Postanowienia noworoczne, które powinna zrobić każda para. Dzięki temu umocni swój związek

Przeżyjcie 2019 rok bardziej zakochani niż kiedykolwiek ♥
Postanowienia noworoczne, które powinna zrobić każda para. Dzięki temu umocni swój związek
Fot. Unsplash
02.01.2019

Jeśli jeszcze nie zrobiłaś listy noworocznych postanowień na 2019, najwyższa pora, by nadrobić zaległości. Zwłaszcza, jeśli chcesz mieć pewność, że w Nowym Roku ty i twój partner będziecie szczęśliwi jak nigdy dotąd

Zobacz również: Chcesz znaleźć miłość w 2019 roku? W takim razie zrób (i zrealizuj!) te postanowienia

Wprowadźcie w życie te noworoczne postanowienia, a wasz związek będzie jeszcze silniejszy, a wy sami - bardziej zgodni i szczęśliwsi. Dzięki temu wasz związek wejdzie na kolejny poziom i poczujecie, że będziecie w stanie pokonać każdą przeszkodę. Bo tylko razem jesteście naprawdę silni! 

Róbcie dla siebie coś miłego (nie tylko od święta) 

Świąteczny czas ma to do siebie, że chcemy być lepszymi ludźmi. Czujemy jedność z całym światem, chcemy pomagać i obdarzać innych prezentami – nie tylko tymi materialnymi. Niestety, kiedy święta przemijają, życie wraca do zwykłego rytmu i na co dzień zapominamy o tym, żeby dawać bliskim do zrozumienia, jak bardzo są dla nas ważni. Dlatego jeśli w 2019 roku chcesz sprawić, żeby twój związek był jeszcze bardziej udany, postaraj się częściej robić dla swojego ukochanego coś miłego. Takie drobne gesty świadczą o miłości i zaangażowaniu w związek i z pewnością przełożą się na jego trwałość i szczęście. 

Poświęćcie czas na życie seksualne  

Nie ma co się łudzić - prędzej czy później w każdy związek wkrada się rutyna. Nawet dla pary, która na początku relacji mogła nie wychodzić z sypialni i z radością w niej eksperymentować, z czasem seks powszednieje. Warto poświęcić czas na to, żeby przywrócić w sypialni prawdziwe fajerwerki. A może... nie w sypialni? Możliwości na uatrakcyjnienie życia seksualnego jest naprawdę wiele. Ważne, żeby nie traktować zbliżenia jak “obowiązku”, który należy spełnić byle szybciej i byle jak. 

Fot. Unplash.com

Przestańcie kłócić się o błahostki 

Wiadomo, że w każdym związku zdarzają się drobne sprzeczki i nieporozumienia. Ale kiedy relacja między dwojgiem ludzi niepostrzeżenie zmienia się w festiwal obwiniania się nawzajem o wszystko i przezywania, sytuacja zaczyna być niepokojąca. Jeżeli czujecie, że musicie uciekać się do wyzwisk to naprawdę zły znak. Gdy czujecie, że zbliża się kłótnia, warto już na tym etapie postarać się zapobiec konfliktowi. Wystarczy zadać sobie pytanie: “Czy naprawdę jest sens się o to kłócić?” 

Zobacz również: 8 niebanalnych sposobów na okazanie facetowi uczuć. On zapamięta to do końca życia

Nie ukrywajcie swoich emocji 

Czasami trudno nam całkowicie otworzyć się przed drugim człowiekiem, nawet przed osobą, którą kochamy najbardziej na świecie i ufamy jej jak nikomu innemu. Tym bardziej, kiedy nasze emocje są negatywne i skierowane przeciwko niej, np. pod wpływem zazdrości. Ale najgorsze, co można wtedy zrobić, to ukrywać te uczucia przed partnerem. Szczera rozmowa to fundament każdego związku. Warto postarać się przekazać prawdę o swoich trudnych emocjach bez obwiniania partnera. Przykład? Zamiast mówić: “Przez ciebie czuję się...”, powiedz: “Ostatnio czuję, że...”. W ten sposób będziecie mogli skupić się na rozwiązaniu problemu, a nie na przerzucaniu się winą za jego powstanie. 

Słuchajcie się nawzajem 

On opowiada ci o tym, jak minął mu dzień? Nie potakuj automatycznie czekając, aż nastąpi twoja kolej, żeby mówić. Nie przeglądaj w tym czasie Instagrama ani nie odpisuj na wiadomości. Usiądźcie razem i naprawdę skup się na tym, co partner chce ci przekazać. Okaż mu zainteresowanie, spytaj o szczegóły czy o to, jak się czuje. Uważne, aktywne słuchanie to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego związku.   

Nie krytykujcie, tylko chwalcie 

Gdy spędzasz z kim dużo czasu łatwo jest przestać dostrzegać rzeczy, które wyróżniają tę osobę i sprawiają, że w twoich oczach jest kimś wyjątkowym. To powszednieje, w pewnym momencie przyjmujemy to za pewnik. Za to o wiele łatwiej jest nam skupiać się na wszystkich denerwujących nawykach drugiej połówki i jej przywarach. Spróbuj odwrócić tę tendencję. Zamiast krytykować sposób, w jaki on głośno dmucha nos, doceń to, że robi najlepsze naleśniki na świecie - i powiedz mu o tym. 

Fot. Unplash.com

Bawcie się razem 

Wiele par w ciągu dnia nie ma dla siebie zbyt dużo czasu. Pochłania nas praca i różne obowiązki, trywialne rzeczy, takie jak zakupy czy sprzątanie. Często brak nam siły, by spędzić naprawdę wyjątkowe chwile z partnerem. Przez to iskra w związku szybko gaśnie. Przywrócić może ją wspólna zabawa się i przypomnienie sobie, że ty i twój ukochany nadajecie przecież na tych samych falach – w końcu to was połączyło. Umawiajcie się na randki-niespodzianki, śpiewajcie pod prysznicem i urządźcie bitwę na poduszki. Cokolwiek robicie, śmiejcie się razem! To właśnie śmiech i wspólna zabawa jak nic zbliża do siebie dwojga ludzi. 

Zobacz również: To dlatego obcokrajowcy żenią się z Polkami. Wyznali szokującą prawdę

 

Polecane wideo

Wielki horoskop na 2019 rok
Wielki horoskop na 2019 rok - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Ronia (Ocena: 5) 04.01.2019 23:12
My może jesteśmy trochę alternatywni z chłopakiem, ale wybieramy coś spoza listy, czyli od poniedziałku przechodzimy oboje na dietę pudełkową. Będziemy do wakacji fit a do tego na pewno poznamy nowe smaki, bo jak może być inaczej z Mateuszem Gesslerem i Warszawskim Dniem?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie