Wszystkie jesteśmy kłamczuchami. 15 rzeczy, które prawie każda kobieta ukrywa przed partnerem

Do tego najbardziej boimy się przyznać.
Wszystkie jesteśmy kłamczuchami. 15 rzeczy, które prawie każda kobieta ukrywa przed partnerem
Fot. iStock
25.09.2018

Szczerość to podstawa związku - te słowa powtarzane są niczym mantra, ale przypominają raczej utarty slogan, niż rzeczywistość. Nawet w związku z bardzo długim starzem nie potrafimy być do końca sobą. Przybieramy maskę, która ma odpowiadać partnerowi i pokazać nas z jak najlepszej strony. 100-procentowa prawdomówność może przynieść więcej złego, niż dobrego.

Zobacz również: „Na żonę nadają się tylko dziewice”

Z takiego założenia wychodzi zdecydowana większość kobiet - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie brytyjskiej sieci hoteli spa. Ankietowane uczciwie przyznały, że zdarza im się mijać z prawdą i ukrywać niektóre kwestie przed ukochanymi. Wiele z nich dotyczy błahych spraw dotyczących np. naszego wyglądu, ale na sumieniu mamy również znacznie bardziej poważne kłamstwa.

Aż 3/4 badanych twierdzi, że tego typu oszustwa pomagają w budowaniu zdrowego i trwałego związku. Kiedy najczęściej sobie na nie pozwalamy?

Na podstawie odpowiedzi respondentek powstała lista 15 największych kobiecych sekretów. Które z nich Ty też masz na sumieniu?

1. Ile naprawdę wydaję na ubrania

17 procent badanych nie przyznaje się do tego typu wydatków. Mamy skłonność do zaniżania cen, aby nie denerwować partnera.

2. Moja prawdziwa waga

Podobnie jak w przypadku cen - kilogramy też sobie odejmujemy. 14 proc. ankietowanych przyznaje, że partner nie wie, ile dokładnie ważą.

3. Ilu miałam kochanków

Taka rozmowa musi się odbyć w każdym związku, ale 13 proc. z nas mija się wtedy z prawdą. Zazwyczaj zaniżamy ich liczbę.

4. Ile wydaję na kosmetyki

Dbanie o siebie to worek bez dna. Dobrze wie o tym 12 proc. respondentek, które nie przyznają się do większości tego typu zakupów.

5. Usuwam włosy z brody

Co dziesiąta kobieta wstydzi się dodatkowego owłosienia na twarzy. O depilacji boimy się rozmawiać z płcią przeciwną.

6. Sprawdzałam jego eks na Facebooku

Kolejne 10 proc. badanych nie może się powstrzymać i regularnie sprawdza w mediach społecznościowych, co słychać u byłej partnerki ukochanego.

7. Regularnie używam jego maszynki do golenia

8 procent facetów w związkach nie zdaje sobie sprawy, że ich partnerki depilują sobie nogi czy pachy maszynką, którą kupili sobie do golenia twarzy.

Zobacz również: Nieważne, o co kłócisz się z partnerem - nigdy nie używaj TEGO słowa!

8. Wysokość zadłużenia

W kwestiach finansowych zdarza nam się kłamać nie tylko ukrywając swoje wydatki. 8 proc. kobiet nie przyznaje się do debetu na swoim koncie.

9. Golę palce u stóp

Może faktycznie nie ma się czym chwalić? Kolejne 8 proc. badanych pań robi z tego wielką tajemnicę.

10. Nienawidzę jego matki

Faceci są zazwyczaj bardzo przywiązani do swoich rodzicielek. Dla świętego spokoju 6 proc. z nas ukrywa prawdziwe uczucia względem teściowych.

11. Kocham się w kimś potajemnie

To akurat nie powinno nikogo dziwić. 5 procent kobiet w związkach ma inny obiekt westchnień i oczywiście się do tego nie przyznaje.

12. Nie lubię jego znajomych

Trudno oczekiwać, by dla mnie zerwał kontakt z przyjaciółmi, których zna od lat. Na wszelki wypadek 5 proc. pań ukrywa to, że ich nie znosi.

13. Wciąż mam kontakt z byłym

Nawet jeśli jest to przyjacielska relacja bez podtekstów - 4 proc. z nas woli ukrywać to w tajemnicy. Partner raczej tego nie zrozumie.

14. Zarabiam więcej, niż on myśli

Z dwóch powodów - mogę odłożyć większą kwotę w tajemnicy przed nim albo nie chcę urazić jego męskiej dumy. Zarobki ukrywa 4 proc. pań.

15. Depiluję wąsik

Zaledwie 2 procent kobiet nie przyznaje się do tego. Reszta nie ma problemu z dodatkowym owłosieniem na twarzy lub ich to nie krępuje.

Ile z tych kłamstw masz na sumieniu?

Zobacz również: Wyznanie Marka: „Byłem zachwycony wyglądem mojej dziewczyny. Dopóki nie zobaczyłem jej bez makijażu”

Pokazałyśmy facetom zdjęcia 7 ślicznotek. Która z nich spodobała im się najbardziej?
Pokazałyśmy facetom zdjęcia 7 ślicznotek. Która z nich spodobała im się najbardziej? - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4.5 / 5
Nate (Ocena: 1) 26.09.2018 22:43
Żadne z powyższych.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2018 19:58
Wystarczy się nie szmacić to nie trzeba niczego ukrywać
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2018 15:29
"Nawet w związku z bardzo długim starzem nie potrafimy być do końca sobą. " - "starzem"? Serio? Jak można wypuścić artykuł z takim błędem? 😯 a co do samego przekazu, to nie, żaden punkt do mnie nie pasuje. Jedyne o czym nie wspominam to depilacja wąsa, brody czy palców, ale kłamstwem bym tego nie nazwała. Po prostu się tym nie chwalę, ale gdyby facet mnie o to zapytał to nie miałabym problemu z powiedzeniem prawdy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2018 10:52
Dla waszego dobra nigdy chłopu całej dupy nie pokazujcie. Oni nie chcą znać prawdy o swoich kobietach wolą żyć w urojeniach jakie jesteśmy zajebiste z natury. Dobra 20 -latka to może być zajebista naturalnie potem to robią się schody. Te małe grzeszki do puki są tylko takie to pikuś.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.09.2018 10:14
Drogie Panie, jesli musicie ukrywac przed facetem wasze wydatki, bo bedzie sie denerwowal? Czy ilosc partnerow. To po co z nim jestescie? O zwyklym wscibstwie i braku klasy nie wspominam bo to po prostu brak klasy. Druga rzecz, ze zaden mezczyzna z klasa nie bedzie pytal o ilosc partnerow.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie