Myślisz o powrocie do swojego eks? Najpierw koniecznie odpowiedz sobie na 6 pytań

Może to nie jest taki dobry pomysł, a może wręcz przeciwnie.
Myślisz o powrocie do swojego eks? Najpierw koniecznie odpowiedz sobie na 6 pytań
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/620300548655715703/)
09.05.2019

Dni i tygodnie tuż po rozstaniu potrafią być naprawdę trudne. Wielu byłych partnerów całkowicie zrywa ze sobą kontakt, ponieważ w ten sposób jest im łatwiej uporać się z tym, co właśnie dzieje się w ich uczuciach i myślach. Jednak trudno pozbyć się starych nawyków i przyzwyczajeń. Jeśli do tej pory codziennie rozmawiałaś ze swoim eks i nagle ten kontakt się urywa, pragnienie tego, aby chwycić za telefon i wybrać jego numer może być naprawdę trudne do przezwyciężenia. 

Zobacz również: „Mój eks powiedział mi na do widzenia, że...”. Najbardziej okrutne słowa facetów na wiadomość o rozstaniu

Świeżo po rozstaniu wiele osób zastanawia się też, czy decyzja o zerwaniu nie została podjęta zbyt pochopnie i zmaga się z dylematem, czy nie dać sobie nawzajem drugiej szansy i nie wrócić do eks. Jednak zanim podejmie się jakiekolwiek decyzje, warto najpierw zrobić mały rachunek sumienia i szczerze odpowiedzieć na 6 poniższych pytań. One pomogą zweryfikować, czy powrót do byłego partnera to dobry pomysł czy tylko chwilowy impuls, bo wspólna przyszłość ewidentnie nie jest wam pisana. 

#1: Czy na pewno chcesz do niego wrócić? 

To “oczywista oczywistość”, ale dobrze zastanów się nad tym, jak brzmi odpowiedź na to pytanie. Czasami górę nad twoimi uczuciami i myślami biorą nagłe, niepohamowane impulsy. Przykład? Oglądasz komedię romantyczną, której bohaterowie “żyją długo i szczęśliwie”. W takiej chwili łatwo ulec złudzeniu, że naprawdę chcesz wrócić do swojego byłego. Czy naprawdę tęsknisz za nim i za tym, jaką on jest osobą, czy po prostu czujesz pustkę w swoim życiu i brakuje ci bliskości i intymności? 

#2: Dlaczego wasz związek się zakończył? 

Jeżeli całą winą za wasze rozstanie obarczasz partnera, prawdopodobnie daleko nie zajdziesz. Przy odpowiadaniu na to pytanie kluczowa jest szczerość. Jak to przeważnie bywa, prawdopodobnie wina za rozpad waszego związku leży gdzieś po środku. Jeśli naprawdę chcesz odbudować waszą relację powinnaś zastanowić się nad błędami, które popełniłaś w przeszłości i wyciągnąć z tego cenne wnioski. 

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/181129216249905969/)

#3: Czego nauczyłaś się w czasie po zerwaniu? 

Co dał ci czas, który spędziłaś sama ze sobą? Czy dzięki temu poznałaś lepiej samą siebie i swoje oczekiwania? Być może dzięki tej przerwie patrzysz na wasz związek zupełnie inaczej niż w momencie, kiedy się rozstawaliście? To ważne pytania, ponieważ pozwolą ci zdefiniować, jakie są twoje oczekiwania wobec relacji, w którą chcesz ponownie wkroczyć. 

#4: Co w waszym związku zrobiłabyś inaczej? 

Warto zawczasu przepracować to pytanie, ponieważ odpowiedź może być bardzo przydatna w momencie, kiedy będziesz rozmawiać ze swoim byłym o tym, czy powinniście dać sobie drugą szansę. To taki mały rachunek sumienia i gest dobrej woli z twojej strony. Jeżeli przeanalizujesz, jakie błędy popełniłaś i otwarcie powiesz o tym swojemu eks, na pewno spojrzy na ciebie jak na dojrzałą i szczerą partnerkę. 

#5: Co twój eks powinien zrobić inaczej w waszym związku? 

Oczywiście nie wszystko powinno spoczywać na twoich barkach - jeżeli twój były także myśli o tym, aby dać wam drugą szansę, on też powinien zadać sobie takie pytanie i szczerze na nie odpowiedzieć. Grunt to spotkać się w połowie drogi! 

#6: Jakie kwestie musicie jeszcze przepracować? 

To miejsce na to, aby poruszyć naprawdę trudne kwestie, co wcześniej zazwyczaj kończyło się awanturą między wami. Czy od tamtego czasu twoje poglądy na to, co was różni się zmieniły, a może wręcz przeciwnie – tylko się w nich umocniłaś? Jeżeli różnice zdań wychodzą na jaw w naprawdę poważnych kwestiach, takich jak wspólne mieszkanie czy posiadanie dzieci, powinnaś wyjątkowo mocno zastanowić się nad tym, czy powrót do siebie to na pewno dobry pomysł. 

Zobacz również: 7 powodów, dlaczego powrót do byłego to wcale nie musi być zły pomysł

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie