7 „niewinnych” rzeczy, które popychają do zdrady

Nawet nie wiesz, jak niewiele brakuje czasami do tego, abyś ty albo on wdał się w zdradę. Oto mało oczywiste, ale ryzykowne zachowania.
7 „niewinnych” rzeczy, które popychają do zdrady
Fot. iStock
07.01.2019

Co sprawia, że niektórzy decydują się na zdradę? Gdyby zapytać o to przypadkowo napotkaną na ulicy osobę, zapewne odpowiedziałaby, że poczucie niedocenienia w związku, wypalenie uczucia bądź poważne problemy. Chociaż niewątpliwie miałaby rację, można też wyróżnić inne – mniej oczywiste przyczyny zdrady. Większość osób nie zdaje z nich sobie sprawy, a gdyby tak było, niejedna para nie musiałaby przechodzić przez kryzys spowodowany niewiernością.

Chcesz znaleźć miłość w 2019 roku? W takim razie zrób (i zrealizuj!) te postanowienia

O tych zaskakujących czynnikach prowadzących do zdrady pisze dr Susan Heitler, psycholog, w książce „Siła dwojga”. Zapoznanie się z nią przyniesie korzyści każdej parze, gdyż tak jak w każdym przypadku, lepiej zapobiec zdradzie niż mierzyć się z jej skutkami.

O czym dokładnie pisze dr Susan Heitler? Oto 7 „niewinnych”, zaskakujących rzeczy, które popychają do zdrady.

Rozmawianie o problemach z płcią przeciwną

Co czujesz, gdy jakiś znajomy zaczyna ci się zwierzać z osobistych spraw? Pewnie miłe połechtanie, że wybrał cię na powierniczkę. W końcu nikt nie opowiada o sobie osobom, którym nie ufa i które uważa za głupie. Z pewnością taką inicjatywę można uznać za wyróżnienie. Jeżeli zaczniesz słuchać tego znajomego, dystans pomiędzy wami zmaleje. To krótka droga do powstania zażyłości, intymnej relacji. Zwłaszcza w przypadku, gdy to będą ciągłe zwierzenia. Od poczucia bliskości i zrozumienia niedaleko do romansu.

Osobowość narcystyczna

Sprawdź, czy takiej nie masz. Ten typ osobowości jest bardziej podatny na skok w bok, gdyż uwielbia być wyróżniany, wręcz ma taką potrzebę. Narcyz lubi zapewniać sam siebie o własnej atrakcyjności. Zdarza się, że mierzy ją liczbą swoich podbojów, a partnerów traktuje niczym zdobycze.

Alkohol

Procenty osłabiają wolę, sprawiają, że osoba traci trzeźwy osąd i jest bardziej podatna na zrobienie rzeczy, na którą w normalnych okolicznościach by się nie zdecydowała. Pod wpływem alkoholu ludzie stają się bardzo rozluźnieni. Jeżeli piciu towarzyszą zwierzenia, wzrasta prawdopodobieństwo, że wylądujesz ze swoim towarzyszem w łóżku. Gdy ktoś myśli, że on na pewno nie podda się wpływowi tych czynników, może się przeliczyć i gorzko potem żałować.

Oddalenie w związku

Gdy jedna z osób w związku staje się z jakiegoś powodu nieobecna dla drugiej, ryzyko zdrady znacznie wzrasta. Stopniowo zanika intymność, a partnerzy zapominają o radosnych chwilach i o tym, co ich łączyło. Bardzo szybko mogą pojawić się też wypowiedziane bądź niewypowiedziane pretensje i pokusa, żeby poszukać tego, co zazwyczaj daje partner u innej osoby. Wystarczy jej zainteresowanie i odrobina ciepła, aby pojawiła się wzajemność. Czekanie aż coś się zmieni między tobą a partnerem to największy błąd, jaki możesz popełnić w zaistniałej sytuacji. Trzeba zadbać, aby intymność powróciła, a wtedy ryzyko zdrady zmniejszy się.

8 niebanalnych sposobów na okazanie facetowi uczuć. On zapamięta to do końca życia

Niewłaściwa osoba w niewłaściwym czasie i miejscu

Niektórzy mówią, że nie ma przypadków, bo zdarza się, że zupełnie nieoczekiwanie w zaskakujących miejscach spotykamy dawnych znajomych i chłopaków. Próba odnowienia znajomości może być kusząca, zwłaszcza gdy w związku się nie układa, a iskry zdają się wypełniać powietrze. Wiele osób poddaje się tej okazji, bo myśli, że niewinny flirt nie zaszkodzi, a ubarwi szarą codzienność. Od uśmiechu do uśmiechu, od spojrzenia do spojrzenia i od dotyku do dotyku dystans coraz bardziej maleje. Nie wiadomo kiedy robi się gorąco i tragedia wydaje się nieunikniona. Zazwyczaj ludzie uświadamiają to sobie w momencie, gdy już jest za późno. Dlatego trzeba uważać na takie przypadkowe spotkania.

Naiwność

Ludzie w szczęśliwych związkach mogą odczuwać pociąg do drugiej osoby. W takim przypadku rozwój sytuacji zależy od tego, czy coś z tym zrobią czy raczej będą trzymać się od obiektu zainteresowania z daleka. Ta druga postawa jest właściwa, ale nie każdy ją wybiera. Nieświadomie szukamy z nim kontaktu i powoli zbliżamy się coraz bardziej. Myślimy, że w porę się opamiętamy, ale pod wpływem uczuć trzeźwy osąd sytuacji staje się niemożliwy. Czasami wystarczy o jeden mały krok za dużo, aby doszło do romansu. Jeżeli ktoś chce uniknąć zdrady, musi trzymać się z daleka od osób, które mu się podobają dla dobra stałej relacji.

22 sygnały, że powinnaś go poślubić

Spędzanie czasu w jego/twoim mieszkaniu

Niewinne zaproszenie na kawę może przerodzić się w romans. Zapraszając kolegę do domu, otwierasz przed nim prywatną przestrzeń: swoje nawyki, zainteresowania, doświadczenia – wiele z tego można wyczytać albo domyślić się na podstawie urządzenia wnętrza i zachowania, które w domu staje się bardziej swobodne. Gdy pojawi się nić seksualnego porozumienia albo jakikolwiek przejaw romantyczności, niewiele dzieli was od romansu. W takiej sytuacji należy jak najszybciej uciąć kontakt. Myślenie, że panuje się nad rozwojem tej znajomości jest złudne.

Źródło: kobieta.onet.pl

Suknie ślubne, które podobają się… wszystkim. 12 najpiękniejszych kreacji na świecie
Suknie ślubne, które podobają się… wszystkim. 12 najpiękniejszych kreacji na świecie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie