7 bardzo złych nawyków, które prowadzą do rozstania

Masz je na sumieniu?
7 bardzo złych nawyków, które prowadzą do rozstania
Fot. iStock
23.01.2019

Kiedy kogoś poznajemy, staramy się pokazać mu najlepszą wersję siebie. Wady mniej lub bardziej umiejętnie ukrywamy, chociaż prędzej czy później i tak wyjdą na jaw. Ten moment przeważnie następuje, gdy kobieta i facet zaczynają tworzyć związek.

7 „niewinnych” rzeczy, które popychają do zdrady

Niektóre dziewczyny myślą, że gdy zdobędą mężczyznę, mogą pozwolić sobie na większy luz. Zdarza im się chodzić w dresie, zdradzić wstydliwy sekret czy załatwić przy chłopaku potrzebę fizjologiczną. O ile facet szczerze kocha, nie oburzy się o to (i słusznie!). Zatem takie wpadki nie doprowadzą do rozstania. Dojdzie do niego jednak, kiedy kobieta zaniedba inne rzeczy. Są one typowe w okresie randek, ale w stałej relacji, zwłaszcza małżeńskiej, już niekoniecznie.

O co dokładnie chodzi?

Brak ciągłego poznawania się

Drugiego człowieka poznajemy przez całe życie i nawet ten czas nie wystarczy, aby wiedzieć o nim wszystko. Dzieje się tak m. in. dlatego, że ludzie zmieniają się na przestrzeni lat. Dojrzewa ich charakter. Zmieniają się poglądy. To ważne, aby nadążać za ukochanym i aby on nadążał za tobą. Znajdujcie czas zwłaszcza na wspólną rozmowę. Wtedy unikniecie sytuacji, że druga połówka was czymś zaskoczy.

Odkrywanie nowych rzeczy osobno

Nie musi chodzić o coś wielkiego. Na przykład możecie razem iść do knajpy i spróbować jedzenia, jakiego oboje jeszcze nigdy nie jedliście. Dobrym pomysłem jest także wspólne zwiedzanie – również dotyczy ono tego, czego do tej pory nie znaliście. Takie wspólne doświadczenia bardzo zbliżają.

Brak dbałości o drobiazgi

On wie, że nie znosisz składać prania, więc robi to za ciebie. Przynosi ci kwiaty bez okazji, tylko dlatego, że masz zły dzień. Wyręcza cię w wyprowadzeniu psa, gdy zdarza się sytuacja alarmowa i robi wiele innych drobiazgów, które ułatwiają i umilają ci życie. To jest najlepszy sposób na okazywanie miłości – bycie wiernym w drobiazgach. Ty postępuj dokładnie tak samo i nigdy z tego nie rezygnuj. Na przykład piecz dla niego ulubione ciasto, gotuj ulubioną zupę i rób masaż, gdy coś go boli. Sama wiesz najlepiej, co sprawdzi się w twoim przypadku.

Chcesz znaleźć miłość w 2019 roku? W takim razie zrób (i zrealizuj!) te postanowienia

Brak romantycznych randki

W waszej relacji nie może zabraknąć romantycznego akcentu. Proza życia jest zabójcza dla związku. Dlatego właśnie trzeba zadbać o nutę romantyzmu, żebyście przypomnieli sobie, jak to było na początku. Tym bardziej, jeżeli wasza relacja ewoluowała w kierunku przyjaźni. Ustalcie sobie, że raz na jakiś czas (nie rzadziej niż raz na miesiąc) idziecie na randkę i mogą was z niej zwolnić tylko kryzysowe sytuacje.

Usilne starania

Dotyczą one twojego wyglądu, charakteru, pracy zawodowej, warunków panujących w domu i oczywiście relacji. Nigdy nie zapominaj, że faceci są wzrokowcami i nie lubią jędzowatego charakteru. Tak samo jak zupełnego braku ambicji i syfu w otoczeniu. Nigdy nie traktuj go jako pewnik. Dawaj z siebie wszystko i sama wymagaj. Wtedy wasz związek będzie się rozwijał i trwał pomimo różnych zawirowań losu.

Skrywanie własnych oczekiwań

Pomiędzy wami może powstać mnóstwo nieporozumień, jeżeli nie nauczycie się wyrażać swoich oczekiwań i otwarcie mówić o uczuciach. Nie wiesz, jak facet interpretuje twoje niektóre zachowania i nie zawsze wiesz, co on miał na myśli, gdy zachowywał się niezgodnie z twoimi przewidywaniami albo powiedział coś zagadkowego. Brak otwartości może się okazać tragiczny w skutkach dla waszej relacji. Z czasem zaczną się kłótnie i podejrzenia, a od tego już krótka droga do rozstania.

6 typowych kobiecych zachowań w związku, które wkurzają facetów

Stawianie go na pierwszym miejscu

Kobiety często popełniają błąd, gdy rodzi się dziecko, a ono staje się dla nich najważniejsze. Mąż idzie w odstawkę i cierpi na tym relacja. Kobieta i mężczyzna stopniowo oddalają się od siebie. Taka sytuacja może doprowadzić do rozwodu. Podobnie dzieje się, gdy kobieta stawia na pierwszym miejscu matkę, ojca bądź innego członka rodziny. W ten sposób sama niszczy swoje małżeństwo.

 

Najcudowniejsza suknia ślubna, jaką kiedykolwiek zobaczysz
Najcudowniejsza suknia ślubna, jaką kiedykolwiek zobaczysz - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.01.2019 13:29
Kiedy mojr drobiazgi nie są zauważalne, a tylko dostaje mi się, że ja dla niego nic nie robię.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie