„Mój facet właśnie wyjechał na wakacje z kolegą. Czy to możliwe, że jest gejem..?” (Historia Mai)

Dziewczyna uważa, że ich przyjaźń jest bardzo dziwna.
„Mój facet właśnie wyjechał na wakacje z kolegą. Czy to możliwe, że jest gejem..?” (Historia Mai)
Fot. iStock
04.09.2018

Wiele dziewczyn narzeka na facetów, że zbyt wiele czasu poświęcają swoim znajomym tej samej płci. Przez to nie mają go dla ukochanych. Zaniedbują też tak ważne kwestie jak rozwój, zdrowie czy aktywność fizyczną. Nic dziwnego, że partnerki trochę się buntują.

Historia Mariusza: „Moja żona jest przedszkolanką. Marzę o rozwodzie”

Majka uważa, że Mateusz, jej partner, jest za bardzo zaangażowany w przyjaźń z Mikołajem. W ich rozmowach to imię pada bardzo często, a zdanie Mikołaja jest dla Mateusza święte. Przez pewien czas Majka podejrzewała go nawet o bycie kryptogejem, ale ostatecznie odrzuciła tę opcję. Nie zmienia to jednak jej opinii na temat relacji łączącej mężczyzn. Dziewczyna sądzi, że jest co najmniej dziwna. Postanowiła podzielić się z wami swoimi wątpliwościami i zapytać, co myślicie na ten temat.

- Mikołaj jest w życiu Mateusza od wielu lat. Łączy ich nietypowa więź. Poznali się, gdy byli nastolatkami. Pewnego lata pływali razem w jeziorze, a mój mężczyzna o mało co nie utonął. Mikołaj uratował mu życie. Od tamtego czasu są nierozłączni. Mikołaj jest niczym członek rodziny Mateusza. Miał wpływ na jego wybory życiowe. Na przykład przekonał go, aby zerwał z pewną dziewczyną i doradził studiowanie budownictwa.

Nie chodzi o to, że jego intencje wydają mi się nieszczere. Nic z tych rzeczy. Uważam, że obie te rady były bardzo dobre, a Mikołajowi naprawdę chodziło o dobro Mateusza. Mimo wszystko nie podoba mi się, że jest alfą i omegą jego życia. Mikołaj to, Mikołaj tamto, Mikołaj powiedział, że, według Mikołaja, byłem u Mikołaja, z Mikołajem... Tak to wygląda. Chociaż na początku byłam pełna podziwu wobec tej niesamowitej przyjaźni, obecnie mam mnóstwo obiekcji. Mikołaj jest dla niego niczym Bóg. Nawet rodzice stoją niżej w jego hierarchii. Ciekawe, gdzie jestem ja.

Majka podejrzewała facetów, o ukrywanie orientacji homoseksualnej, ale w końcu odrzuciła tę koncepcję.

- Obaj mają kobiety, mieli partnerki także w przeszłości, a w ich życiu nie ma niejasności świadczących o ukrywaniu homoseksualizmu poza tą zażyłością. Nie ubierają się też jak typowi geje. Nie mają w sobie nic gejowskiego. Rozmawiałam też z dziewczyną Mikołaja i ona nie ma żadnych podejrzeń. Wręcz wyśmiała moje. Powiedziała, że Mikołaj jest świetnym kochankiem, a ja przesadzam. Jej zdaniem powinnam dać im czas dla siebie. Doradziła mi, abym nie była „bluszczem”. Ja nigdy się za niego nie uważałam. Po prostu przeszkadza mi to, że przyjaciel jest dla mojego faceta ważniejszy niż ja. Jestem zazdrosna – nie ukrywam.

Dziewczyna opowiada, że Mateusz z Mikołajem właśnie wyjechali na wspólne wakacje.

- To tylko męski wypad w góry połączony z biwakowaniem, ale nie podoba mi się, że Mateusz odwołał z tego powodu naszą wycieczkę. Mieliśmy jechać na kilka dni do Trójmiasta. Wszystko już zaplanowałam, włącznie z wyborem hotelu, w którym mieliśmy się zatrzymać. Wtedy zadzwonił Mateusz i stwierdził, że wyjeżdża z Mikołajem. Na moje wyrzuty zareagował złością. Dowiedziałam się, że nie okazuję empatii, ponieważ Mikołaj ma taką pracę, że nie zawsze weźmie urlop – w przeciwieństwie do mnie. No pewnie, bo ja nagle mogę wszystko rzucić. Bardzo mnie to zdenerwowało. Poszłam w odstawkę przez przyjaciela. Nie zaprzeczajmy faktom.

Majka przytacza kolejną nieciekawą sytuację.

Historia Karola: „Współczesne kobiety to roszczeniowe księżniczki. Żadna mnie nie chce”

 - Mateusz kilka tygodni temu odwołał wizytę u moich rodziców, bo zadzwonił Mikołaj. Potrzebował, żeby ktoś go zawiózł do Poznania. To był nagły telefon, a Mateusz podporządkował się Mikołajowi. Musiałam za niego świecić oczami przed rodzicami. Oczywiście do spotkania w końcu nie doszło. Potem były inne przeszkody, a teraz chłopaki bawią się razem na wyjeździe. Dziwi mnie, że dziewczyna Mikołaja nie dostrzega problemu.

Maję niepokoi jeszcze jedna sprawa. Po każdej wizycie u Mikołaja Mateusz jest w stosunku do niej bardzo krytyczny.

- Niedawno powiedział, że mogłam wybrać inny kierunek studiów (studiuję weterynarię). Innym razem miał uwagi co do mojego makijażu (a wcześniej mu nie przeszkadzał!) Jakiś czas temu Mateusz zarzucił mi też, że jestem zbyt małomówna w towarzystwie. Oczywiście po spotkaniu z Mikołajem i jego dziewczyną. Nie wiem już, czy jestem przewrażliwiona czy nie, ale wydaje mi się, że Mikołaj za moimi plecami podburza w stosunku do mnie Mateusza. Takie mam podejrzenia. Nie wiem tylko dlaczego. Trochę się obawiam, ponieważ kiedyś przez takie gadki Mikołaja mój facet porzucił dziewczynę. Nie rozumiem wpływu tego człowieka na życie Mateusza i jego opinie na temat ludzi.

Poza tym trudno Mai zarzucić cokolwiek Mikołajowi.

- Wydaje mi się normalnym człowiekiem. Ułożonym, inteligentnym, pomocnym i życzliwym. Zawsze był dla mnie uprzejmy, chociaż trudno mówić o przyjaźni między nami. Mikołaj zawsze utrzymywał dystans, ale tłumaczyłam to sobie tym, że jesteśmy innej płci, a poza tym ja jestem kobietą jego przyjaciela. Teraz nie wiem, czy nie chodzi o coś innego. Pytanie tylko, o co. Odrzucam homoseksualizm. Na 95 procent.

15 rzeczy, których NIE WOLNO robić przy facecie

Czy powinnam się martwić? Co zrobić w takiej sytuacji?

Polecane wideo

Ona marzy o tym, by znaleźć chłopaka. Ludzie twierdzą, że jest bez szans
Ona marzy o tym, by znaleźć chłopaka. Ludzie twierdzą, że jest bez szans - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.7 / 5
Michal (Ocena: 5) 15.03.2022 07:55
Też bym wolał jechać gdzieś z kumplem i dobrze się bawić niż z kobietą i słuchać jej ciągłego pier***enia.
odpowiedz
Aimon (Ocena: 5) 08.03.2022 13:17
A który Normalny facet chce jechać do teściów i nie chce przebywać z przyjacielem. Czy wy myślicie że poza żonami nie ma życia
zobacz odpowiedzi (1)
Ktoś (Ocena: 5) 29.04.2021 15:33
Mam ten sam problem. Mój chłopak w swoim przyjacielu widzi boga . Co on nie napiszę ten zaraz leci. Zwaracam mu uwagę na to ale on kompletnie mnie nie słucha. Dodam też że jego przyajciel nie pracuje ani nie ma dziewczyny. Non stop przesiaduje u nas. Mój chłopak non stop mu stawia a kiedy powiedziałam że to ma się zmienić powiedział że nie będzie się ograniczał. Kompletnie nie wiem co robić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.12.2018 14:15
Jestem dokładnie w tej samej sytuacji. Ratuje mnie tylko to ze wyprowadziliśmy się z mężem do miejscowości oddalonej 80km od naszej rodzinnej w tym także od miejsca zamieszkania przyjaciela. Tak to podejrzewam że nasz związek by nie przetrwał bo on chce jeździć z nami na wszystkie wakacje, spędzać wszystkie sylwestry, a ja wtedy jestem jak piąte koło u wozu. Niby ma dziewczynę ale traktuje ją tak jakby jej nie było i uważa że musi wyjechać na wakacje z moim mężem bo co będzie robił i o czym będzie rozmawiał z dziewczyną. Doskonale Cię rozumiem,jest perfekcyjnym manipulatorem, my coś ustalimy z mężem a on wróci od niego i się okazuje że zmieniamy plany bo on mu obiecał.. gdyby nie ta odległość to wisiałby na nas non stop. Chociaż czasami potrafi przyjechać do niego "na papierosa".. 80 km w jedna stronę. Mój mąż nie widzi problemu a mnie to strasznie irytuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.10.2018 03:17
Problem jest oczywisty, dziewczyna nie jest dla niego priorytetem, zdaje sobie z tego sprawę i niestety godzi się na taki układ. Ten zaślepiony Mateusz wykończy każdy swój związek, a nawet małżeństwo, zawarte oczywiście za przyzwoleniem Mikołaja. Facet niby inteligentny, a pozwala manipulować sobą jak małe dziecko. Nie wiem na co autorka czeka? Moim zdaniem marnuje czas z tym gościem. Podziękowałabym za ten męczący związek przy pierwszej nadarzającej się okazji; odwołanie wspólnych planów na rzecz manipulanta, czy kolejną krtytykę pod swoim adresem. Nie ma się co oszukiwać, Mateusz w końcu ocknie się, gdy zrozumie, że jest marionetką, a przyjaciel rujnuje mu życie, ale do tego momentu jeszcze daleka droga.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie