8 zdań, które doprowadzają mężczyzn do szału (i kończą się rozstaniem)

Mówisz je swoimi partnerowi?
8 zdań, które doprowadzają mężczyzn do szału (i kończą się rozstaniem)
Fot. iStock
05.06.2018

Podobno nic nie rani tak jak przykre słowa wypowiedziane przez osobę najbliższą naszemu sercu. Dlatego dobrze jest pomyśleć, zanim coś powiemy. Doskonale wiedzą o tym osoby w związkch, a zwłaszcza te, które nie mogą zapomnieć partnerowi, że był zdolny do wypowiedzenia okrutnych słów.

Konsekwencje mogą być bardzo poważne. Niektóre osoby przez kilka tygodni czy nawet miesięcy traktują się jak powietrze. Inne starają się wybaczyć, ale wspomnienie tych słów powraca i rana w sercu ciągle odżywa. Może się też zdarzyć, że były one tak okrutne, iż bycie razem wydaje się niemożliwe.

Największy problem w tym, że każdy ma inną wrażliwość. Jeden zniesie pewne słowa lepiej, a drugi gorzej. Nawet jeśli nam nie wydają się takie złe, nie znaczy, że nie zranią drugiej połówki. Można też wyróżnić słowa, które powtarzamy często i nie zdajemy sobie sprawy, jakie spustoszenie czynią w naszej relacji.

8 żeńskich cech, przez które faceci ODCHODZĄ

Czego lepiej nie mówić swojemu facetowi?

Słowa, którymi wpędzasz go w winę

Na przykład: „To twoja wina”

Pamiętaj, że szukanie winy należy zaczynać od siebie. Poza tym nawet jeśli to była jego wina, nie mów tego głośno. Obwinianie się nawzajem w niczym nie pomoże. Raczej przyniesie jeszcze większą szkodę.

Słowa, przez które czuje się odepchnięty na bok

Na przykład: „To nie twoja sprawa”

Wszystko, co dotyczy ciebie, jest jego sprawą i wszystko, co dotyczy jego, jest twoją sprawą. Jako para tworzycie jedność. Jeżeli przestaniesz go angażować w swoje życie, prędzej czy poźniej się rozstaniecie.

 

rozpad związku

Fot. unsplash.com

Słowa, które lekceważą uczucia twojego faceta

Na przykład: „Dlaczego tak bardzo martwisz się swoją pracą?”

Dla ciebie jest to niezrozumiałe, ale to nie znaczy, że on nie przeżywa bardzo sytuacji w pracy. Nigdy nie lekceważ uczuć swojego faceta. Staraj się postawić w jego sytuacji, a nawet jeśli nadal nie dostrzegasz powagi problemu, nie okazuj tego. Wspieraj go i staraj być bardziej empatyczna.

Słowa, które wyrażają obojętność

Na przykład: „Nie dbam o to, o której wrócisz”

Facet poczuje się niepotrzebny. Będzie myślał, że już ci na nim nie zależy. Pamiętaj, że obojętność jest w związku najgorsza.

rozpad związku

Fot. unsplash.com

Słowa, w których porównujesz partnera do innych

Na przykład: „Mąż K. znalazł lepszą pracę”

Sugerujesz tym samym, że twój facet jest gorszy. Być może myślisz, że w ten sposób zmotywujesz go do działania. Nic bardziej mylnego. On zniechęci się i będzie myślał o sobie, że jest do niczego. Isnieje też opcja, że stwierdzi, że go nie doceniasz.

Słowa, w których generalizujesz

Na przykład: „Nigdy nie pomagasz mi w domowych obowiązkach”

Lepiej poproś go, aby ci pomógł, ale zrób to na spokojnie. Bez wyrzutów. Pamiętaj, że facetom trzeba zwracać uwagę na rzeczy, które są dla nas oczywiste.

rozpad związku

Fot. unsplash.com

5 historii, które można porównać do filmowego romansu (Wydarzyły się naprawdę!)

Słowa, którymi niszczysz jego pewność siebie

Na przykład: „Znowu ci nie wyszło. Jak możesz być taką ofermą?”

Jeżeli wpędzasz go w poczucie winy i dołujesz na każdym kroku, będzie miał coraz mniejszą ochotę na przebywanie w twoim towarzystwie. Stopniowo będzie też tracił do ciebie szacunek, a uczucie wyparuje szybciej niż myślisz.

Słowa, w których dajesz do zrozumienia, że małżeństwo z nim było błędem

Na przykład: „Żałuję, że za ciebie wyszłam”

Tym jednym zdaniem możesz przekreślić wszystko, do czego doszliście. Nawet jeśli wypowiedziałaś to pod wpływem emocji, on ci tego nie zapomni. Będzie się też zastanawiał, w jakim stopniu było prawdziwe.

Źrodło: brightside.me

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Kobi (Ocena: 5) 08.06.2018 18:50
Zdanie, które ostatnimi czasy bardzo mnie męczyło to - zrób coś ze swoim sprzętem, żeby w końcu działał jak należy. Problemy z erekcją doprowadzały moją kobietę do szału. Dlatego postanowiłem zrezygnować z używek, zdrowo się odżywiać i stosować iqman. Aktualnie skończyła marudzić i jedynie jęczy w łóżku z rozkoszy. Jak widać, udało się!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.06.2018 16:09
Pierwsze zdanie to moze i prawda jezeli facet rzeczywiscie nie jest czemus winny,ale jezeli zawinil to powinno mu sie to powiedziec dosadnie i to tluczkiem wbijac do glowy az wejdzie do mozgownicy. Nie wyobrazam sobie sytuacji,ze facet zrobil cos zle albo nie wlasciwie sie zachowal np osmieszal dziewczyne przy znajomych lub podrywal inna,a kobieta nie powie mu "ze to jego wina,ze sie np poklocili na spotkaniu,bo pchal lapy gdzie nie trzeba",bo sie ksiaze urazony poczuje. A gowno prawda,jezeli facet zawini to musi o tym wiedziec inaczej bedzie myslal,ze robi dobrze. Z facetem jak z psem jak go poglaskasz za zle zachowanie to bedzie myslal,ze robi dobrze
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.06.2018 12:50
O matko...ale facet do kobiety już może tak mówić ?!! Wiecie, to działa w 2 strony !
odpowiedz
smile2 (Ocena: 5) 05.06.2018 10:55
ojoj.. wygląda na to, że z facetem trzeba się odchodzić jak z przysłowiowym jajkiem..
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie