Faceci szczerze o tym, co ich rani: „Nigdy nie zrozumiem, czemu kobiety są takie podłe”

Jakie zachowania krzywdzą mężczyzn? Kobiety robią to nieświadomie...
Faceci szczerze o tym, co ich rani: „Nigdy nie zrozumiem, czemu kobiety są takie podłe”
Fot. iStock
15.06.2018

Faceci uchodzą za twardzieli i właśnie taką przyjmują postawę. Już od wczesnego dzieciństwa wmawia im się, że muszą być odważni, silni, niewzruszeni wobec trudnych wydarzeń oraz odporni na zachowanie innych ludzi. To jednak nie sprawi, że zniknie ich wrażliwość. Mężczyźni są tak samo podatni na zranienia, jak kobiety. Cierpią, gdy spotyka ich przykrość, chociaż starają się to ukryć.

Tak faceci sprawdzają, czy nadajesz się na żonę. Skandaliczny test robi furorę

Ich partnerki często nie zauważają tego, jak wielki ból im sprawiają. Swoimi słowami, zachowaniem albo zaniedbaniami. Czasami są też nieświadome, co rani facetów. Jeżeli to przeczytasz, być może będziesz zaskoczona, ale dzięki temu unikniesz popełnienia błędu. Niektóre z nich mogą odbić się negatywnie na waszej relacji.

Oto czarna lista zachowań, które ranią facetów.

Wyśmiewanie się z niego w towarzystwie jego kumpli

Faceci liczą się z opinią swoich kumpli i chcą być w ich towarzystwie postrzegani jako fajni goście. Wyśmiewanie się kobiety jest dla nich jak cios poniżej pasa. Cierpi ich duma. Czują też ból z powodu okazywania braku szacunku przez kobietę. Mają wrażenie, że zostali zdradzeni. Takie zachowanie ze strony partnerki jest nielojalne i podłe. Nawet niewinne żarty mogą się okazać zbyt okrutne.

Uwagi na temat małych zarobków

Mężczyźni czują się bardzo źle, kiedy kobiety wytykają im małe zarobki. Najgorzej jest wtedy, kiedy porównują je z zarobkami innych mężczyzn. Wpędzają w ten sposób swoich partnerów w poczucie niższości. Jeżeli on przez całe życie mało zarabia i nic z tym nie robi, faktycznie trudno dziwić się kobiecie. Jednak gdy stara się jak może, ale mu nie wychodzi, podobne uwagi są okrucieństwem. Poza tym tylko zniechęcają do dalszych starań. Mężczyzna w końcu stwierdzi, że nie warto.

co rani faceta

Fot. unsplash.com

Przykre uwagi na temat jego wyglądu oraz osiągnięć

Nie mamy wielkiego wpływu na nasz wygląd, a zwłaszcza faceci. Oni się nie malują i nie korzystają z pomocy skalpela. Dlatego wszelkie uwagi na temat jego niedostatków są podłe. Wygląd twojego faceta przecież nie zależy od niego samego. Co do osiągnięć, sprawa ma się tak samo jak w przypadku zarobków. Kiedy on się stara, nie dołuj go stwierdzeniami, że nic nie osiągnął.

Krytykowanie jego rodziny

Rodziny się nie wybiera. Twój facet nie ponosi winy za to, jaką ma matkę, ojca i krewnych. To prawda, mogą być dla ciebie nieprzyjemni i niesprawiedliwi. Mimo to zawsze staraj się wypowiadać o nich w sposób dyplomatyczny. Szczególnie na temat jego matki i ojca. On ich kocha niezależnie od tego, jacy są.

Podziwianie innych mężczyzn

Na pewno będzie zazdrosny, kiedy zaczniesz to robić. Poza tym będzie mu przykro, ponieważ w twoich oczach chciałby być tym najfajniejszym, najprzystojniejszym, wymarzonym facetem. Nawet w żartach nie pozwalaj sobie na podziwianie innych. Jeżeli myślisz, że zmotywujesz go w ten sposób do jakiegoś działania, mylisz się. On popadnie w przygnębienie.

co rani faceta

Fot. unsplash.com

Okazywanie braku zaufania

Brak zaufania również rani facetów. W końcu zaufanie jest podstawą istnienia związku. Okazując brak zaufania, niszczysz więź, jaka jest pomiędzy wami.

Szymon obliczył, ile kosztuje go związek. „Lekką ręką 2000 zł miesięcznie”

Proszenie o pomoc inne osoby

Wyobraź sobie, jakbyś się czuła, gdyby on poprosił o pomoc inne osoby, a nie ciebie. Na przykład swoich przyjaciół albo bliską koleżankę. Na pewno miałabyś wrażenie, że nie jesteś tak ważna i tak godna zaufania. Poczułabyś się zepchnięta na dalszy plan, a przecież osoby w związku powinny być sobie najbliższe. W takim razie już wiesz, co on przeżywa w takiej sytuacji.

Ignorowanie

Niektórzy ludzie karzą innych ignorowaniem, gdy im podpadną. Ignorowanie może być bardziej bolesne niż szczere słowa. Ignorując, rozluźniasz waszą relację. Atmosfera staje się napięta, niechęć pomiędzy wami obydwojgiem rośnie. W końcu on może poczuć się tak zraniony twoim lekceważeniem, że będzie mu wszystko jedno, czy się pogodzicie czy nie.

Komentarze (5)

Ocena: 3.4 / 5
gość (Ocena: 5) 18.06.2018 01:06
Dlaczego na papilocie jest pełno artykułów ukazujących męski punkt widzenia a może by tak zamiast kolejnych 10 rzeczy które faceci lubią albo nie nienawidzą w kobietach moglibyście napisać fajny tekst o kobietach. My naprawdę nie zmienimy swojego stylu ubierania czy fryzury bo gdzieś w jakimś sondażu wyszło że facetów nie pociągają baleriny
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.06.2018 17:20
Mężczyźni na to sami zasługują
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.06.2018 13:45
Jeśli chodzi o wymienione kwestie, to faceci dużo gorzej traktują kobiety. Oglądają się za innymi (bo oni niby mogą), jak kobieta mniej zarabia to musi sie prosić o kasę na waciki od faceta, itp, itd. Niech się faceci nie skarżą.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.06.2018 09:07
To samo mozna powiedziec o tym jak faceci traktuja kobiety.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo