7 kół ratunkowych dla par, które myślą o rozstaniu

Jeszcze można to uratować!
7 kół ratunkowych dla par, które myślą o rozstaniu
fot. Unsplash
25.02.2019

W związku nigdy nie jest łatwo, niezależnie od tego, jak bardzo ludzie się kochają. Zawsze wiąże się on z trudem, problemami, konfliktami, a nawet czasowymi rozstaniami. Niekiedy przychodzi też taki moment, że jedna z osób albo oboje chcą się poddać. Uważają, że z tej relacji nic już nie będzie i nie ma sensu dłużej walczyć. Zanim jednak podejmą ostateczną decyzję, powinni podjąć jeszcze jedną próbę, która będzie polegała na spróbowaniu kilku rzeczy.

Oto one.

Narzeczony nalegał na zachowanie czystości do ślubu. Powód okazał się szokujący

Spokojna rozmowa

Podnoszenie głosu, wyzwiska, wzajemne obwinianie się, wypominanie minionych błędów – to nie jest klucz do rozwiązania waszych problemów. Jeżeli puszczają wam nerwy, zakończcie dyskusję. Dajcie sobie wzajemnie czas na ochłonięcie. Potem dajcie sobie jeszcze czas na przemyślnie tego, co was dręczy i spisanie wszystkich nurtujących spraw. Wyznaczcie datę na spokojną dyskusję i porozmawiajcie o nich w sposób uprzejmy. Zwracajcie się do siebie z szacunkiem niezależnie od tego, jak bardzo czujecie się zranieni.

Terapia

Dawniej kojarzyła się z zaburzeniami, ale w XXI wieku ludzie już nie wstydzą się na nią chodzić. Terapia pomaga przetrwać trudny okres. Jeżeli spokojna rozmowa w waszym przypadku nie działa, pozwólcie sobie pomóc w ten sposób.

Kompromis

Zapytaj się go, co mu w tobie przeszkadza. Chodzi o konkretne zachowanie. Dowiedz się też, co on chciałby, abyś zmieniła. Nawet jeżeli masz obiekcje, postaraj się przystać przynajmniej na część zmian. Czasami nie dostrzegamy, że to nasze własne zachowanie wymaga poprawy. Oczywiście on powinien zrobić to samo. Kompromis poprawia jakość życia.

3 kłamstwa, które wmawiamy sobie po rozstaniu. To właśnie przez nie czujemy się jeszcze gorzej

Nowy rozdział

Wybaczcie sobie wszystkie urazy. Najpierw porozmawiajcie o nich, wyjaśnijcie wszystko, a potem zapomnijcie. W ten sposób oczyścicie atmosferę i będziecie w stanie zacząć nowy rozdział. Czasami nie ma innego sposobu, aby ruszyć dalej.

Cierpliwość

„Miłość cierpliwa jest…”, na pewno kojarzysz ten cytat. I taka właśnie powinna być prawdziwa miłość – cierpliwa. Czy jesteś taka wobec swojego faceta, a on wobec ciebie? Zarówno ty, jak i on macie wady. Musicie je zaakceptować, co nie wyklucza pracy nad nimi. Mimo wszystko żadne człowiek nigdy nie będzie ideałem. Okazujcie sobie dużo cierpliwości i wyrozumiałości.

Wspólne cele

Bywa i tak, że poczucie beznadziei bierze się z braku poczucia bezpieczeństwa i celu w życiu. Wyznaczcie sobie wspólne cele i sposób, za pomocą którego je osiągniecie. Tym samym w waszym związku zapanuje też stabilizacja. Oboje poczujecie się bezpieczniej, gdyż będziecie świadomi swoich wzajemnych oczekiwań i mieli wspólny plan.

Zerwał z dziewczyną przez SMS, ale wszyscy... chwalą go z tego powodu. Oto, co napisał

Powrót do przeszłości

Przypomnijcie sobie dawne czasy: pierwsze randki, pocałunki i intymne rozmowy. Jak traktowaliście się kiedyś, a jak traktujecie się obecnie? Porozmawiajcie o tym i zróbcie postanowienie, że już zawsze postaracie się traktować się w taki sposób, jak na początku relacji.

Źródło: love.allwomenstalk.com

Zjawiskowa blondynka pokazała swojego męża. Internauci: „Piękna i bestia!”
Zjawiskowa blondynka pokazała swojego męża. Internauci: „Piękna i bestia!” - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie