Radio Maryja już po audycji „Jak być dobrą żoną w sypialni”. Padło wiele absurdalnych tekstów!

"Kobieta to sanktuarium życia, a sypialnia to jeden z ołtarzy" - to dopiero początek. Potem jest tylko gorzej.
Radio Maryja już po audycji „Jak być dobrą żoną w sypialni”. Padło wiele absurdalnych tekstów!
Fot. iStock
13.12.2018

Jakiś czas temu ogromne poruszenie w mediach wywołała informacja o tym, że na antenie Radia Maryja zostanie wyemitowana audycja zatytułowana: “Jak być dobrą żoną w sypialni”. Z opisu programu dowiedzieliśmy się, że będzie go prowadzić Danuta Sobol, która wraz z mężem prowadzi “rekolekcje dla żon i małżonków”. Chęć wysłuchania audycji w rozgłośni o. Rydzyka zapowiedziało ponad 8 tys. internautów!

Zobacz również: Jak być dobrą żoną w sypialni? Będzie tego uczyć... Radio Maryja

Audycja “Jak być dobrą żoną w sypialni” została wyemitowana 11 grudnia 2018 roku późnym wieczorem. W studiu rozgłośni był obecny także ksiądz Marcin Różański. Jego zdaniem “małżeństwo to dzieło stworzone przez Boga”, w związku z czym duchowni mają prawo wypowiadać się na ten temat. Jak można było się spodziewać, nie obeszło się bez kontrowersyjnych wypowiedzi. Ks. Różański stwierdził m.in., że "kobieta to sanktuarium życia, a sypialnia to jeden z ołtarzy". Z kolei Danuta Sobol podzieliła się ze słuchaczami twierdzeniem, że "małżeństwo jest zgodne, gdy mąż panuje nad żoną, a żona nad sobą". Prowadzący dyskusję zgodnie stwierdzili, że jedynie małżeństwo sakramentalne, czyli kościelne, można uznać za prawdziwe, potępiający tym samym związki legalizowane w urzędzie stanu cywilnego.

Dalej było jeszcze ciekawiej. Zarówno Dorota Sobol jak i ks. Różański krytycznie odnieśli się do stosowania antykoncepcji. W studiu Radia Maryja padły słowa, że kiedy mąż współżyje z żoną, małżonkowie muszą liczyć się z tym, że może dojść do zapłodnienia. Natomiast o tym, czy do niego dojdzie, ostatecznie decyduje Bóg. Dorota Sobol dodała, że “aby mówić o pierwszym pełnym stosunku seksualnym, musi to być pełna penetracja z pozostawieniem nasienia w pochwie”. Podczas audycji praktycznie w ogóle nie padło słowo “seks”. Zamiast tego prowadzący używali takich określeń, jak “akt małżeński” czy “miłość erotyczna”.

Podczas programu poruszono też problem gwałtu. W tym temacie ks. Różański powiedział, że „w obronie przed gwałtem nie godzi się kobiecie używać środków o działaniu poronnym”. Może ona jedynie stosować środki umożliwiające „usunięcie nasienia z narządów rodnych”. Z kolei w kwestii męża stosującego wobec żony przemoc czy próbującego wykorzystać seksualnie kobietę bez jej zgody, z ust duchownego padły słowa: “Żona nie może uważać go za agresora czy potencjalnego gwałciciela. Na mocy powinności małżeńskiej mąż ma prawo domagania się współżycia seksualnego, ale żona nie jest własnością męża, nie jest niewolnicą”. Ks. Różański dodał, że żona powinna być zawsze gotowa na to, aby uprawiać seks z mężem - nawet jeśli nie ma na to ochoty. “W czasie współżycia seksualnego, jak jeden z małżonków nie chce współżyć seksualnie, ale widać, że jest potrzeba z drugiej strony, to także jakaś forma ofiarowania siebie. Dawanie z siebie życia” - mówił.

Podczas audycji padły też słowa, że problemy w małżeństwie należy traktować jako dar i wyróżnienie. W zasadzie kobiety powinny się cieszyć i dziękować Bogu za to, że obdarzył je mężami, z którymi życie jest pełne udręki. “Trudny małżonek to prawdziwy dar od Pana Boga. Dar i ogromne wyróżnienie. (...) Bo Pan Bóg zauważył, że tylko ty dasz sobie z nim radę” - przekonywał ks. Różański na antenie. Z kolei Dorota Sobol dodała, że “zakłada życie w trójkącie: Pan Bóg, mój mąż i ja”.

Już 19 lutego 2019 roku na antenie Radia Maryja będzie można usłyszeć kontynuację audycji. Tym razem prowadzący będą dyskutować o tym, jak być dobrym mężem w sypialni.

Zobacz również: Ojciec Rydzyk uczy o seksie: „Unikać spotkań sam na sam, kawy i ostrych przypraw”!

Polecane wideo

Lepiej unikaj kłótni z tymi znakami zodiaku - potrafią być naprawdę agresywne
Lepiej unikaj kłótni z tymi znakami zodiaku - potrafią być naprawdę agresywne - zdjęcie 1
Komentarze (80)
Ocena: 4.34 / 5
Tomek (Ocena: 1) 22.03.2019 14:42
Kolejny komentarz usunięty!
odpowiedz
Kaylaaa (Ocena: 1) 22.03.2019 14:32
Gdzie moj komentarz? Napisany godzime temu?
odpowiedz
ellka (Ocena: 1) 22.02.2019 23:45
Z przerażeniem czyta się tego bełgotu, które to marne radyjko wraz ze swym szamanem probuje wcisnąć ludziom. Dokąd ludzie będą tolerować tego pazernego dziada, którego chciwość nie ma granic . Jak długo będzie kładł lapę na naszych pieniądzach, które tak chojnie płyną do niego wartkim strumieniem a które przydałyby się umierającym na raka dzieciom , którym państwo nie chce sfinansować leczenia. Nie można na to spokojnie patrzeć
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 10.01.2019 13:09
Ze co k****a? Mi chyba cos umknelo bo nie pamietam zeby swiat cofna sie do sredniowiecza. W XXI wieku takie bzdury wygadywac? Przeczytalam to do konca. A teraz ide znalezc lekarza bo potrzebuje terapii i wsparcia psychicznego
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 13:52
Matko jedyna co za średniowiecze, to co ci idioci wygadują jest szkodliwe!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie