W tym wieku poznasz swoją drugą połowę. To najlepszy czas na miłość

Wiadomo też, ile związków musi się rozpaść, zanim trafimy na tego jedynego.
W tym wieku poznasz swoją drugą połowę. To najlepszy czas na miłość
Fot. iStock
23.10.2018

Niektórzy odnajdują miłość wyjątkowo wcześnie i trwają w udanych związkach przez kolejne dekady. Chyba każdy słyszał o parze, która poznała się we wczesnym dzieciństwie i była ze sobą do końca życia. Inni nie mają aż tyle szczęścia i muszą uzbroić się w cierpliwość. Zakochują się w dojrzałym wieku albo wcale. A jak wygląda średnia?

Zobacz również: 5 cech, które uczynią Cię DZIEWCZYNĄ IDEALNĄ w oczach każdego faceta

Tego dowiadujemy się z badania zrealizowanego przez serwis topratedcasinos.co.uk na grupie 2 tysięcy dorosłych Brytyjczyków. Wyniki sondażu pokazują, jak wygląda życie uczuciowe statystycznego człowieka. Czy wierzymy w miłość do grobowej deski? Czy udało nam się spotkać już „tego jedynego”? Kiedy mamy na to największe szanse?

Czas na konkrety. Sprawdź, czy przegapiłaś już najlepszy moment.

Okazuje się, że w większości jesteśmy bardzo romantyczni i wierzymy w istnienie przeznaczonej nam drugiej połowy. Aż 74 procent dorosłych ludzi jest przekonanych, że ktoś jest im pisany. Większość nie ma wątpliwości, że spotkało już miłość swojego życia - twierdzi tak 55 proc. ankietowanych.

Jeszcze więcej, bo 59 proc. badanych uważa, że każdy może się zakochać. Czasami potrzebujemy do tego szczęścia albo czasu. Prędzej czy później jednak „każda potwora znajdzie swojego amatora”, jak mówi znane polskie przysłowie.

Udało się nawet ustalić, w jakim wieku jest to najbardziej realne.

Zobacz również: Odkryto przepis na udane życie miłosne. To zasada 37 procent

Statystycznie „tego jedynego” (lub „tę jedyną”) poznajemy mając 28 lat. Przez kolejny rok uczucie rozkwita, bo w wieku 29 lat uważamy siebie za szczęśliwie zakochanych. To właśnie wtedy zaczynamy poważnie myśleć o związku na całe życie. Potwierdzają to statystyki - większość par pobiera się po trzydziestce.

Rzadko kiedy udaje się spotkać swój ideał za pierwszym razem. Średnio spotykamy się z 6 osobami, zanim ten stanie na naszej drodze.

Niestety, choć brzmi to bardzo romantycznie i optymistycznie - nie wszyscy z nadzieją spoglądają w przyszłość. 14 procent respondentów obawia się, że nigdy znajdzie prawdziwej miłości.

Co zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse?

61 proc. ankietowanych twierdzi, że wystarczy uwierzyć w swoje możliwości.

45 proc. uważa, że kluczem do sukcesu jest przebojowość.

33 proc. zachęca do wychodzenia z domu i poznawania ludzi o podobnych zainteresowaniach.

30 proc. radzi, by przygotować się na uczuciowe porażki, bo tych nie da się uniknąć.

20 proc. zwraca uwagę na strój, bo ten sporo o nas mówi.

Zobacz również: Wszyscy mu się dziwią, że ją poślubił. On szczupły i przystojny, a ona...

Wszyscy śmieją się z chłopaków tych ślicznotek. Oto pary, które zupełnie do siebie nie pasują
Wszyscy śmieją się z chłopaków tych ślicznotek. Oto pary, które zupełnie do siebie nie pasują - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.10.2018 11:34
Ja poznałam swoją pierwszą miłość w wieku 19 lat. Po 6 latach się rozstaliśmy i w wieku 30 lat związałam się z chłopakiem, którego używam za miłość swojego życia, choć jestem już dużo ostrożniejsza i byłam bardziej zdystansowana. Przede wszystkim ta miłość jest bardziej dojrzała dzięki temu, że oboje jakieś tam doświadczenie mamy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.10.2018 07:50
ja poznalam w wieku 27 lat i od razu cos kliknelo, wcale nie czekalismy roku na to zeby uczucie rozkwitlo ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.10.2018 01:55
A ja poznałam swoją miłość mając 14 lat, po 4 latach rozdzieliła nas odległość. Tak, wiem że to brzmi śmiesznie, ale chociaż od tamtej pory minęło prawie 20 lat, mam męża i dzieci, to dalej nie mogę zapomnieć o tej osobie, to była moja bratnia dusza, nigdy do nikogo nie czułam czegoś takiego.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie