Małżeńskie awantury: O co najczęściej kłócimy się po ślubie?

Te sprawy bywają nawet przyczyną rozpadu związków.
Małżeńskie awantury: O co najczęściej kłócimy się po ślubie?
Fot. Unsplash
01.02.2019

Nawet najbardziej zgodne małżeństwa od czasu do czasu kłócą się. Wbrew pozorom sprzeczki mogą mieć korzystny skutek. Oczyszczają bowiem atmosferę i umacniają relację, o ile kobieta i mężczyzna dojdą ze sobą do porozumienia. Już po kilku kłótniach wzrośnie ich pewność co do tego, że przetrwają niejedną burzę.

Jakiej kobiety mężczyźni NIGDY nie poproszą o rękę? 14 cech, które SKREŚLAJĄ w męskich oczach

Kłótnie powstają w wyniku różnic temperamentów, poglądów i trudnych sytuacji. Można jednak wyróżnić kilka spraw, o które małżeństwa kłócą się najczęściej. Są one typowe dla większości par.

Czy dorzuciłabyś coś do tej listy?

Pieniądze

Pieniądze są tematem kłótni w każdym związku. Czasami chodzi o to, że ich brakuje. Mąż albo żona (w zależności od tego, kto zarabia mniej albo w ogóle nie zarabia) robią wyrzuty drugiej połówce. Bardzo często zdarzają się kłótnie o to, kto za co płaci, czy para będzie miała jedno konto czy oddzielne i ty podobne. Najgroźniejsza dla małżeństwa jest pierwsza sytuacja. Brak pieniędzy „zabił” już niejeden związek.

Podział obowiązków

Niektóre kobiety zbyt wiele na siebie biorą. Po pewnym czasie praca zawodowa, obowiązki domowe, a czasami także opieka nad potomstwem zaczyna je przytłaczać. Wybuchają i zarzucają partnerowi nieróbstwo. Tak naprawdę czasami same ponoszą za nie winę i robią z siebie męczennice. Kłótnia, która powstaje, jest w takim przypadku potrzebna. Kobieta zaczyna rozumieć, że jasny podział obowiązków jest koniecznością, a do mężczyzny dociera, jak ciężką pracę wykonuje jego żona.

Zaniedbanie fizyczne

Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, ale najczęściej to właśnie facet daje do zrozumienia, że żona już nie wygląda tak dobrze jak kiedyś. Ponieważ nie jest miło słuchać takich uwag, awantura gotowa. Przy okazji żony często wygarniają mężom, że nie mają czasu na pielęgnację, bo wszystko jest na ich głowie. I tym samym wracamy do punktu wyżej.

Wytknął żonie, ile razy nie chciała się z nim kochać. Zapisał KAŻDĄ jej wymówkę

Życie intymne

W małżeństwie wszystko powszednieje. Poza tym nawał pracy, trudności i zmęczenie sprawiają, że zbliżeń nie ma tak wiele jak kiedyś i nie są one takiej samej jakości. Pretensje pojawiają się zarówno z jednej, jak i drugiej strony.

Teściowa

Niestety opowieści o wtrącających się teściowych są prawdziwe. Jeżeli jeden z małżonków jest zbyt uległy wobec mamusi, a ta lubi dodawać swoje trzy grosze, konflikt gotowy. To również jedna z bardziej niebezpiecznych sprzeczek. Krewni to delikatny temat dla współmałżonków.

Wychowywanie dzieci

Pod tym względem przeważnie to mężowie mają uwagi w stosunku do żon, ponieważ to głównie one biorą na siebie ten obowiązek. Panowie częściej przyglądają się i komentują. Nawet jedna taka uwaga wystarczy, aby powstał niekontrolowany wybuch ze strony przemęczonej żony. W małżeństwie pojawiają się też scysje dotyczące szkół, zajęć dodatkowych i życia religijnego.

8 trików, by przykuwać męski wzrok i zwiększyć powodzenie u facetów!

Koledzy/koleżanki

Niektórym ludziom trudno zaakceptować, że druga połówka ma znajomych przeciwnej płci i utrzymuje z nimi regularny kontakt. Są bardzo zazdrośni i w każdym geście czy słowie dopatrują się złych intencji. To taki typ człowieka. Życie z nim jest bardzo trudne i prowadzi do wielu poważnych kłótni.

 

Cały Instagram zakochał się w tym przystojnym policjancie z Rosji!
Cały Instagram zakochał się w tym przystojnym policjancie z Rosji! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 02.02.2019 21:14
O czas. Ile go razem spędzamy lub nie spędzamy. To jest moim zdaniem największa zmora naszych czasów. Brak miejsca w nich na spędzanie "wartościowych chwil" z mężem/żoną.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.02.2019 12:05
Brakuje: decyzja o dzieciach!!!! Często, kiedy jedno z partnerów chce, drugie jeszcze nie jest gotowe. Wiadomo, że gdzie dwoje ludzi, dochodzi do sprzeczek i potrzebna są kompromisy, ale po co od razu się kłócić i talerzami rzucać? Lepiej tą enegrię spożytkować na "godzenie się" :)
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 01.02.2019 08:49
Kłótnia nigdy nie jest potrzebna. Szczera rozmowa - tak, ale po co od razu kłótnia?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie