6 rzeczy, których żadna kobieta nie powinna robić dla faceta (nawet jeśli on bardzo prosi)

Przez to może dojść do rozstania.
6 rzeczy, których żadna kobieta nie powinna robić dla faceta (nawet jeśli on bardzo prosi)
Fot. iStock
25.06.2018

Wszystkie dobrze wiemy, że pod wpływem miłości można... zgłupieć. Jakkolwiek banalnie brzmi to stwierdzenie, jest prawdziwe. Ile szaleństw popełnili ludzie właśnie z miłości. To dla niej zmieniają kontynenty, osiągają to, co wydawało się niemożliwe, a nawet stają się innymi ludźmi.

To dlatego dziewczyna z miasta nie nadaje się na żonę. Faceci wolą szukać miłości na wsi

Nie każde szaleństwo i nie każde poświęcenie z miłości przynosi pozytywne rezultaty. Mogą one wywołać wręcz odwrotny skutek i doprowadzić do jej końca. Dlatego będąc w stanie zakochania, lepiej nie zapominać o zdrowym rozsądku.

Dla niektórych może być problemem rozróżnienie, co jest przesadą, a co jest dobre. Pewną podpowiedzią będą doświadczenia innych osób, wskazówki zawarte w poradnikach oraz rozważanie za i przeciw przed podjęciem decyzji. Również na portalu brightside.me znajdziesz kilka cennych rad.

Tych 6 rzeczy bezwzględnie nie powinnaś robić dla mężczyzny.

zbytnie poświęcenie w związku

Fot. unsplash.com

Rozwiązywać za niego problemów

Jesteś kobietą i jego partnerką, a nie robotnikiem, którego zadanie polega na przychodzeniu we wszystkim z pomocą i brania na siebie wszystkich ciężarów. Musisz rozróżnić wsparcie i udzielanie rad od angażowania się w problemy ukochanego w pracy czy problemy, jakie ma z bliskimi. To zrozumiałe, że chcesz pomóc, ale wyznacz jakieś granice. Rozwiązując za niego problemy, krzywdzisz go. On sam powinien wziąć za nie odpowiedzialność.

Być ramieniem do wypłakiwania się

Kobiety mają często mylne przekonanie, że bycie na każde zawołanie faceta, aby pozwolić mu się wygadać i wypłakać sprawi, że staną się sobie bliźsi. Nic bardziej mylnego. Mądre kobiety wiedzą, że intymność polega na dzieleniu ze sobą przemyśleń, inspirowaniu się nawzajem oraz wierzeniu w siebie. Twoja relacja wcale nie stanie się głębsza, jeżeli będziesz jego ramieniem do wypłakiwania się.

zbytnie poświęcenie w związku

Fot. unsplash.com

Dawać mu drogich prezentów

Prezenty, które zakochani dają sobie nawzajem, muszą być przemyślane. Niektóre z nich faktycznie są drogie i nie ma w tym nic złego, ale jeżeli ciągle ofiarowujesz mu luksusowe rzeczy, a on nie odwzajemnia się tym samym, w związku brakuje równowagi. Nie ma znaczenia, że ty zarabiasz więcej. Jeżeli tak jest, niech on postara się o lepsze zarobki. Ty możesz być jego motywacją.

Drogie prezenty sprawią, że postawisz faceta w niezręcznej sytuacji, gdy masz do czynienia z porządną osobą. Ale możesz też trafić na typa, który zechce wykorzystać twoją hojność. Będzie się stawiał w roli ofiary i wyciągał ręce nie tylko po upominki, ale także pieniądze.

Zmieniać stylu

Jeżeli jesteś zadbana, facet nie ma prawa się ciebie czepiać. Farbuj włosy na kolor, który lubisz i kupuj ubrania, które ci się podobają. Niektórych rzeczy w partnerze nie da się, a nawet nie powinno się akceptować, ale styl na pewno do nich nie należy.

 

zbytnie poświęcenie w związku

Fot. unsplash.com

Mówić „A nie mówiłam?”

To nietaktowne pytanie, ponieważ stawiasz się w pozycji osoby mądrzejszej od niego. W związku raz ty będziesz miała rację, a raz on. Nie podkreślaj tych spraw, w których miałaś rację. Facet potrzebuje docenienia, inaczej będzie czuł się gorszy i niepotrzebny. Obniżysz jego samoocenę. Nie wymagaj od niego nieomylności.

12 drobnych szczegółów w Twoim makijażu, których faceci nie znoszą

Rezygnować z życia osobistego i kariery

To jeden z błędów, które kobiety popełniają najczęściej. Kiedy znajdują faceta, poświęcają wszystko, aby tylko spędzić z nim więcej czasu. Czasami przejmują też jego zainteresowania. Wychodzą tylko razem z nim i z jego znajomymi. Razem nie znaczy lepiej w każdym przypadku. Pewnego dnia wydasz mu się niezbyt interesująca i pozna kobietę, która żyje czymś więcej niż związkiem.
 

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 4.86 / 5
gość (Ocena: 5) 19.07.2018 21:05
Czytam i nie wierze...co za debil.to pisal....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2018 14:14
Ja często rozwiazuje problemy mojego faceta, jesli sie pojawiają.. widzę ze on szanuje moje zdanie, zawsze mu dobrze doradzam i mam zdolność szybkiego rozwiazywania czasem nawet trudnych problemów. Nie widze w tym nic zlego. On ma u mnie oparcie a ja mam w nim.proste
zobacz odpowiedzi (1)
Milena (Ocena: 5) 25.06.2018 10:55
Ostatni punkt jest chyba naj bardziej trafiony!!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.06.2018 07:52
Nie pozwolić się wypłakać i nie pomoc własnemu mężczyźnie? Jakoś tego nie widzę. Skoro tworzymy długoletni związek, to komu ma się wypłakać jak nie mi? Ma na siłę udawać że jest ok? Nie! Mam trochę inne zdanie. Jeśli mogę pomóc chłopakowi w jego problemach w pracy to dlaczego ma ryzykować jej utratę, żeby się czegoś nauczył? Tak samo z "płaczem" . Cieszę się, że mój partner ufa mi na tyle, że wie, że go nie odepchnę, nie wyśmieje i z poważnymi problemami przychodzi do mnie, a nie kumpli. W końcu to ze mną chce spędzić resztę życia, nie z nimi.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie