Mowa ciała na randce: 6 gestów, które facet może źle odczytać

W relacjach damsko-męskich często dochodzi do nieporozumień przez nadinterpretację mowy ciała. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę.
Mowa ciała na randce: 6 gestów, które facet może źle odczytać
Fot. Unsplash
02.05.2019

Nie od dziś wiadomo, jak ważna jest mowa ciała. Ignorowanie jej sygnałów może nas kosztować popsucie relacji albo stratę takiej, która się dobrze zapowiada. Największa trudność polega na tym, aby zwracać uwagę zarówno na mowę ciała, jak i na inne symptomy, a zwłaszcza te werbalne. Jeżeli skupimy się wyłącznie na mowie ciała, może dojść do nieporozumienia. Tak samo jak ignorowanie jej. Liczy się całość. Ale to nie koniec. Być może pomyślałaś, że musisz zwracać uwagę na mowę ciała wyłącznie u mężczyzny, z którym się spotykasz. Problem w tym, że powinnaś kontrolować również swoją mowę ciała. Oczywiście nie popadając przy tym w paranoję.

PSYCHOTEST: Która z nich jest matką? Twój wybór wiele zdradza

Jeżeli zastanawiasz się, na jakie sygnały trzeba zwracać szczególną uwagę, poniżej zamieszczamy kilka wypowiedzi.

Skrzyżowane ramiona

Są różne powody, dlaczego ludzie krzyżują ramiona. Czasami robią to, bo jest im zimno. Innym razem nie mają co zrobić z rękami. Jeżeli podczas randki masz skrzyżowane ramiona, a facet wydaje się trzymać dystans w stosunku do ciebie, nadszedł czas, aby je rozłożyć.

Zwężone oczy

W tym przypadku również może być wiele powodów, dlaczego ktoś ma zwężone oczy. Na przykład coś wpadło do oka. Oczy zwęża się też, aby lepiej widzieć. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że zwężone oczy są odbierane jako agresja. Ludzie widząc u kogoś zwężone oczy, zastanawiają się, co zrobili źle albo co takiego powiedzieli. Zapewnij faceta, że nie jesteś na niego zła.

Ręce na biodrach

Powszechnie bywają interpretowane jako sygnał kapryśnego nastawienia. Facet może pomyśleć, że jesteś nie w sosie. Oczywiście to trochę zabawne założenie, ale ręce na biodrach są postrzegane właśnie w taki sposób, zwłaszcza jeżeli towarzyszy im grymas na twarzy.

Fatalne wieści dla śpiących po prawej stronie łóżka. A zwłaszcza ich partnerów

Garbienie się na krześle

Być może często się garbisz i ta postawa weszła ci w nawyk, a może po prostu bolą cię plecy. Dla innych może to być jednak sygnał, że jesteś znudzona ich towarzystwem. Dbaj o to, aby się nie garbić.

Podpieranie twarzy

Dla ciebie to tylko wygodna pozycja, a dla innych kolejna oznaka, że jesteś znużona towarzystwem albo tematem, który akurat jest poruszany. Jeżeli zauważysz, że facet jest skonsternowany albo nagle stracił pewność siebie, wyjaśnij, że jesteś zmęczona i tak jest ci wygodniej. Najlepiej rzecz jasna unikać podpierania twarzy.

Co widzisz na tym obrazku? Przyjrzyj się i odkryj, co jest Twoją najgorszą WADĄ

Stukanie nogą, wiercenie się

Może nabrałaś takiego nawyku i nawet nie zdajesz sobie sprawy, że to robisz, ale to też jest odbierane jako znudzenie. Chociaż podczas randki często towarzyszy nam podenerwowanie, dobrze jest kontrolować takie odruchy. Nadinterpretacja może narobić sporego zamieszania w romantycznych relacjach.

"Co on w niej widzi?!". Wszyscy się dziwią, że oni są parą
"Co on w niej widzi?!". Wszyscy się dziwią, że oni są parą - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie