażowania i nie traktują tego, co ich łączy poważnie. Partner jest dla nich tylko kimś przejściowym. W taką relację często wchodzą osoby, które chcą pocieszyć się po trudnym i bolesnym rozstaniu albo brakuje im intymności, ale nie są gotowa na emocjonalne zaangażowanie.

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/147985537741421728/)

#8: Związek przyjacielski

Pozornie to związek idealny. Partnerów łączy wyjątkowa więź, dogadują się jak nikt inny i potrafią rozmawiać o wszystkim. Niestety jest jeden problem – zazwyczaj nie ma między nimi żadnej intymności. A przecież seks jest istotną częścią każdego związku. Bez niego nawet najpiękniejsza relacja między kobietą a mężczyzną sprowadza się tylko do przyjaźni.

#9: Związek oparty na seksie

To całkowite zaprzeczenie związku przyjacielskiego. Taka relacja opiera się przede wszystkim na seksie. Przez to jest bardzo powierzchowna, a między partnerami brak głębszego porozumienia. Wszystko sprowadza się tylko do jednego.

#10: Związek na odległość

Związek na odległość zazwyczaj zaczyna się od wielkich nadziei. Partnerzy są przekonani, że w przeciwieństwie do całego świata akurat im uda się pokonać dzielące ich kilometry, albo i strefy czasowe. Jednak w większości przypadków prędzej czy później okazuje się, że rozmowy przez telefon czy na Skypie nie wystarczą, żeby podtrzymać iskrę w związku.

#11: Związek kompatybilny

Najlepsze zostawiliśmy na koniec. Związek kompatybilny to związek oparty na wzajemnym zrozumieniu, szczerości i szacunku, a przede wszystkim - pełen miłości. To relacja między dwojgiem ludzi, którzy są gotowi na poświęcenie w imię miłości, ale wcale nie postrzegają tego aktu jako coś, co działa na ich niekorzyść. Właśnie o takim związku marzy każdy z nas!

Zobacz również: 7 rzeczy, z których nie powinnaś rezygnować dla mężczyzny (nawet jeśli bardzo go kochasz)

„Nigdy nie wierz influencerkom”. Mamy ich ZDJĘCIA przed tuningiem u chirurga!
„Nigdy nie wierz influencerkom”. Mamy ich ZDJĘCIA przed tuningiem u chirurga! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (15)

Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 5) 13.05.2019 11:46
Hej panowie, spotkam się z Panem na dyskretne i potajemne spotkania Mam 24 lat jestem po rozstaniu i nie chce mężczyzny na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten portal : www.wyspakobiet.eu/xmonia24x
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.05.2019 19:43
U mnie 11.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.05.2019 16:06
U mnie 11 :)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.05.2019 15:02
związek z drugim człowiekiem to przyjaźń, sex i niezalezność, miłość, szczerość, kompromis, troska ale i też złość, czasem rozczarowanie ;-)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.05.2019 14:34
12. Związek który istnieje w mojej głowie tylko
odpowiedz

Polecane dla Ciebie