10 sygnałów, że TO NIE JEST FACET DLA CIEBIE

Prędzej czy później będziesz przez niego cierpieć.
10 sygnałów, że TO NIE JEST FACET DLA CIEBIE
Fot. Thinkstock
10.06.2018

Nie każdy facet nadaje się do stałego związku. Niektórzy potrafią jedynie przysparzać cierpienia kobiecie, z którą się zwiążą. Ranią ją na wiele spososbów. Zdarza się, że nieświadomie. Taką mają naturę i nic tego nie zmieni. Są jednak kobiety, które uważają, że miłość pokona wszystkie przeszkody. Brną w związek na siłę. Czasami nawet wtedy, gdy sam mężczyzna wyznaje, że nie za bardzo nadaje się do stałych relacji. Dopiero z czasem przekonują się, jak ogromny błąd popełniły.

Faceci opisali DZIEWCZYNĘ IDEALNĄ!

Już podczas pierwszych miesięcy bycia razem można rozeznać, czy facet nadaje się na partnera. Kolejna ważna sprawa to, czy jest odpowiedni dla ciebie. Musicie się odpowiednio dobrać. Nie jest tajemnicą, że są ludzie wydobywający z nas to, co najlepsze i ludzie działający na nas niczym płachta na byka. Taki sam schemat działa w relacji intymnej między kobietą a mężczyzną. Są ludzie, którzy nigdy się nie dogadają - zawsze będą ze sobą zaciekle walczyc. Grunt to rozpoznać wystarczająco szybko, że on nie jest mężczyzną dla ciebie.

Jak się o tym przekonać? Poniżej znajdziesz sygnały, które o tym świadczą.

Wyśmiewa twoje poglądy

Dwoje kochających się ludzi nie musi mieć identycznych poglądów, ale powinni się nawzajem szanować. Ów szacunek obejmuje też prawo ukochanej osoby do innego zdania. Weź też pod uwagę, że wyśmiewanie świadczy o pewnym ograniczeniu. On jest otwarty tylko na swoje racje, a twoje ma za nic.

czy to facet dla ciebie

Fot. unsplash.com

Wpędza cię w poczucie winy za coś, czego nie zrobiłaś

Jeżeli masz problem albo popełniłaś błąd, zawsze szuka w tym twojej winy. Po pewnym czasie zauważasz, że myślisz o sobie coraz gorzej. Uważaj, masz do czynienia z toksyczną osobą. On zniszczy cię od środka.

Okłamuje cię

Jeżeli okłamał cię kilka razy, nie jest dobrym materiałem na faceta. Trudno ci będzie mu zaufać. Nigdy nie zyskasz pewności, czy mówi prawdę czy ściemnia. Poza tym jego kłamstwa mogą dotyczyć także bardzo poważnych kwestii: finansów, relacji rodzinnych czy byłych kobiet. Skąd wiesz czy aktualnie czegoś przed tobą nie zataja? Co się stanie, jeżeli za kilka lat wyjdzie na jaw coś strasznego?

Ogląda się za innymi kobietami

To nie jest typ, który odnajdzie się w stałym związku. Relacja z nim przysporzy ci mnóstwo cierpienia. Będziesz się zastanawiała, czy już cię zdradził czy jeszcze nie. Nie zaznasz z nim spokoju. Nawet w domowym zaciszu potrafi spędzać godziny na oglądaniu zdjęć atrakcyjnych kobiet z Facebooka czy Instagrama. Ty jesteś obok, a on myśli o innych. Naprawdę chcesz z kimś takim być?

czy to facet dla ciebie

Fot. unsplash.com

Jest twoim przeciwieństwem

Przeciwieństwa się przyciągają, ale nie zawsze są w stanie ze sobą być. Jedno z was jest spokojne i nie lubi przebywać w hałaśliwych miejscach, a drugie czuje się w nich świetnie oraz uwielbia być w centrum uwagi. Ponieważ oboje macie inną naturę i preferujecie inny typ rozrywki, raczej się nie dogadacie. Jeżeli facet ma zupełnie inny charakter, nie jest dla ciebie.

Ciągle cię strofuje

Czujesz się przy nim niczym małe dziecko, które nabroiło. On udziela ci rad, napomina, wiecznie ma jakieś „ale”. W końcu boisz się podejmować decyzje w obawie przed popełnieniem błędu. On swoim zachowaniem niszczy twoje poczucie własnej wartości.

Jest uzależniony

Pije alkohol, bierze narkotyki, gra w kasynie, nałogowo uprawia seks... Uzależniony człowiek nie będzie dobrym partnerem, gdyż nie można na niego liczyć w każdej sytuacji. Jeżeli weźmiesz z nim ślub i urodzisz dzieci, sytuacja może przybrać dramatyczny obrót. Uzależnienie to forma zniewolenia. Na pierwszym miejscu będzie ono, a nie ty i dzieci.

czy to facet dla ciebie

Fot. unsplash.com

Kombinuje

Nie liczy się z innymi ludźmi. Jego dobro i interesy są najważniejsze. Bez skrupułów obchodzi się z partnerami w pracy, sąsiadami, a nawet z przyjaciółmi – jeżeli w jakiś sposób przeszkadzają mu w osiągnięciu celu. To typ bezwzględny, egoistyczny. Skoro ma takie podejście do innych, czy możesz być pewna, że kiedyś nie obróci się przeciwko tobie?

Typy kobiet, o których marzy każdy facet (a one i tak są same)

Zadowala się byle czym

Nie ma w życiu żadnych ambicji. Wystarcza mu do szczęścia obiad i telewizor. Nie ma mowy o tym, aby poszukał lepszej pracy czy wziął dodatkowe zlecenie. Nie interesuje go też, czy warto coś ulepszyć w domu. Taki typ dodatkowo potrafi wpędzić w poczucie winy swoich najbliższych. Obwinia innych o to, że musi pracować.

Uzależnia cię od siebie

Z pozoru jest bardzo pomocny. Wszystko za ciebie zrobi, jeżeli tylko go poprosisz. Wydaje na ciebie pieniądze i przekonuje, że nie będziesz musiała pracować. Stopniowo przekonuje cię, żebyś konsultowała z nim wszystkie decyzje. Kontroluje twoje wyjścia z domu i wydzwania, gdy jesteś poza nim. On uzależnia cię od siebie. Zrobi z ciebie słabą, bezbronną osobę, która nie poradzi sobie w życiu bez niego. To również jeden z toksycznych typów.
 
 

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.06.2018 11:31
Niestety mój facet cierpi trochę na brak ambicji. Ale uważam że to niekoniecznie wynika z lenistwa ale ze środowiska w którym się wychował i gdzie uwierzył że więcej nie może. Bo to mega inteligentny chłopak ale nie ukończył szkoły, z jednej strony bo matka go nie przypilnowała wystarczająco, z drugiej nauczyciele dali mu do zrozumienia że to debil. A wiadomo że ludzie mają różne umiejętności i sposoby uczenia się i szkoła czasem może zbyt szablonowa. Staram się go przekonać, że może wszystko, może wróci do szkoły po 13 latach :) Ja z drugiej strony muszę też się nauczyć doceniać własne osiągnięcia bo cokolwiek bym nie robiła, mam zawsze poczucie że inni osiągneli większy sukces. Ambicja to nóż o dwóch ostrzach!
odpowiedz
Natalia (Ocena: 5) 11.06.2018 07:15
Przecież nie można przekreślać faceta tylko i wyłącznie z powodu braku erekcji. Wszystko da się naprawić. Wystarczy, że zacznie zdrowo się odżywiać, rzuci używki i będzie stosował iqman. Wiem co piszę, bo mój mężczyzna miał kiedyś dokładnie taką przypadłość.
odpowiedz
mika (Ocena: 5) 11.06.2018 05:20
Wypisz,wymaluj.... Moj chłopak....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2018 22:05
Większość mężczyzn zdradza najlepiej brać cichego i szanującego się i to za młodu a nie po 30!Mówię wam kobiety dziewczyny tacy są najlepsi!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2018 10:36
Bez przesady z tym oglądaniem się za innymi. Ja też zauważam fajnych facetów na ulicy, ale nigdy nie zdradziłam i daleko mi do zdrady.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo