10 oznak, że Ty i Twój facet przestaliście się kochać

Otwórz ten artykuł i poznaj prawdę.
10 oznak, że Ty i Twój facet przestaliście się kochać
Fot. Unsplash.com
04.06.2018

Koniec relacji następuje wcześniej niż o tym postanowimy. U niektórych par psuje się ona przez wiele miesięcy, zanim zostanie podjęta decyzja o rozstaniu. Bardzo często winne są temu wygoda, przyzwyczajenie, a także strach.

Wyznanie Izy: „Jestem z moim facetem JUŻ PÓŁ ROKU. Chciałabym z nim zamieszkać i zaręczyć się”

 Od tego, jak szybko podejmiecie stanowcze kroki, zależy szczęście twoje i jego. Dlatego dobrze jest przeanalizować zmiany, jakie zaszły w waszym związku i przemyśleć, czy już nic nie da się zrobić albo czy w ogóle warto.

Portal brightside.me wychodzi z pomocą do wszystkich kobiet, które mają wątpliwości. Podpowiada, jakie sygnały świadczą o tym, że wasz związek istnieje tylko formalnie.

Twój facet wygląda gorzej niż kiedyś

Kiedyś na każde spotkanie przybiegał pachnący, w wyprasowanej koszuli i ułożonych włosach. Regularnie wymieniał ubrania, a nawet zwracał uwagę na to, co jest modne. Obecnie masz wrażenie, że wyciąga z szafy pierwsze lepsze ubrania i w ogóle nie stara się zrobić na tobie wrażenia.

koniec związku

Fot. unsplash.com

Szukasz racjonalnych argumentów, kiedy myślisz o was jako parze

Już dawno nie myślisz o was dwojgu w kategorii miłości. Widzisz was raczej jako partnerów, przyjaciół, osoby, które łączą wspólni znajomi, cele i wspomnienia, ale nic więcej.

Czasami zastanawiasz się, czy warto dalej w tym tkwić. Kalkulujesz na chłodno, czy opłaca się rezygnować ze związku.

Nudzisz się w jego towarzystwie

Kiedyś uwielbiałaś z nim rozmawiać, oglądać filmy, spacerować, gotować, a nawet wygłupiać się. Nawet milczenie było fajne, gdy znajdował się obok ciebie. Obecnie wszystko wydaje się ciekawsze niż jego towarzystwo. Chętnie przyjmujesz propozycje spotkań ze znajomymi, z którymi dawno się nie widziałaś. Odnawiasz relacje, które rozluźniły się przez twój związek z nim. Może zaniedbałaś niektóre sfery życia i nastąpił przesyt partnerem?

Coraz mniej mu ufasz

Dawniej miałaś zwyczaj mówić swojemu facetowi o wszystkich ważnych rzeczach oraz o osobistych przemyśleniach i uczuciach. Twój facet wiedział też wszystko o mniej istotnych rzeczach. Obecnie częściej dzielisz się nimi z przyjaciółmi niż z fnim. Jest w tobie bariera przed tak intymną rozmową.

Brak zaufania to bardzo zły znak. Zastanów się, czy chcesz je odbudować.

koniec związku

Fot. unsplash.com

Unikasz myślenia i rozmów na temat wspólnej przyszłości

Czasami myślisz o tym, co byś zrobiła w przyszłości. Chodzi o duże zmiany takie jak na przykład zmiana pracy czy wyjazd do innego miasta. Nie opowiadasz o tym swojemu facetowi i nie widzisz go w wyobraźni obok siebie. Denerwujesz się też, gdy on zaczyna mówić o waszej wspólnej przeszłości. Często przerywasz mu w takiej sytuacji.

„Mój chłopak chyba jest gejem”

Starasz się zminimalizować obecność drugiej osoby w swoim życiu

Kiedyś na każdym kroku podkreślałaś, że jesteś w związku. Oznaczałaś się z facetem na Facebooku, wrzucałaś na Instagrama zdjęcia, na których z nim byłaś i robiłaś mnóstwo tym podobnych rzeczy. Obecnie unikasz afiszowania się z jego obecnością. Nagle przestałaś preferować formy spędzania czasu, które kiedyś was łączyły.

Być może przechodzisz trudny okres, ale niewykluczone, że jesteś zmęczona swoim facetem.

Twój partner znajduje się teraz na niższej pozycji, jeżeli chodzi o listę twoich życiowych priorytetów

Wolisz spotkać się ze znajomymi, pobiegać, a nawet zrobić porządki w domu. Spędzanie czasu z twoją połówką już nie jest dla ciebie tak atrakcyjne jak kiedyś. Mało tego, postrzegasz je nawet jako stratę czasu. Jesteś gotowa wymyślić 10 powodów, aby tylko odwlec w czasie spotkanie z nim.

koniec związku

Fot. unsplash.com

Prowokujesz konflikty bez powodu

Jednym z sygnałów końca są ciągłe konflikty. Jednego dnia kłócicie się, potem przepraszacie, mija kilka dni i następuje powtórka z rozrywki. Ponieważ dobrze wiesz, że kiedyś było między wami dobrze i takie sytuacje nie pojawiały się regularnie, nie możesz zrzucać winy na charakter jednego z was.

Prawdopodobnie nie postrzegasz już faceta jako swoją drugą połówkę. Być może on ciebie też nie.

Nie chcesz rozwiązywać problemów

Chociaż jesteś doskonale świadoma, że twoja relacja ma się gorzej niż kiedykolwiek, nie masz zamiaru nic z tym robić. Być może planujesz, ale ciągle odwlekasz to w czasie i łudzisz się, że wszystko samo się ułoży.

Prawda jest jednak taka, że niektóre związki trwają tylko dlatego, że ludziom brakuje odwagi, aby podjąć stanowcze kroki. Są przyzwyczajeni do panującej stagnacji, a ryzyko opuszczenia partnera mimo wszystko za bardzo ich przeraża.

Trwanie w apatii nie jest dobre. Pamiętaj, że czas leci. Lepiej podjąć stanowcze kroki i rozejść się niż ciągnąć coś, co nie ma najmniejszych szans na przetrwanie.

Otworzyłaś ten artykuł...

Prawdopodobnie wiesz lub czujesz, że coś jest nie tak z twoim związkiem, w innym przypadku nie otwierałabyś tego artykułu. Musisz przede wszystkim rozważyć, czy to jeden z trudnych momentów, które przeżywają wszystkie pary czy początek końca.

Źródło: brightside.me

 

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Marika (Ocena: 5) 07.06.2018 00:07
Mój ostatni związek rozpadł się ze względu na to, że on mając problemy z erekcją, nie robił niczego w kierunku poprawy swojego stanu. Życie erotyczne totalnie umarło... A wystarczyłoby żeby poszedł do lekarza, zaczął stosować iqman i wprowadził jakąś zbilansowaną dietę. Najwidoczniej go to przerosło...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2018 08:12
Czuje się urażona ostatnim podpunktem. Artykuł otworzyłam z ciekawości a w moim związku wszystko się świetnie układa
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo