Ojciec Rydzyk uczy o seksie: „Unikać spotkań sam na sam, kawy i ostrych przypraw”!

“Pogoń za rozkoszą pociąga za sobą choroby”, natomiast “wstrzemięźliwość nikomu jeszcze na złe nie wyszła” - poucza duchowny.
Ojciec Rydzyk uczy o seksie: „Unikać spotkań sam na sam, kawy i ostrych przypraw”!
Fot. Unsplash
03.12.2018

Ojciec Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja, ma kolejny pomysł na to, jak uczyć Polaków o seksie. Tym razem duchowny obrał za cel najmłodsze pokolenie, czyli dzieci i młodzież, które pragnie edukować w kwestii seksualności. W tym celu Rydzyk postanowił rozdać setki egzemplarzy książki pt. “Kształcenie charakteru”. Problem w tym, że została ona wydana w… 1946 roku i aż roi się w niej od absurdów i nauk zupełnie sprzecznych z aktualną wiedzą medyczną.

Zobacz również: Jak być dobrą żoną w sypialni? Będzie tego uczyć... Radio Maryja

Na stronie Radia Maryja pojawił się list o. Rydzyka napisany z okazji 27. rocznych powstania rozgłośni. Czytamy w nim, że duchowny zachęca wiernych do rozpowszechniania książki “Kształcenie charakteru” wśród dzieci i młodzieży. “W naszej wspólnocie Rodziny Radia Maryja powstał pomysł ewangelizacji przez książkę. Dzięki Wam, dzięki tym, którzy 1 % z podatku odpisują na Fundację Nasza Przyszłość - rozprowadziliśmy już ponad 300 tys. książek „Kształcenie charakteru”. Rozdajemy te książki dzieciom i młodzieży. Zapraszamy na świętowanie rocznicy 1 grudnia i do wzięcia tylu książek, ile na pewno rozprowadzicie wśród młodzieży. (...) Przekażcie te książki takiej młodzieży, która przeczyta. Może weźcie teraz niezbyt wiele, ale tym, którzy przeczytają. Nie wolno niszczyć, nie rzucać pereł byle gdzie. Trzeba popatrzeć komu dać, niech on wzrasta, a inni, jak dorosną do tego, żeby czytać - to też im dać".

Fot. Unsplash.com

Dziennikarzom portalu Onet.pl udało się dotrzeć do egzemplarza podręcznika “Kształcenie charakteru”, autorstwa redemptorysty o. Mariana Pirożyńskiego. Duchowny żył w latach 1899-1964, a swoje dzieło wydał w roku 1946. 16 lat wcześniej napisał poradnik pt. “Co czytać?”, który został zmiażdżony przez ówczesnych krytyków. Stwierdzili, że Pirożyński promuje zacofanie i niechęć do nauki i postępu. Potwierdzają to porady zawarte dla młodzieży w “Kształceniu charakteru”. O. Pirożyński pisze tam m.in, że aby walczyć z pokusami erotyzmu należy “unikać spotkań sam na sam, miękkiej pościeli, spacerów na osobności, sentymentalnych rozmów, wizyt na plażach mieszanych (damsko-męskich) oraz lekarzy prawiących o szkodliwych skutkach wstrzemięźliwości seksualnej”.

Oto najbardziej absurdalne cytaty z poradnika, na podstawie którego o. Rydzyk chce uczyć młodzież o seksie:

  • "Alkohol pobudza wyobraźnię i zwiększa pobudliwość uczuciową, zwłaszcza popęd seksualny i to u kobiet silniej, niż u mężczyzn".
  • "Żadna rozkosz nie poniża godności ludzkiej w takim stopniu, jak erotyczna. Toteż ludzie o wybitnych zdolnościach intelektualnych i o jakim takim poczuciu estetycznym czują obrzydzenie do zaśmiecania swego życia erotyzmem".
  • "Unikać narkotyków, zwłaszcza kawy, również ostrych przypraw: pieprzu, papryki, musztardy, octu itp.".
  • "Precz z pierzynami! Przegrzewają ciało i powodują niepotrzebne komplikacje".
  • "Pogoń za rozkoszą pociąga za sobą choroby. Ile szpitali zapełniło pijaństwo! Nawet tak »niewinny« nałóg, jak palenie papierosów ma swoje ofiary, niekiedy śmiertelne wskutek zatrucia nikotyną. A rozpusta? Natomiast wstrzemięźliwość nikomu jeszcze na złe nie wyszła".
  • "Mordowanie dzieci, czy to po urodzeniu, czy przed urodzeniem, które jest samobójstwem narodu w najściślejszym znaczeniu słowa, zostało podyktowane przez niepohamowany pęd do rozkoszy za wszelką cenę" .
  • "Pęd do przyjemności ujawnia się ze szczególną siłą na terenie życia erotycznego. Zwłaszcza u młodzieńców około roku 18-20, u panien w latach od 20 do 25 głód erotyczny zaczyna występować jako najintensywniejsze ze wszystkich pożądań zmysłowych".
  • "Rozwój społeczeństwa wymaga, żeby rodziny były liczne i zdrowe. Tymczasem gdy tylko jedno z małżonków jest nastrojone na ton erotyczny, zdrowie potomstwa staje się poważnie zagrożone".
  • "Rozkosz erotyczna trwa krótko, lecz wprowadza nerwy w stan wysokiego napięcia, wskutek czego organizm wyczerpuje się szybko a gruntownie. Przede wszystkim zużywa się rdzeń pacierzowy, najbardziej zainteresowany w przeżyciach erotycznych, wiotczeją mięśnie, umysł traci swą świeżość. Nerwy, silnie podniecane, tępieją, trzeba więc szukać dla nich nowych bodźców".
  • "Człowiek, kierujący się w życiu rozumem, nie rozprasza swych sił, ale je skupia w dążeniu do celu. Energię zaoszczędzoną dzięki wstrzemięźliwości seksualnej, stara się przelać na inne, szlachetniejsze konto. Natomiast idioci i matołki lubią obracać się w atmosferze brudów erotycznych: mówić o nich i myśleć".

Fot. Unsplash.com

Myślicie, że ten podręcznik powinien być rozprowadzony wśród dzieci i młodzieży?

Zobacz również: Kościół a czystość przedmałżeńska: Czy ksiądz zagląda do sypialni Młodych?


Polecane wideo

„Klub nastoletnich mam”. Uczennice chwalą się wczesnym macierzyństwem
„Klub nastoletnich mam”. Uczennice chwalą się wczesnym macierzyństwem - zdjęcie 1
Komentarze (37)
Ocena: 4.03 / 5
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 07:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )IIII
odpowiedz
EloElo (Ocena: 5) 04.12.2018 18:48
Taak, niech kościół się miesza w takie sprawy, na pewno młodzież będzie duuuuużo wiedziała. Jeszcze może że antykoncepcja wywołuje raka? A nie, to już było
odpowiedz
Ja (Ocena: 5) 04.12.2018 11:41
A skąd on znał tyle szczegółów z dziedziny sexu?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.12.2018 22:47
ciekawe kiedy zacznie uczyc jak zbierac cegielki na ratowanie stoczni
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 03.12.2018 21:34
Swoją drogą to są duchowni katoliccy, którzy propagują zupełnie inne podejście od rydzykowego. Choćby ojciec Ksawery Knotz, autor "Nie bój się seksu czyli kochaj i rób co chcesz".
odpowiedz

Polecane dla Ciebie