5 sygnałów, że kochasz swojego faceta bardziej niż on Ciebie

Czy on naprawdę jest tego wart?
5 sygnałów, że kochasz swojego faceta bardziej niż on Ciebie
Fot. Unsplash.com
03.09.2018

Związek to sztuka umiejętności pójścia na kompromis. Może nie brzmi to szczególnie romantycznie, ale w gruncie rzeczy wszystko sprowadza się właśnie do tego. Bez kompromisu partnerzy będą nieustannie ze sobą walczyć. Ale nie może też być tak, że tylko jedna strona ciągle ustępuje drugiej.

Jakie kobiety mężczyźni wybierają na żony? Zadałyśmy im to pytanie i usłyszałyśmy, że...

Jeżeli zauważyłaś u siebie poniższe zachowania to ewidentny znak, że poświęcasz za dużo dla swojego partnera i związku. Pamiętaj, że nigdy nie powinno tak być! W żadnym wypadku nie powinnaś rezygnować z siebie i ze swoich marzeń tylko po to, aby kogoś zadowolić. Zrób coś z tym, zanim będzie za późno.

Związek zawsze wymaga ciężkiej pracy, szczerości i umiejętności pójścia na kompromis. Tylko wtedy relacja między partnerami może być udana i zdrowa. Jeżeli jeden z partnerów daje z siebie wszystko, a drugi nie wnosi nic do związku, to poważny problem. Sytuacja, w której musisz nieustannie chodzić na kompromis i rezygnować z rzeczy, które kochasz tylko po to, by utrzymać przy swoim boku partnera jest wyjątkowo toksyczna. Im prędzej to zrozumiesz, tym szybciej będziesz w stanie podjąć kroki, by zawalczyć o siebie w waszym związku. Oto znaki, że zdecydowanie za dużo poświęcasz dla swojego partnera.

nieudany związek

Fot. Unsplash.com

1. Nie czujesz się sobą

Jeżeli będąc w związku musisz rezygnować z rzeczy, które od zawsze były dla ciebie ważne, to wyjątkowo zły znak. Partner, który zabrania ci robienia pewnych rzeczy albo stosuje wobec ciebie szantaż emocjonalny to osoba toksyczna, która chce cię nieustannie kontrolować. Jak mówi terapeutka Susan Ball, najbardziej wyraźnym znakiem, że tak się dzieje jest uczucie, że przestajesz być sobą. “Jeśli zawsze miałaś wiele zainteresowań, przyjaciół, członków rodziny, wspaniałą pracę i byłaś niezależna, a teraz nie masz już żadnej z tych rzeczy to znaczy, że poświęciłaś z siebie za dużo i stałaś się osobą, która za wszelką cenę chce się przypodobać partnerowi. Z tego względu zrezygnowałaś z rzeczy, które są dla ciebie ważne” - tłumaczy ekspertka.

2. Podważasz podjęte decyzje

Jeżeli będąc w związku zbyt często idziesz na kompromis, prawdopodobnie twoje zdanie nie ma dużego znaczenia podczas podejmowania wspólnych decyzji z partnerem. To nie w porządku. Terapeutka Irene Fehr wymienia jeszcze inny sygnał, że poświęcasz zbyt wiele dla partnera: “Jeśli podjęłaś już decyzję, ale wciąż o niej myślisz i na nowo analizujesz wszystkie opcje, to znak, że nie czujesz się komfortowo w związku z waszym porozumieniem, a kompromis cię nie satysfakcjonuje”. Jeżeli nieustannie myślisz o tym, że mogłaś podjąć inną decyzję to wyraźny znak, że w zbyt dużym stopniu zrezygnowałaś z siebie.

nieudany związek

Fot. Unsplash.com

3. Nie dostajesz tego, czego chcesz

Jeżeli już od dawna nie masz poczucia, że twój związek zapewnia ci wszystkiego, czego potrzebujesz, to kolejny zły znak. Podczas gdy ty dajesz z siebie wszystko, nie dostaniesz nic w zamian, a twój partner decyduje dosłownie o wszystkim. “Jeśli jesteś w sytuacji, gdy czujesz, że nie możesz wyrazić swojego braku satysfakcji z powodu negatywnych konsekwencji, jakie mogą na ciebie spaść, to znak, że twój partner cię kontroluje. Twoje potrzeby emocjonalne, psychologiczne i seksualne nie są spełniane, bo w zbyt dużym stopniu idziesz na kompromis” - mówi terapeutka Shula Melamed.

Faceci zdradzili nam, na co zwracają uwagę podczas pierwszej randki. Ta lista Cię zdenerwuje

4. Zaczynasz żywić urazę do partnera

Jeśli większość czasu idziesz w związku na kompromis i musisz spychać swoje potrzeby na dalszy plan, prędzej czy później zaczniesz odczuwać niechęć w stosunku do swojego partnera. Z czasem będzie się ona tylko pogłębiać. “Uraza jest jak trucizna dla duszy” - tłumaczy specjalistka Irene Fehr. Zaczynasz mieć coraz głębsze poczucie, że ta sytuacja jest niesprawiedliwa i że partner ewidentnie cię nie szanuje. Ta frustracja będzie tylko zatruwać twój związek.

5. Przestałaś robić rzeczy, które kochasz

Ostatnią oznaką, że poświęcasz za dużo dla faceta i dla związku jest sytuacja, w której przestałaś robić rzeczy, które kochasz, i które sprawiają ci przyjemność, ponieważ nie podobało się to twojemu partnerowi. Oczywiście zdarza się, że partnerzy mają inne zainteresowania i inne sposoby na spędzanie wolnego czasu, ale to w żadnym wypadku nie powinien być powód do tego, żeby jedna osoba zabraniała drugiej robienia tego, na co ma ochotę. Jest wręcz odwrotnie - partnerzy powinni nawzajem szanować wybory drugiej połówki. “Nie pozwól, żeby ktokolwiek przekonał cię do rezygnowania z robienia czegoś, co kochasz” - apeluje Susan Ball.

Źródło: cosmopolitan.pl

Najgorętsi faceci z Tindera. Nie mogą się opędzić od kobiet
Najgorętsi faceci z Tindera. Nie mogą się opędzić od kobiet - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie