5 rzeczy, które musisz zrobić, zanim zwiążesz się z nowym facetem

Inaczej możesz popełnić życiowy błąd.
5 rzeczy, które musisz zrobić, zanim zwiążesz się z nowym facetem
Fot. Unsplash
14.01.2019

Zerwanie z facetem jest zakończeniem pewnego etapu w życiu i wejściem na nową ścieżkę. Dla niektórych kobiet stanowi szok. Są one przyzwyczajone do bycia w związku i nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Łatwo w takiej sytuacji o popełnienie błędów, które mogą zaważyć na przyszłości. Aby ich uniknąć dowiedz się, jakie kroki zastosować.

Najbardziej krępujący pocałunek w historii. Wszyscy współczują temu chłopakowi

Co zrobić, zanim zwiążesz się ponownie?

Zacznij analizę od siebie

Zastanów się, jakie były twoje dotychczasowe związki. Czy dominował w nich jeden typ faceta? Był toksyczny? W takim przypadku najlepiej iść do psychologa, który pomoże ci zerwać z tych schematem i uświadomić, gdzie popełniłaś błąd. Dzięki niemu dowiesz się też, jak i gdzie wyznaczać granice pewnych zachowań. Zdarza się często, że kobiety mają niskie poczucie wartości, same siebie nie szanują i pozwalają na to nieświadomie innym. Czas z tym skończyć. Inaczej powtórzysz błędy i sama siebie skrzywdzisz po raz kolejny.

Skończ z negatywnym myśleniem

Z nieudanych związków niekiedy wychodzimy z ranami, rozczarowaniami, skrzywionym myśleniem czy pretensjami. Wszystkie złe doświadczenia z facetem mają na nas wpływ i będą miały na kolejne związki, o ile nie powiemy sobie „stop”. Przede wszystkim trzeba przestać myśleć, że nowy facet będzie taki jak poprzedni i zacząć od pracy nad sobą. Jeżeli miałaś problem z toksycznymi facetami, podchodź bardzo ostrożnie do nowego związku, a nawet daj sobie dużo czasu, zanim się z kimś zwiążesz.

Nie porównuj facetów

Nie da się ukryć, że mimowolnie porównujemy potencjalnego kandydata na faceta z byłymi. Niektóre dziewczyny przez to zbyt pochopnie skreślają fajnych mężczyzn. Wystarczy nawet jedna mała wada. W ten sposób mogą stracić kogoś wartościowego. Nawet jeżeli on ma negatywną cechę, może jednocześnie posiadać wiele zalet, których na początku nie dostrzeżesz.

Spędzaj czas sama ze sobą

Związki zmieniają ludzi. Nie jesteś taką samą kobietą jak w momencie, gdy związywałaś się z byłym. Dlatego tak ważne jest, abyś zrozumiała, czego naprawdę oczekujesz od życia. Gdy od razu wejdziesz w nowy związek, przegapisz ten ważny życiowy moment i być może popełnisz błąd.

Jakiej kobiety mężczyźni NIGDY nie poproszą o rękę? 14 cech, które SKREŚLAJĄ w męskich oczach

Poznawaj ludzi

Poznawaj facetów, rozmawiaj z nimi, chodź na randki. Dzięki temu znajdziesz odpowiedniego faceta. Nie spiesz się, daj sobie czas. A jeżeli na horyzoncie pojawi się ktoś wyjątkowy, nie traktuj tej znajomości jako pewnika. Poznawajcie się powoli. W ten sposób unikniesz ewentualnego rozczarowania i przekonasz się, czy to naprawdę ktoś warty uwagi.

 

Tak zachowują się faceci na porodówce. Udało się to uchwycić na zdjęciach
Tak zachowują się faceci na porodówce. Udało się to uchwycić na zdjęciach - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie