6 sygnałów, że Twoje małżeństwo zakończy się rozwodem

Czy występują w Twojej relacji?
6 sygnałów, że Twoje małżeństwo zakończy się rozwodem
Fot. Unsplash
24.01.2019

Decyzję o małżeństwie większość ludzi podejmuje z myślą o całym życiu. Właśnie dlatego tak ważne jest dokładne sprawdzenie, czy partner, z którym jesteśmy, dobrze do nas pasuje. Zakochanie wystarczy na samym początku. Później potrzeba czegoś więcej.

6 zaskakujących cech, które sprawiają, że kobieta staje się dla mężczyzn ideałem

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak rozpoznać tę właściwą osobę, z którą możemy wstąpić w związek małżeński. Chociaż będzie to trudne zadanie, jest możliwe do wykonania. Na pierwszym miejscu są oczywiście uczucia. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

Kontrola

Czy twoja druga połówka kontroluje cię? Czy nie mylisz kontroli z opieką? Partnerzy powinni się sobą nawzajem opiekować, ale przekroczenie liny sprawi, że poczujesz się w tej relacji jak w pułapce. Chociaż w małżeństwie obie osoby należą do siebie, jednocześnie muszą czuć się wolni, aby ich związek kwitł.

Zaufanie

Czy potraficie ufać sobie prawdziwie i głęboko? Bez zaufania wasza relacja nie przetrwa. Jeżeli jedno z was ciągle ma w głowie podejrzenia, zatruje nimi atmosferę. Pojawią się kłótnie, fałszywe oskarżenia i pretensje. Wiele takich sprzeczek w końcu doprowadzi do kryzysu, a ten może się zakończyć rozstaniem.

5 cech, po których można poznać desperatkę

Dzielenie tych samych wartości

Nigdy nie będziecie zgraną drużyną, jeżeli nie stawiacie na pierwszym miejscu podobnych wartości. Przy podejmowaniu ważnych decyzji na pewno pojawią się konflikty. Jedno z was będzie musiało ustąpić, a drugie będzie poszkodowane i niezadowolone.

Komunikacja

To podstawa każdej relacji. Jak się ze sobą komunikujecie? Czy komunikacja między wami przebiega prawidłowo we wszystkich płaszczyznach życia? A może tylko w sypialni? Jeżeli nie nauczycie się ze sobą rozmawiać, rozpad waszego małżeństwa jest kwestią czasu. Musicie być dla siebie niczym przyjaciele i każdego dnia rozmawiać ze sobą.

Podejście do pieniędzy

Pieniądze są przyczyną wielu niesnasek w rodzinach. Bardzo często pomiędzy samymi małżonkami. Jedna z nich może polegać na różnicy w zarobkach. Jeżeli jedna osoba zarabia bardzo mało, a druga bardzo dużo, konieczne jest wypracowanie kompromisu. Poza tym nie wolno zapomnieć o podejściu do pieniędzy. Są osoby, które prowadzą bardzo oszczędny styl życia i osoby, które dużo wydają. Na tym tle może się narodzić poważny konflikt. Jak jest w waszym przypadku?

Psychologowie alarmują: 5 cech charakteru, które powinien posiadać facet, aby związek przetrwał

Brak przeprosin

Wszystkie pary się kłócą. Niektóre z nich godzą się, a potem znowu kłócą i tak w kółko. Nie ma w tym nic dziwnego ani niepokojącego, o ile oboje potraficie się przeprosić. Brak przeprosin stanowi czerwoną flagę w związku. Oznacza brak szacunku.

 

Śliczna 24-latka pokazała, z kim chce wziąć ślub. Internauci jej odradzają
Śliczna 24-latka pokazała, z kim chce wziąć ślub. Internauci jej odradzają - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie