To dlatego nikt Cię nie chce. 5 przygnębiających powodów

Niektórzy ludzie są skazani na samotność. Jesteś na czarnej liście?
To dlatego nikt Cię nie chce. 5 przygnębiających powodów
fot. Unsplash
13.08.2018

Jeszcze do niedawna samotność była kojarzona z uczuciem pustki i smutku. Ktoś, kto nie znalazł drugiej połowy, nie może być szczęśliwy. Dziś ta narracja wygląda już zupełnie inaczej. Media, celebryci i seriale lansują obraz spełnionego singla, który jest sam, bo tego chce. Robi karierę, ma przyjaciół, a nawet regularnie uprawia seks. Tyle, że niezobowiązujący.

Zobacz również: Jedna rzecz, która świadczy o tym, że on traktuje ten związek poważnie. Musi to zrobić

Takich ludzi faktycznie nie brakuje, ale trudno uznać, by stanowili większość. Badanie zrealizowane ostatnio na grupie ponad 20 tysięcy użytkowników serwisu reddit.com udowodniło, że życie w pojedynkę to zazwyczaj wcale nie kwestia wyboru. Chcemy kochać i być kochani, ale nie potrafimy zbudować relacji.

Dlaczego? Cypryjscy naukowcy przeanalizowali odpowiedzi internautów, a swój raport opublikowali na łamach prestiżowego „Evolutionary Psychological Science”. Istnieje 5 podstawowych powodów, dlaczego wciąż jesteśmy sami.

1. Brzydki wygląd

Zdecydowana większość ankietowanych twierdzi, że ich samotność wynika z braku urody. Czują się mało atrakcyjni albo są tak postrzegani przez innych. To bardzo popularne uzasadnienie, które nie zawsze opiera się na racjonalnych przesłankach. Wygląd to w końcu nie wszystko.

2. Niskie poczucie własnej wartości

Drugi najpopularniejsza przyczyna, dlaczego wciąż jesteśmy singlami, to kompleksy. Czujemy się niewystarczająco dobrzy, interesujący i wartościowi. Trudno nam sobie wyobrazić, że ktoś mógłby nas szczerze pokochać, skoro tak daleko nam do ideału.

Zobacz również: Te dziewczyny są NIERANDKOWALNE. 12 typów, które mało kto zechce

3. Brak zaangażowania

Koniec wymówek. Wielu badanych uczciwie przyznało, że są sami, bo niewiele robią, by to zmienić. Siedzą całymi dniami (i nocami) w domu, nie umawiają się na randki albo odmawiają, kiedy ktoś proponuje im spotkanie. Nie czują się dobrze ze swoją samotnością, ale już się do niej przyzwyczaili.

4. Brak zainteresowania związkiem

Dopiero na przedostatnim miejscu znalazło się to, o czym single oficjalnie mówią zdecydowanie najczęściej. Jestem sama, bo nie szukam chłopaka. Jestem singlem, bo nie potrzebuję dziewczyny. W rzeczywistości tylko nieliczni lubią swoje życie w pojedynkę.

5. Nieumiejętność flirtowania

W zestawieniu największych przeszkód na drodze do znalezienia miłości znalazła się również bardzo praktyczna kwestia - niektórzy zwyczajnie nie potrafią podrywać. A nawet jeśli próbują - fatalnie im to wychodzi i znajomość dobiega końca, zanim na dobre się zaczęła.

A Ty dlaczego nadal nikogo nie masz? Tylko szczerze…

Zobacz również: Nikt Cię nie chce? Winny może być Twój telefon!

Ten 30-latek jest tak piękny, że kobiety MDLEJĄ na jego widok. Przynajmniej sam tak twierdzi...
Ten 30-latek jest tak piękny, że kobiety MDLEJĄ na jego widok. Przynajmniej sam tak twierdzi... - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie