Jesteś mężatką? Przeczytaj 7 niezawodnych rad, jak uniknąć rozwodu

Koniecznie się z nimi zapoznaj. Pochodzą od psychologów.
Jesteś mężatką? Przeczytaj 7 niezawodnych rad, jak uniknąć rozwodu
Fot. iStock
01.06.2018

Dane dotyczące liczby rozpadających się małżeństw nie napawają optymizmem. Mówi się o tym, że z roku na rok liczba rozwodów rośnie. Co jest tego przyczyną? Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było takiego problemu. Nasi dziadkowie sobie tego nie wyobrażali – trwali przy sobie niezależnie od konfliktów. Starali się nad nimi pracować, a nie uciekać.

Wyznanie Izy: „Jestem z moim facetem JUŻ PÓŁ ROKU. Chciałabym z nim zamieszkać i zaręczyć się”

Portal brightside.me zebrał rady psychologów dotyczące tego, co należy robić, aby uniknąć rozwodów. Dobrze by było, aby przeczytali je wszyscy małżonkowie. Dzięki temu unikną popełnienia kolosalnych błędów. A gdyby się to nie udało, przynajmniej będą świadomi, czym zawinili i jak naprawić popełniony błąd.

Szanujcie się wzajemnie

Wzajemny szacunek to podstawowy filar udanego związku. Nawet jeżeli się kłócicie, zwracajcie się do siebie z szacunkiem. Słowa mogą bardzo zranić. Trudno o nich zapomnieć, nawet jeżeli zostały wypowiedziane pod wpływem emocji. Jeżeli masz problem z zapanowaniem nad nimi, staraj się w takim stanie unikać rozmowy z mężem. Wyjdź na chwilę z domu i postaraj sie ochłonąć.

jak uniknąć rozwodu

Fot. unsplash.com

Nie porównujcie się wzajemnie do innych ludzi

Co często mówią żony? „Patrz, nasz sąsiad kupił nowy samochód, a ty?”, „A. co tydzień zabiera swoją żonę na romantyczną kolację, a ty już dawno tego nie robiłeś”. To tylko dwa z wielu przykładów, które często pojawiają się w codziennym życiu. Sprzyja też temu dostęp do mediów. Powiedzmy, że widzisz, jak mąż koleżanki zabrał ją na rocznicę za granicę, a wy nigdzie nie pojechaliście. Pokazujesz mężowi zdjęcie i zwracasz się do niego z wyrzutem. Pamiętaj, aby tego nie robić. W ten sposób mężczyzny nie zmotywujesz. Poza tym, to nie znaczy, że osoby ze zdjęcia są ze sobą szczęśliwe.

Dbaj o siebie

Faceci pozostaną wzrokowcami na zawsze. Dlatego nawet w domu dobrze by było, abyś dbała o swój wygląd. Delikatny makijaż, schludne ubrania i staranne uczesanie zrobią swoje. Wyrzuć z szafy wszystkie rozciągnięte rzeczy i nie pokazuj się mężowi w tłustych włosach. Jeżeli się zaniedbałaś, nie dziw się, że on nie ma ochoty na seks. Pamiętaj jednak, że to działa w obie strony. Twój mąż również musi o siebie dbać, aby Cię pociągał.

Stawiaj na pierwszym miejscu męża, a nie dzieci

Mnóstwo kobiet popełnia ten błąd. Niektóre wychodzą za mąż tylko po to, aby mieć dziecko. Takie podejście może kosztować cię utratę męża. Na pierwszym miejscu stawiaj męża, a dopiero potem dzieci. Nie poświęcaj się aż tak bardzo. Po pierwsze małżeństwo stanowi filar rodziny. Po drugie dzieci kiedyś dorosną i odejdą. Po trzecie to nie jest dobre dla dzieci. Nie chodzi o to, aby je zaniedbywać. Po prostu nie rezygnuj ze wszystkich przyjemności tylko po to, aby je zadowolić. To samo dotyczy czasu. Raz w tygodni załatw opiekunkę do dzieci, a sama wyjdź gdzieś z mężem. Dzieci będą szczęśliwe, kiedy będą miały szczęśliwych rodziców.

jak uniknąć rozwodu

Fot. unsplash.com

Wybaczajcie sobie

Nikt nie jest idealny. Każdy popełnia błędy. Jeżeli partner wyraża szczerą skruchę, puść w niepamięć to, co się stało. Nie ma gwarancji, że z kimś innym będzie lepiej. Poza tym szkoda zaprzepaścić to, co już się razem przeżyło.

Nie starajcie się zmienic

Wiele kobiet myśli, że może po ślubie jej facet się zmieni. Ale tak się nie stanie. A każda próba jego zmiany zostanie postrzeżona jako zamach na jego osobę. Nie zmienisz jego relacji z rodzicami, nie zmieniasz faceta bez ambicji w ambitnego faceta, nie zmienisz jego przekonań religijnych, światopoglądu oraz hobby. Musisz to wszystko zaakcepotować. Jedyne, co możesz zrobić, to wypracować wspólne zainteresowania i formy spędzania czasu. Takie, które wszyscy uznają za przyjemne.

Nie używaj niektórych słów

Chodzi o takie jak „rozwód”, „odejście”, „separacja” oraz tym podobne. Zanim się obejrzysz, może być za późno i dostaniesz pozew rozwodowy. Nie wypowiadaj ich nawet dla żartu, a tym bardziej nie próbuj nim manipulować za ich pomocą.

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.12.2018 12:48
Nigdy nie dopuść ingerencji swojej matki w swój związek małżeński, jeśli choć raz zdecydowanie nie zareagujesz na jej uszczypliwe uwagi w obecności i w stosunku do męża -jesteś w jego oczach przegrana. Nawet gdy miałaby odrobinę racji, nie w ten sposób. Zostajesz córunią mamuni i każdy twój odruch porówna do twojej matki. Zgodnie z tezą jaka matka taka córka. To samo dotyczy twojego ojca w oczach którego powinnaś być ukochaną córunią. Gorzej jak masz ojca jełopa, który też miał teściową.
odpowiedz
Naga Prawda (Ocena: 5) 30.11.2018 10:54
Ja znam tylko jeden sposób jak uniknąć rozwodu i sprawdza się w 100%. NIGDY NIE BRAĆ ŚLUBU :-)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.06.2018 04:13
Sensownie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie