7 rzeczy, z których nie powinnaś rezygnować dla mężczyzny (nawet jeśli bardzo go kochasz)

Tutaj nie ma miejsca na ustępstwa.
7 rzeczy, z których nie powinnaś rezygnować dla mężczyzny (nawet jeśli bardzo go kochasz)
Fot. Unsplash
07.04.2019

Miłość potrafi sprawić, że nie widzimy świata poza naszym ukochanym. Myślimy o nim nieustannie, chcemy być ciągle u jego boku i odliczamy minuty do następnego spotkania. Takie zakochanie to piękny stan, ale też niesie za sobą pewne niebezpieczeństwa. 

Zobacz również: 15 rzeczy, których NIGDY nie powinnaś robić przy swoim chłopaku

Kiedy kobieta jest prawdziwie zakochana, czasami ukochany staje się całym jej światem. Do tego stopnia, że podświadomie zaczyna rezygnować z rzeczy, które do tej pory były jej codziennością i sprawiały jej frajdę. A przecież udany związek nie polega na tym, żeby jeden z partnerów całkowicie dostosował się do drugiego. Poniżej wymieniamy 7 rzeczy, z których kobieta nigdy nie powinna rezygnować dla swojego mężczyzny. Jeśli jest inaczej, w tym związku coś nie gra. 

#1: Ze swoich wartości 

To prawdopodobnie najważniejsza kwestia, co do której zawsze powinnaś pozostać sobą. Nikt nie ma prawa wymuszać na tobie, abyś wyparła się tego, w co wierzysz (to dotyczy zarówno religii jak i wartości etycznych i przekonań) i przestała kierować się w życiu zasadami, których jesteś wierna. To tak, jakby rezygnować z samej siebie. 

#2: Ze swoich marzeń 

Marzenia, plany na przyszłość i cele do zrealizowania to coś, co nieustannie pcha nas do przodu, daje siłę do działania i pozytywnie nas nakręca. Gdy ich braknie, życie staje się uboższe, a my często tracimy zapał i entuzjazm. Jeśli twój facet wyśmiewa twoje marzenia i cele, które sobie wyznaczasz, albo nieustannie podcina ci skrzydła mówiąc, że i tak nie uda ci się ich zrealizować, to jasny znak, że ten mężczyzna wcale nie chce dla ciebie dobrze. Kochający partner powinien dopingować ukochaną osobę we wszystkim, co pragnie ona osiągnąć. 

Fot. Unsplash.com

#3: Ze swojej wagi 

Wiele singielek żyje w przekonaniu, że jest sama głównie dlatego, że nie może schudną. Jak mantrę powtarzają sobie, że jeśli tylko uda im się zrzucić parę kilogramów, wtedy wreszcie uda im się znaleźć faceta. Takie przekonanie jest bardzo złe. Podobnie jak tkwienie w relacji z partnerem, który nieustannie komentuje twój wygląd i wagę, nawet jeśli robi to w żartobliwy sposób. Takie teksty sprawiają, że kobieta traci pewność siebie i poczucie własnej wartości. Nabiera przekonania, że musi być idealna (np. szczuplejsza), żeby tylko zadowolić mężczyznę. Nigdy nie daj sobie wmówić, że tak jest! 

#4: Ze swojej kariery 

Dojrzały mężczyzna nie postrzega kobiety tylko jako potencjalnej żony i matki, której jedynym życiowym celem i zajęciem będzie prowadzenie domu, gotowanie i wychowywanie dzieci. Wspiera ją, kiedy pragnie rozwijać się zawodowo i pomaga jej to osiągnąć, np. dzieląc się obowiązkami. Mężczyzna, który wychodzi z założenia, że tylko on może spełniać się zawodowo, nie jest partnerem, który w pełni szanuje swoją ukochaną. 

#5: Ze swoich przyjaciół i rodziny 

Jeżeli facet próbuje izolować cię od twoich najbliższych, powinnaś od razu zakończyć taką relację. Rodzina i przyjaciele to osoby, które zawsze cię wspierają. Mężczyźni mogą pojawiać się w twoim życiu, a potem z niego znikać, ale oni zostaną zawsze przy tobie. Nigdy nie warto poświęcać ważnej, wartościowej relacji w dla faceta. 

#6: Ze swojego stylu 

Nie jesteś manekinem, który twój facet może dowolnie ubierać, przebierać i rozbierać, wedle swojego widzimisię. Każdy ma swój własny styl i niemożliwym jest, aby podobał się on wszystkim, bez wyjątku. Mężczyzna, który poniża cię ze względu na to, jak się ubierasz, malujesz albo jaką masz fryzurę to toksyczna osoba. W taki sposób jasno daje do zrozumienia, że nie akceptuje cię w pełni. Jego strata! 

Fot. Unsplash.com

#7: Ze swojej osobowości 

Najgorsze, co może zrobić kobieta po tym, jak wejdzie w relację z mężczyzną, to stać się “dziewczyną swojego chłopaka”. Kto to taki? Kobieta, która nagle stała się wielką fanką piłki nożnej, chociaż nie ma pojęcia o tym sporcie, przestała słuchać ulubionego zespołu, bo ten rodzaj muzyki nie podoba się jej facetowi i nie pamięta, kiedy ostatni raz widziała się sam na sam z przyjaciółkami, bo wychodzi na miasto tylko w towarzystwie swojego chłopaka. To kobieta, która poświęca swoje zainteresowanie i styl życia tylko po to, żeby zadowolić partnera i w obawie, żeby tylko jej nie zostawił. Jeśli będąc w związku czujesz, że nie jesteś sobą, odpowiedź jest jedna - jesteś w złym związku. 

Zobacz również: LIST: „Jem tylko to, co pozwala mi chłopak. Ostrzegł, że mnie zostawi, jeśli znowu się roztyję”

Poznaj swój słowiański znak zodiaku
Poznaj swój słowiański znak zodiaku - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (28)

Ocena: 5 / 5
Bzyk (Ocena: 5) 13.04.2019 22:32
Jakby Cię kochał to by zrozumiał ,że potrzebujesz tego roku.
odpowiedz
K. (Ocena: 5) 07.04.2019 19:37
Jestem z chłopakiem od roku i on chce żebym przeprowadziła sie ze wsi do jego miasta. Taki mielismy plan, ale ja mam tu pracę zapewnioną jeszcze co najmniej rok. Chciałam rok sie wstrzymac ze wspólnym mieszkaniem i dopiero sie przeprowadzić, ale on nie chce o tym słyszeć. Powiedział mi, że mnie kocha ale wiecznie na mnie nie bedzie czekał... Zabolało mnie to. Ale przyjaciółka mi mowi że może on po prostu tymi słowami chce zmoblizować mnie do działania i żebym zaryzykowała. On chyba nie rozumie moich obaw, bo gdy mu o nich mówię to on na to że panikuję i chyba nie bardzo chcę z nim żyć.
zobacz odpowiedzi (22)
gość (Ocena: 5) 07.04.2019 11:46
z decyzji o nieposiadaniu bachorów
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 07.04.2019 09:58
Tak samo powinno to działać w drugą stronę. Żaden facet nie powinien rezygnować z tych wszystkich rzeczy dla drugiej połówki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.04.2019 07:56
#z siebie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie