Jak być dobrą żoną w sypialni? Będzie tego uczyć... Radio Maryja

Rozgłośnia ojca Rydzyka wyemituje kontrowersyjną audycję z poradami dla kobiet.
Jak być dobrą żoną w sypialni? Będzie tego uczyć... Radio Maryja
Fot. Unsplash
19.11.2018

Kościół katolicki bardzo często stara się uczyć Polaków, jak żyć. Wiele nauk Kościoła dotyczy także kwestii związanych z edukacją seksualną czy antykoncepcją, mimo że duchowni teoretycznie nie posiadają eksperckiej wiedzy w tej tematyce. Nie przeszkadza to jednak księżom, żeby wypowiadali się jako autorytety w sprawach seksu czy zapobiegania ciąży.

Zobacz również: Kościół a czystość przedmałżeńska: Czy ksiądz zagląda do sypialni Młodych?

W kwestii porad na temat życia seksualnego polscy duchowni skupiają się przede wszystkim na roli kobiet. Zgodnie z tym trendem najnowsze warsztaty organizowane przez Radio Maryja także będzie skierowane wyłącznie do żon. Z audycji, która ma zostać wyemitowana w rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka kobiety mają dowiedzieć się, “Jak być dobrą żoną w sypialni” - taki bowiem tytuł nosi zapowiadany program. O audycji dowiadujemy się m.in. z mediów społecznościowych. Na Facebooku powstało specjalne wydarzenie, utworzone przez fanpage “Audycje dla małżonków i rodziców”. Z opisu wydarzenia da się wyczytać jedynie, że w ramach audycji “Jak być dobrą żoną w sypialni?” będzie wypowiadać się Danuta Sobol, która wraz z mężem prowadzi “rekolekcje dla żon i małżonków”. Na chwilę obecną zainteresowanie wydarzeniem wyraziło aż 8 tys. internautów! Pytanie jednak, czy osoby, które twierdzą, że będą słuchać audycji rzeczywiście mają taki zamiar, czy napisały tak dla żartu - wystarczy przeczytać komentarze w dyskusji, jaka wywiązała się pod opisem wydarzenia.

Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/pg/dlamalzonkowirodzicow/)

Najczęściej pojawiającym się wpisem w temacie wydarzenia “Jak być dobrą żoną w sypialni?” jest pytanie: “Kiedy odbędzie się audycja pt: "Jak być dobrym mężem w sypialni?"”. Inni internauci uderzają w czuły punkt Kościoła katolickiego, czyli zamiatanych pod dywan afer z molestowaniem seksualnym: “Kiedy warsztaty 'Jak być dobrym ministrantem w sypialni'?”, “Czekam na warsztaty dla młodych proboszczów "Snickers, ochraniacze na kolana - czym rozpieszczać ministrantów"”. Z niektórych komentarzy wynika, że część wpisów jest usuwana: “Ponawiam moje pytanie, ponieważ zostało ono usunięte z niewiadomego mi powodu! Czy będzie omówiona opcja dla par żeńskich?”. Znaleźli się też internauci, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat prowadzących audycję - niestety bezskutecznie: “Bardzo mnie interesują postaci prowadzących audycję. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ich temat. Kim są i dlaczego są autorytetami w dziedzinie kształcenia dobrych żon w sypialniach?”.

Mimo że audycja “Jak być dobrą żoną w sypialni?” została zaplanowana dopiero na 11 grudnia 2018 roku, już wzbudza olbrzymie kontrowersje oraz wywołała dyskusję w mediach. Portal Onet.pl poprosił o komentarz w tej sprawie Monikę “Pacyfkę” Tichy, aktywistkę na rzecz równości. “Może ten tytuł jest prowokacyjny i ma przyciągnąć słuchaczy. Jeśli jednak rzeczywistym tematem audycji będzie pouczanie kobiet jak zadowalać mężczyzn w sypialni, bez analogicznej audycji w drugą stronę, to jest to kolejne działanie, które po prostu wpisuje się w patriarchalny paradygmat. Wpisuje się w nurt traktowania kobiet w sposób podrzędny. Kobiety mają zadowalać mężczyzn, podobać im się. W ten sposób już małym dziewczynkom wpaja się, że mają się podobać i zadowalać innych, że mogą być wykorzystywane. Jednocześnie same nie spełniają swoich planów i ambicji, bo to one mają przecież dbać o ognisko domowe i zadowolenie innych, a nie swoje” - komentuje Monika Tichy.

Fot. Unsplash

Co ciekawe, nawet stali słuchacze programów radiowych z cyklu “Audycje dla małżonków” wyrażali swoje obiekcje co do tytułu zbliżających się warsztatów. “Słucham od wielu lat, ale tytuł naprawdę bardzo mi się nie podoba. Sugeruje, że mężczyzna nie musi się starać, że to tylko kobieta ma go "obsłużyć". Bardzo nieładny tytuł, niegodny tego pięknego cyklu "Audycje dla małżonków". Kolejny raz skupienie tylko na sferze cielesności. Co z "dobrej żony w sypialni", jeśli będzie niedobrą dla dzieci, niedobrą w kuchni, niedobrą w lojalności?” - pyta jeden z internautów.

A wy co sądzicie o audycji “Jak być dobrą żoną w sypialni”? Będziecie słuchać tych porad?

Zobacz również: Ksiądz udziela porad małżeńskich. Kobieta musi chwalić męża i cierpliwie czekać

Polecane wideo

Sława zmieniła ich nie do poznania. Tych zdjęć wstydzą się polskie gwiazdy
Sława zmieniła ich nie do poznania. Tych zdjęć wstydzą się polskie gwiazdy - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.67 / 5
Apostatka (Ocena: 5) 08.01.2019 10:02
Mniemam, ze instruktorem na zajęciach praktycznych będzie sam wieloyebny, uświęcony Rydzyk :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 07:59
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )IIII
odpowiedz
Jolka (Ocena: 5) 11.12.2018 23:47
Po pierwsze skąd ksiądz może wiedzieć co dzieje się w sypialni, a może mnie coś ominęło i zniesiono celibat??? Po drugie mąż ma szanować żonę, a nie traktować ją przedmiotowo. Komuś wszystko się pomieszało. Współczesne żony są mądre, piękne i co ważne uniezależnione od mężów i tak trzymać Panie!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.12.2018 13:45
oj nie jeden ksiądz miałby sporo do powiedzenia jak zachować się w sypialni. oj nie jeden ksiądz miałby coś do powiedzenia jak zachować się w sypialni
odpowiedz
Bezstronny (Ocena: 5) 23.11.2018 09:52
Szanowna pani proszę nie brać pod uwagę co mówi kler jaką być żoną tylko co pani serce dyktuje i ciało oraz co oczekuje od pani mąż i co pani oczekuje od męża . Co może jakiś ksiądz wiedzieć na temat życia i współżycia w małżeństwa ? Co drwal może wiedzieć o przeprowadzeniu operacji chirurga ? Pozdrawiam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie