Jakiej żony szukają faceci? Oto 8 obowiązkowych cech

Faceci, którzy myślą o małżeństwie, szukają w kobiecie konkretnych cech charakteru i sposobu bycia. Podpowiadamy, o co dokładnie chodzi.
Jakiej żony szukają faceci? Oto 8 obowiązkowych cech
Fot. Unsplash
06.11.2018

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jakie cechy powinna mieć kandydatka na żonę? Czego tak naprawdę faceci szukają w kobietach? Jedno jest pewne – nie chodzi o perfekcyjny wygląd. Pomimo bycia wzrokowcami, mężczyźnie wystarczy, kiedy kobieta będzie zadbana. Wcale nie musi przypominać Miss Polski.

„Moja żona jest koszmarną matką. Żałuję, że się z nią ożeniłem”

Jak wiadomo, małżeństwo jawi się jako długoterminowa perspektywa. Dlatego faceci bardzo dużą uwagę przywiązują do cech charakteru. Żona nie może być kłótliwa, pamiętliwa, bardzo zaborcza i leniwa. Życie z taką osobą na pewno przypominałoby piekło. Mimo wszystko dobre cechy charakteru to podstawa, ale mężczyźni szukają czegoś więcej. Chodzi o podejście do związku i sposób bycia.

Na to pytanie spróbował odpowiedzieć serwis RedBook Mag. Z niego dowiadujemy się, czym musi charakteryzować się kandydatka na żonę według mężczyzn.

Musi być przyjacielem

To najważniejsza zasada. Bądź jego przyjaciółką na dobre i na złe. Pamiętaj, że on nie szuka tylko kompanki, z którą może wypić piwo i porozmawiać o błahych sprawach. Mężczyzna pragnie dzielić z tobą najgłębsze sekrety i opowiadać ci o swoich lękach.

Musi go wspierać

Nie chodzi tylko o wsparcie, które okazuje się drugiej osobie w trudnych chwilach. Na przykład, gdy przechodzi depresję. Wsparcie, którego oczekuje facet, odnosi się do jego pragnień i szalonych pomysłów. To oznacza, że gdy zapragnie nagle odejść z pracy i zostać aktorem, kobieta nie tylko to zaakceptuje, ale pomoże mu.

Musi być ambitna

Facet oczekuje kobiety, która będzie działać, a nie pisać motywacyjne wpisy na Facebooku. On nie chce być w domu jedyną osobą, która odnosi sukcesy. Pragnie, aby partnerka dotrzymywała mu kroku. Przynajmniej w jakimś stopniu.

„Ożeniłem się z Ukrainką. Jest lepszą żoną, niż byłaby Polka”

Musi mieć swoje własne życie

Faceci chcą spędzać czas ze swoimi żonami, ale pragną, aby miały swoje zainteresowania i znajomych. Boją się tego, że mogliby stać się całym światem kobiety. To dla nich przerażająca perspektywa.

Musi akceptować to, że czasami ma gorsze dni/okresy

Czasami nie będzie mu się chciało czegoś zrobić, zapomni zadzwonić albo nie będzie potrafił zakomunikować swoich uczuć. W takich przypadkach mężczyźni oczekują wyrozumiałości. Nerwy i podniesiony głos ich zniechęcają.

Musi chcieć uczyć się jego i wzrastać razem z nim

Ponieważ człowieka poznaje się przez całe życia coraz wyjdzie na jaw jego cecha charakteru, o której nie wiedziałaś. Tak samo będzie z tobą. Faceci oczekują, że kobiety będą uczyć się komunikować z nimi i podejmować wyzwania, jakimi okażą się nowe, niespodziewane sytuacje. To właśnie one będą obnażać słabości charakteru.

Musi go zaskakiwać

To ważne, aby do związku nie zakradła się rutyna. Nie trzeba być szaloną kobietą z głową pełną pomysłów, aby sprostać temu wyzwaniu. Wystarczy od czasu do czasu zaproponować mężczyźnie niecodzienną rozrywkę albo zachować się inaczej niż do tej pory. Na przykład jeśli zabraniałaś mu wypadów do znajomych w trakcie świąt, bo uważałaś, że to czas dla rodziny, tym razem sama zaproponuj takie odwiedziny.

„Moja żona to leń. Przez lata do niczego nie doszła. Ja jestem dyrektorem dużej firmy, a ona...”

Musi mieć odwagę cywilną

Mężczyźni bardzo cenią, jeżeli kobieta ma odwagę przyznać się do swoich poglądów, które są bardzo niepopularne. Myślą sobie, że ma charakter. Taka odwaga jest też bardzo pożądana w małżeństwie. Na przykład żona stanie w obronie męża, jeżeli spotka się ze sprzeciwem innych ludzi.


 

Nazwali ich najbrzydszą parą na świecie. Wyjątkowo do siebie pasują
Nazwali ich najbrzydszą parą na świecie. Wyjątkowo do siebie pasują - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (14)

Ocena: 3.36 / 5
gość (Ocena: 1) 24.11.2018 18:54
Głupszego artykułu dawno nie czytałem.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 09.11.2018 11:53
fajnie, ciekawe czemu w takim razie moj mi powiedział, że nigdy nie chce ślubu... coś widocznie jest nei tak z tym artykułem.
odpowiedz
Adam (Ocena: 1) 07.11.2018 04:54
Mężczyzna pragnie dzielić z tobą najgłębsze sekrety i opowiadać ci o swoich lękach. Naprawde facet jeśli jest facetem,bedzie opowiadac o swoich lekach ???Depresji??? Przerazony ze staneui się całym swiatem dla kobiety ??? Co wy tu wypisujecie,puknijcie się ,byle mocno
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.11.2018 12:43
to leze i pachne juz nie wystarcza ?
odpowiedz
Janek (Ocena: 1) 06.11.2018 08:37
Hehe ale śmieszny artykuł. Widać że standard, kalka z zagranicy... Przecież Polki to nawet jednej z tych 8 cech nie spełniają .
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie