Każdy facet pragnie tych rzeczy w związku, ale nigdy się do tego nie przyzna

Mężczyźni naprawdę wstydzą się mówić o tym głośno.
Każdy facet pragnie tych rzeczy w związku, ale nigdy się do tego nie przyzna
Fot. Unsplash
12.11.2018

Każdy facet chce uchodzić za prawdziwego twardziela. Utarło się, że prawdziwie “męski” mężczyzna to taki, który nigdy nie okazuje słabości i wrażliwości, nie płacze, a nawet nie mówi o swoich uczuciach - przynajmniej nie publicznie. Ale prawda jest taka, że faceci też mają swoją wrażliwą stronę, a ich potrzeby nie ograniczają się tylko do jedzenia i seksu ;)

Zobacz również: MĘSKIM OKIEM: Słowa, które facet chce od Ciebie usłyszeć

Czego tak naprawdę mężczyźni pragną w związkach, ale wstydzą się mówić o tym głośno? Oto 6 rzeczy, których każdy facet potrzebuje, żeby w romantycznej relacji czuć się szczęśliwy i spełniony.

Pochwały

Nie jest żadną tajemnicą, że większość mężczyzn ma wielkie ego. Potrzebują nieustannych zapewnień partnerki o tym, że są najlepsi na świecie, i to we wszystkich sferach życia. Facet chce słyszeć z ust ukochanej, że jest najprzystojniejszy, najmądrzejszy, najzabawniejszy, że jest najlepszym kochankiem… i że po prostu jest “naj”. Dlatego jeśli chcesz uszczęśliwić swojego mężczyznę pamiętaj o tym, żeby od czasu do czasu obdarować go miłym komplementem. On naprawdę to doceni.

Szacunek

Dla mężczyzn szacunek jest jednoznaczny z miłością, a jego brak… no cóż. Jeśli partnerka nieustannie wyśmiewa jego karierę albo rzeczy, które są dla niego ważne, facet zacznie się wobec niej dystansować. W takiej sytuacji mężczyzna myśli: “Jeśli ona nie szanuje rzeczy, które są dla mnie ważne, to czy naprawdę chce abym był szczęśliwy?”.

Seksualność

Nie da się zaprzeczyć, że seks jest bardzo ważnym elementem związku - tak samo dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Nie jest też tajemnicą, że faceci przeważnie mają większe potrzeby seksualne niż ich partnerki. Czy to oznacza, że aby mężczyzna czuł się szczęśliwy w związku musi uprawiać seks każdego dnia? Niekoniecznie. Facet często inicjuje seks po to, żeby upewnić się, czy jego partnerka wciąż jest dla niego seksualnie dostępna. Czasami wystarczy mu po prostu czułe objęcie czy namiętny pocałunek, żeby przekonał się, że jest kochany i pożądany.

Zobacz także: Czego pragnie mężczyzna po 50? 

Fot. Unsplash.com

Intymność emocjonalna

Od najmłodszych lat mężczyznom jest wpajane, że nigdy nie powinni pokazywać swoich słabości. To znaczy, że nie wolno im narzekać ani się skarżyć, okazywać strachu czy niepokoju, ani przyznawać się do tego, że się czymś martwią albo brak im pewności siebie. Dlatego kochająca partnerka jest dla mężczyzny prawdziwą ostoją - bezpieczną przystanią, w której znajduje schronienie i może się otworzyć bez obawy, że zostanie niezrozumiany, albo - co gorsza - wyśmiany. Jeśli tak się stanie, on już nigdy nie będzie w stanie zaufać ani mówić o swoich emocjach.

Niezależność

Mężczyźni i kobiety mają zdecydowanie odmienne podejście do kwestii niezależności i intymności. Podczas gdy panie najchętniej spędzałyby każdą wolną chwilę u boku ukochanego, faceci potrzebują wolności i przestrzeni. Dlatego jedną z najlepszych metod na to, jak stracić chłopaka, to pozbawianie go niezależności albo urządzanie scen zazdrości. Mężczyzna potrzebuje wolnego czasu tylko dla siebie - tylko od niego powinno zależeć, czy spędzi go sam, grając cały dzień w gry komputerowe, czy na piwie z kumplami. Jeśli natomiast pozwolisz swojemu facetowi na chwile tylko dla siebie, tym bardziej będzie doceniał wasz związek i łączące was uczucie.

Dotyk

Nie tylko kobiety uwielbiają, gdy ich partner ni z tego, ni z owego złapie je za rękę podczas spaceru albo czule obejmie w pasie, całując przy tym w kark. Faceci też uwielbiają takie gesty! Fizyczny dotyk jest dla nich bardzo ważny, i nie ogranicza się to tylko do seksu. To dla nich najwyższy wyraz miłości ze strony partnerki. Mężczyzna interpretuje takie gesty jak słowa: “Kocham cię i akceptuję takim, jaki jesteś”.

Zobacz również: Takich kobiet pożądają mężczyźni!

Polecane wideo

Faceci twierdzą, że ta dziewczyna ma idealny brzuch. Poznajcie śliczną Hilde
Faceci twierdzą, że ta dziewczyna ma idealny brzuch. Poznajcie śliczną Hilde - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.02.2019 09:24
Jestem facetem i potwierdzam ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.01.2019 12:05
Chyba nie każdemu jest dane życie w związku
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.12.2018 21:23
Czyli mężczyźni pragną w zasadzie tego samego, co kobiety.
odpowiedz
Ezontina (Ocena: 5) 25.11.2018 00:04
Niektórzy nie mają większego problem z przyznaniem się do pragnień. Mój facet chciał mieć większego, na szczęście rewelacyjnie sprawdziły się tabletki Penisizer :) Ja czuję różnicę :)
odpowiedz
ona28 (Ocena: 5) 12.11.2018 22:50
A ja jestem jak facet : -Cenię sobie wolność -To ja potrzebuje wiecej oparcia w mężczyźnie bo jestem jak mała dziewczynka -Dbam o mężczyznę i tego samego oczekuje od niego
odpowiedz

Polecane dla Ciebie