5 rzeczy, których nie powinnaś wymagać od swojego faceta

To nie jest zdrowe dla związku...
5 rzeczy, których nie powinnaś wymagać od swojego faceta
fot. unsplash
06.05.2019

Wszyscy chcemy, aby nasz związek był jak najbardziej udany i przetrwał jak najdłużej. Czasami jedno z nas posuwa się jednak zbyt daleko, a stawiane wymagania wobec drugiej osoby wydają się nierealne. Takie zachowania mogą zrujnować nasz związek. Mimo iż miłość potrafi być ślepa, w niektórych kwestiach zdecydowanie należy przejrzeć na oczy. Jeżeli chcesz utrzymać ze swoim facetem zdrową relację, nigdy nie powinnaś wymagać od niego TYCH rzeczy!

Zobacz też: Mowa ciała na randce: 6 gestów, które facet może źle odczytać

Oto lista rzeczy, których nie powinnaś wymagać od faceta

1. Wybierać między Tobą a jego matką

To, że masz słabe relacje z matką Twojego partnera, nie daje ci przyzwolenia do psucia relacji matka - syn. Jeżeli uważasz, że teściowa ma zbyt duży wpływ na Twojego faceta lub wtrąca się w wasz związek, najlepszym rozwiązaniem będzie szczera rozmowa z partnerem. Im szybciej wyjaśnicie tę kwestię, tym lepiej. Nigdy jednak nie powinnaś kazać mu wybierać między Tobą a matką.

2. Oczekiwać, że się zmieni

Kiedy wchodzimy w nowy związek robimy to całkowicie świadomie, mając na uwadze zarówno wady jak i zalety partnera. Jeżeli facet posiada pewne cechy, które bardzo ci przeszkadzają, nie licz na to, że on się zmieni. Albo w pełni akceptujemy partnera i nie wymagamy od niego rzeczy niemożliwych albo darujemy sobie tę relację w poszukiwaniu ideału.

3. Odstawić kumpli na bok

Każda zdrowa relacja nie kończy się tylko na Tobie i nim. Związek ma być przyjemnością, a nie listą zakazów. Każdy z nas ma przyjaciół, których potrzebuje w swoim życiu. Zabranianie, więc facetowi wypadów z kumplami jest po prostu niezdrowe, a przebywanie tylko ze sobą 24 godziny na dobę nie prowadzi do niczego dobrego.

4. Zapamiętywania szczegółów

My, kobiety doskonale pamiętamy każdy najważniejszy moment w naszym życiu. Przywiązujemy uwagę do szczegółów, do wielu spraw podchodzimy bardziej emocjonalnie niż mężczyźni. To, że facet nie pamięta jak byłaś ubrana na waszej pierwszej randce nie oznacza, że nie angażuje się w związek. Uwierz, że jest to jak najbardziej normalnie i większość facetów nie zapamiętuje szczegółów, ponieważ męski mózg działa w niektórych obszarach inaczej. Weź głęboki oddech i komunikuj, co Cię trapi. 

5. Żeby zawsze był na Twoje zawołanie

Chcesz, żeby facet zawsze Cię słuchał, robił to, co mu każesz i był na każde Twoje zawołanie? Nie tędy droga... Związek to nie lista zakazów i nakazów. Nie traktuj waszej relacji w taki sposób, bo nie przetrwa ona długo. Związek to wzajemne wsparcie, pomoc, wspólne celebrowanie chwil. Jeżeli jesteś osobą dominującą, daj swojemu facetowi trochę przestrzeni i możliwość wykazania się. To może pozytywnie Cię zaskoczyć.

Zobacz też: Te 4 sekrety mężczyźni ukrywają przed nami najczęściej

Ten mężczyzna jest tak piękny, że od jego twarzy trudno oderwać wzrok. Ideał?
Ten mężczyzna jest tak piękny, że od jego twarzy trudno oderwać wzrok. Ideał? - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 3) 06.05.2019 21:58
Ja jednak chciałabym, żeby mój facet pamiętał o niektórych szczegółach, np. o rocznicach. Z tymi kumplami ok, ale w pewnych granicach. Jednak związek powinien być na pierwszym miejscu. Jeśli wypady z kumplami są kosztem związku, to taka relacja nie ma dla mnie sensu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.05.2019 14:25
Wow, nauczyliscie sie w koncu poprawnie pisac „Ci”, ”Tobie” i „Wam”. Serdeczne gratulacje.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie