On odszedł i złamał ci serce, a potem nagle znów pojawił się w twoim życiu? Wiemy, dlaczego!

Istnieje tylko 5 możliwości.
On odszedł i złamał ci serce, a potem nagle znów pojawił się w twoim życiu? Wiemy, dlaczego!
Fot. Unsplash
04.09.2018

Taką sytuację przeżyła kiedyś chyba każda kobieta. Najpierw był związek jak z bajki, potem pojawił się kryzys, a w końcu niestety doszło do rozstania… Gdy ukochany stwierdza, że to już koniec, trudno pogodzić się z poczuciem pustki i złamanym sercem. Niektóre kobiety notorycznie fantazjują o tym, że były chłopak nagle wróci do ich życia i powie, że popełnił błąd. A co w przypadku, jeśli rzeczywiście tak się stanie?

Zobacz również: Czy rozstania i powroty mają sens?

Rzeczywiście zdarzają się sytuacje, w których po zerwaniu mężczyzna nagle pojawia się w życiu byłej partnerki. Ale niestety nie zawsze ma dobre intencje i nie zawsze powinnaś go przyjąć z otwartymi ramionami. W jakich sytuacjach facet podejmuje decyzję o tym, że chce wrócić? Co się za tym kryje? Wyjaśniamy!

1. On nie wie, czy podjął dobrą decyzję

Wiele osób nie ma właściwego wyobrażenia na temat tego, jak powinien wyglądać zdrowy związek. Zwłaszcza, jeśli w przeszłości miał słabe wzorce, np. rodziców, którzy nieustannie się kłócili albo się rozstali. Jeżeli tak się stało, istnieje większe ryzyko, że takie osoby w przyszłości popełnią te same błędy. Jeżeli mężczyzna jest przyzwyczajony do uciekania od problemów, zamiast pracy nad nimi, może to wyjaśniać, dlaczego znika za każdym razem, gdy wasz związek przechodzi przez gorszy okres. Jednak kiedy jego emocje już opadną zdaje sobie sprawę z tego, że tęskni za tobą i zastanawia się, czy aby na pewno decyzja o odejściu była słuszna. Dlatego zacznie wykonywać kroki w takim kierunku, aby znów pojawić się w twoim życiu.

2. On aktualnie nie ma nikogo innego na oku

Znasz to powiedzenie, że trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie? Oczywiście dopóki nie przejdziesz na drugą stronę i nie przekonasz się, że to była tylko iluzja. Wielu mężczyzn utożsamia związek z utratą wolności i uciekają, gdy relacja staje się dla nich “zbyt poważna”. Kiedy jednak facet zdecyduje się odejść i poznaje inne kobiety często okazuje się, że żadna z nich nie umywa się… do ciebie. I właśnie dlatego pewnego dnia po rozstaniu dostajesz od niego wiadomość z pytaniem: “Co u ciebie? Tęsknię”. To znak, że on uświadomił sobie, co tak naprawdę stracił.

3. On sprawdza, na co może sobie pozwolić

Jeżeli jesteś w związku z facetem, który non stop znika z twojego życia, a potem wraca do niego jak bumerang, być może masz do czynienia z mężczyzną, który testuje twoje granice. W taki sposób on sprawdza, na jakie zachowanie wobec ciebie może sobie pozwolić. W takiej sytuacji powinnaś wiedzieć jedno - ludzie traktują nas tak, jak im na to pozwalamy. Jeżeli nauczysz faceta, że może tobą pomiatać i bezkarnie wracać do ciebie, a w międzyczasie robić Bóg wie co (i Bóg wie z kim), on to wykorzysta. Jeżeli on już wielokrotnie złamał ci serce w taki sposób, nie pozwól, by zrobił to po raz kolejny - nie zasługujesz na to!

Zobacz także: 6 typów rozstań. Jak przebrnąć przez każde z nich?

4. On czuje się winny

Większość ludzi jest z natury dobra, i wcale nie ma zamiaru łamać nikomu serca i sprawiać, że ktoś będzie przez nich cierpiał. Dlatego mimo zerwania niektórzy faceci chcą pozostać obecni w życiu byłej partnerki - chcą zachowywać się po przyjacielsku, wiedzieć, co u niej słychać i upewnić się, że wszystko u niej w porządku. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że takie zachowanie - choć na pozór bardzo szlachetne - czasami jest gorsze, niż gdyby mężczyzna całkowicie zniknął z twojego życia. Niektóre kobiety mogą to odbierać jako sygnał, że facet chce zejść się z powrotem, a to wiąże się z kolejnym ryzykiem złamanego serca...

5. On żałuje, że z tobą zerwał

Każdemu czasem zdarza się popełnić błąd. Mężczyzna, który złamał ci serce, ale po jakimś czasie do ciebie wraca, być może zdecydował się na to, bo żałuje decyzji o rozstaniu. Potwierdzają to także badania, według nich aż 43 proc. mężczyzn żałuje, że rozstało się z partnerką. Dlatego jeśli zerwaliście, a twój były nagle odnawia z tobą kontakt, istnieje możliwość, że chce do ciebie wrócić!

A ty z którą opcją już się spotkałaś? Zeszłabyś się z byłym facetem, gdyby nagle wrócił do twojego życia?

Zobacz także: 10 niepokojących sygnałów, które świadczą o problemach w związku

 

Polecane wideo

Była dziewczyna musi żałować, że go zdradziła. Spójrz, jak zmienił się po rozstaniu!
Była dziewczyna musi żałować, że go zdradziła. Spójrz, jak zmienił się po rozstaniu! - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.67 / 5
MOJDMO88 (Ocena: 3) 30.01.2020 14:25
MOJDMO88
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.10.2019 00:32
Szukam odpowiedzi na zaistniala sytuacje rok temu slub w tym samym momencie ciaza ,brak obecnosci jego alkohol itp. Potem znow powroty i roztania . Zlozylam o rozwod 4 rozprawy on nie chcial to podpisać, teraz etap powrotu obietnic zmian ,niewiem mam mętlik w głowie pełno pytam niewiadomomej aczkolwiek nastawiam się z myślą że znów niedługo może zniknąć bo np.bedzie kłótnia.. lub kryje się za to coś innego..głośno mówię co myślę do niego ..brak mi siły na ten ostatni raz ..co to wszystko oznacza
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.05.2019 17:49
Ja aktualnie jestem w pozycji 1. Jednak na początku naszej znajomości rozstawaliśmy się z różnych przyczyn, jednak gdy pojawił się nagle jego były obiekt westchnień a mnie nie było przy nim przez dłuższy czas, stwierdził że z nami koniec. Myślę że to było pod wpływem właśnie takiego impulsu że nie jest pewny tego co robi, gdyż po 3 miesiącach moja przyjaciółka nie mogła patrzeć na moje załamanie i zaproponowała spotkanie u niego w domu... Spotkanie wyszło super! Pogadaliśmy szczerze, stwierdził że to był błąd i że ta która mu się podobała nie jest jednak tak fajna jak ja, odpuścił ją sobie i zaczął za mną tęsknić a gdy usłyszał propozycje spotkania od razu się zgodził :D Aktualnie jesteśmy razem 6 miesięcy od tamtego zdarzenia i jest nam razem dobrze .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.09.2018 12:18
Uważam, że nie można tak generalizować. Sześć lat temu też dałam exowi drugą szansę... Od tego momentu jesteśmy szczęśliwą parą, a od półtora roku nawet małżeństwem :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.09.2018 11:35
Nr 3 przerabiam już ponad 2 lata.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie