7 rzeczy, którymi NIGDY nie powinnaś dzielić się ze swoim facetem

Pewne rzeczy lepiej zachować tylko dla siebie.
7 rzeczy, którymi NIGDY nie powinnaś dzielić się ze swoim facetem
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/34551122126091875/)
14.04.2019

Szczerość w związku to podstawa – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Pytanie tylko, czy ta szczerość zawsze powinna być 100-procentowa? Wiele argumentów przemawia za tym, że... niekoniecznie. Bywa, że absolutna szczerość, zwłaszcza w połączeniu z nadgorliwością, może przysporzyć partnerom więcej szkody niż pożytku. 

Zobacz również: 9 rzeczy, o których wstydzisz się powiedzieć chłopakowi. A wcale nie powinnaś!

W jakich sytuacjach lepiej przemilczeć pewne rzeczy i o czym lepiej nigdy nie wspominać swojemu partnerowi? Poniżej wymieniliśmy 7 rzeczy, co do których powinnaś zachować szczególną dyskrecję. Lepiej nie dzielić się nimi z ukochanym, bez względu na to, jak bardzo go kochasz. 

#1: Swoją fizjologią 

Jasne, każdy człowiek ma swoje potrzeby fizjologiczne, a od czasu do czasu dopadają go różne dolegliwości, o których najlepiej jest nie mówić głośno. Mężczyzna doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie jesteś wyjątkiem od reguły, ale mimo to uparcie chce wierzyć, że po twojej wizycie w łazience całe pomieszczenie będzie pachnieć fiołkami. Dla facetów kobieta jest uosobieniem delikatności i elegancji - właśnie to ich do nas przyciąga. Nie chcesz bezpowrotnie zrujnować tego wrażenia? W takim razie zachowaj dla siebie opowieści o grypie żołądkowej. 

#2: Sekretami, które powierzyła ci przyjaciółka 

Zasada jest naprawdę prosta – kiedy ktoś mówi ci o czymś w tajemnicy, powinnaś zachować to dla siebie. Szczególnie wtedy, tą osobą jest twoja przyjaciółka, która ufa ci bezgranicznie i zwierza ci się z ważnych dla niej spraw. W końcu ty liczysz na to samo z jej strony, prawda? Mimo to z jakichś powodów wiele kobiety wychodzi z założenia, że zasada prywatności znika w przypadku drugiej połówki i dzielą się z partnerem cudzymi sekretami. Dla takiego postępowania nie ma ani wytłumaczenia, ani usprawiedliwienia. 

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/538602436684175973/)

#3: Szczoteczką do zębów 

Rozumiemy, że czasem zdarzają się sytuacje awaryjne (któreś z was zapomniało dokładnie się spakować przed wyjazdem, a wokół ani śladu sklepu), ale to ani romantyczne, ani higieniczne. Możecie dzielić się pastą do zębów, płynem do płukania czy nicią dentystyczną, ale niech każde z was ma własną szczoteczkę! 

#4: Swoimi hasłami 

O ile nie macie wspólnego konta np. do Netflixa albo w banku, nie ma żadnego powodu, dla którego twój facet powinien znać twoje tajne hasła dostępu do różnych portali albo do telefonu. Bez względu na to, jak bardzo sobie ufacie, znajomość hasła drugiej połówki nieustannie kusi i nęci, prowokując do przekroczenia cienkiej granicy, co powoduje utratę zaufania. To zdecydowanie nie jest dobre dla waszego związku.  

#5: Tym, co sądzisz o jego mamie 

Oczywiście w przypadku, jeśli nie masz o niej najlepszego zdania. W tym podpunkcie mamę ukochanego możesz zastąpić innymi członkami jego rodziny albo najbliższymi kumplami, z którymi nie jesteś w stanie się dogadać i na których masz prawdziwą alergię. Jako że to ważne osoby w życiu twojego faceta i nigdy nie powinnaś wymagać od niego, żeby zerwał z nimi relację, nie warto przyznawać się do tego, że raczej nigdy ich nie polubisz. Postaraj się po prostu unikać tego tematu. Po co niepotrzebnie ranić uczucia swojego mężczyzny? 

#6: Swoimi kompleksami 

Ciągle narzekasz na to, że jesteś za gruba, masz za mały biust albo za krótkie nogi? Lepiej nie powtarzać tego w kółko swojemu partnerowi, bo prędzej czy później będzie miał tego dość, albo, co gorsza, sam zacznie zwracać uwagę na te niedoskonałości, wyimaginowane czy nie. Twój facet chce z tobą być i dla niego jesteś piękna - koniec, kropka. Nie dawaj mu powodów, żeby w to zwątpił. 

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/324611085632425280/)

#7: Szczegółami ze swojej przeszłości 

Każdy ma za sobą jakąś przeszłość - nieudane związki, złamane serce, czasem zdrady... Podstawą udanego i zdrowego związku jest szczerość między partnerami, ale niektóre rzeczy lepiej zachować dla siebie. Zwłaszcza, jeśli nie wnoszą niczego do waszej relacji, a mogą tylko ją popsuć. Twój facet naprawdę nie musi wysłuchiwać o tym, jak wspaniałym kochankiem był twój były, albo jak do tej pory wspominasz romantyczny wyjazd z mężczyzną, który... nie jest nim. Każdy ma jakąś przeszłość, ale niech ona pozostanie przeszłością. 

Zobacz również: Wszystkie jesteśmy kłamczuchami. 15 rzeczy, które prawie każda kobieta ukrywa przed partnerem

Znaki zodiaku, które nie radzą sobie z zazdrością o partnera
Znaki zodiaku, które nie radzą sobie z zazdrością o partnera - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 3.4 / 5
gość (Ocena: 1) 24.04.2019 17:57
Serio o tych kompleksach? No nie wydaje mi się XDDDDDDDDDD On sam po czasie zauważy co jest twoim kompleksem, więc don't care baby, co w tym złego że ma się kompleksy? On niby ich nie ma? Żałosny artykuł
odpowiedz
best comment (Ocena: 5) 14.04.2019 21:50
"gość (Ocena: 5) dzisiaj 18:01 Zatrudnianie 14latków do pracy jest legalne? Bo nie wiem, któż inny sporządziłby taką listę...." BTW CO GRAZYNA WZIELA GDY TO PISALA ?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.04.2019 18:01
Zatrudnianie 14latków do pracy jest legalne? Bo nie wiem, któż inny sporządziłby taką listę. Dzielenie się sekretami generalnie nie powinno mieć racji bytu, dlatego dana sprawa jest określana mianem "sekret" albo "tajemnica"... A jeśli chodzi o sikanie itd... Dlaczego normalna kobieta (i która normalna kobieta to robi) miałaby umawiać się z facetem, który wierzy, że ta chodzi do toalety po nic więcej jak tylko przypudrować nosek. Nie wyobrażam sobie jak miałby się mną zaopiekować kiedy np mam grypę żołądkową albo zwyczajną gorączkę i katar. No bo jeżeli sikanie za ścianą jest nie do przełknięcia to wydmuchiwanie chusteczki w jego obecności pewnie w ogóle nie wchodzi w grę... Piszecie o takich bzdetach, a jak potem wchodzę na jakieś damskie forum i czytam o tym, że dojrzałe (dwudziestoparoletnie) kobiety wstrzymują potrzeby kiedy są w mieszkaniu faceta, bo się wstydzą wyjść do łazienki. Ja nie wiem co rodzi się w ich głowach: czy one sądzą, że tylko jak zamkną za sobą drzwi to facet przychodzi, przykłada ucho i podsłuchuje jakby miało to być tak fascynujące?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.04.2019 15:50
"kochaj w zdrowiu i chorobie" ale nie obciążaj biednego chłopczyka świaodmością, że jesteś chora i bardzo źle się czujesz, albo masz problemy z samoakceptacją i często z tego powodu masz stany depresyjne i w ogóle za dużo nie mów. tylko wyglądaj ładnie, dziewczęco, bądź pewna siebie ale nie za mądra po chłopak może poczuć się ciut gorszy (a kto to widział, żeby baba była w czymś lepsza od faceta) i już nikt się z tobą nie ożeni. a wiadomo, kobieta bez męża i dzieci to tragedia i niepotrzebne zużycie tlenu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.04.2019 13:45
Jaki dorosły mężczyzna wierzy w bajki o fiołkach po wizycie kobiety w toalecie? Mieszkam z facetem od roku i co? Mam do końca życia udawać, że nie załatwiam pewnych potrzeb, że czasami nie jestem w złym stanie, nie wymiotuję i tym podobne?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie