Pojawiła się nowa, zaskakująca przyczyna rozwodów

Przykre.
Pojawiła się nowa, zaskakująca przyczyna rozwodów
Fot. iStock
20.09.2018

Przyczyny rozwodów bywają różne, ale rok 2018 powoli mija pod znakiem jednej z nich. Jak informuje serwis ofeminin.pl, coraz częściej mówi się o negatywnym wpływie gier video na małżeństwo. Wnioski o rozwód, które napłynęły w ciągu ostatnich miesięcy, były składane głównie z powodu spędzania zbyt wiele czasu na grze przez małżonków.

200 wniosków z ponad 4 tys. dotyczy uzależnienia od gry video. Podobno prym wśród nich wiedzie gra Fortnite. Jakiś czas temu pisałyśmy też o nastolatku, który przestał chodzić do szkoły, bo nie potrafi oderwać się od tej gry. Zbiera ona zatem duże żniwa.

Nastolatek przestał chodzić do szkoły z dnia na dzień. Powód okazał się zaskakujący

„Każdy rodzaj uzależnienia jest na pewno szkodliwy dla relacji, ponieważ oznacza to, że twój partner ma inne priorytety i możesz czuć, że musisz z nimi konkurować (...) Ponieważ granie staje się coraz bardziej popularne, nie jest zaskakujące, że ma wpływ na małżeństwa. Wszystko sprowadza się do prostego faktu, że związki wymagają stałej pracy obu partnerów. Jeżeli zanurzasz się w innym świecie, takim jak gra, możesz sprawić, że twój partner czuje się niedoceniony” – czytamy na ofeminin.pl. komentarz Sary Davidson, specjalistki ds. rozwodów. Na temat niebezpieczeństwa, jakie kryje się w grach komputerowych, postanowił się również wypowiedzieć Mark Keenan z Divorce Online. „Uzależnienie od narkotyków, alkoholu i gier hazardowych często było wymieniane jako powody załamania relacji, ale nadejście rewolucji cyfrowej wprowadziło nowe uzależnienia”.

Jesteś mężatką? Przeczytaj 7 niezawodnych rad, jak uniknąć rozwodu

Czy wasi partnerzy grają w gry video?

20-letni milioner szuka dziewczyny. Musiał wykupić reklamę, bo żadna go nie chciała (Aż taki straszny?)
20-letni milioner szuka dziewczyny. Musiał wykupić reklamę, bo żadna go nie chciała (Aż taki straszny?) - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Wjjjjjjjjola (Ocena: 5) 02.10.2018 16:04
jeśli ktos jest uzalezniony od gier video i nie spędza czasu ze swoją dziewczyną / żoną a moj chłopak dzięki bogu nie gra w gry ma 24 lata a ja 20 i zawsze jak jestesmy razem to to jest nasz wspolny czas a nie gier czy piwka i tv , tez on nienawidzi piwa / pije tylko wódke na imprezie ze znajomymi tak to nawet piwa nie pije i jestem szczęsciarą ze go mam <3
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.09.2018 10:23
Ja sama jestem graczem i nie wyobrażam sobie by zrezygnować z tego dla kogoś, to jest moja namiastka szczęścia w tym beznadziejnym świecie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.09.2018 06:41
Podstawową przyczyną rozwodów w naszych czasach jest fakt,że kobiety są bardziej niezależne niż kiedyś. Dawniej matka 6dzieci była stłamszoną kurą domową bez kariery i swojego życia. Ważne było co ludzie powiedzą i niedzielna msza/pokazówka rodzinna,że wszystko cacy. Na szczęście dziś coraz więcej kobiet ma swoje życie,dlatego jak w małżeństwie pojawia się kryzys,który ciężko zażegnać bierze się rozwód i nie jest się przez nikogo piętnowanym z tego powodu.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie