Sygnały, że nie powinnaś BRAĆ Z NIM ŚLUBU. Wasze małżeństwo nie przetrwa!

Jakie szanse na przetrwanie ma mój związek? Sprawdź.
Sygnały, że nie powinnaś BRAĆ Z NIM ŚLUBU. Wasze małżeństwo nie przetrwa!
Fot. iStock
14.06.2018

Dlaczego tak wiele małżeństw się rozpada? Przyczyn jest wiele, ale co ciekawe, niektóre pojawiają się zanim zakochani powiedzą sobie „tak” na ślubnym kobiercu. Nie zawsze są rozpoznawane. Bywają też ignorowane. Tym samym uderzają w zakochanych po ślubie. Prowadzą do kryzysów, z których pary się nie podnoszą.

Wyznanie Doroty: „Byłam z facetem 8 lat. Rozwiedliśmy się rok po ślubie”

Dobra wiadomość jest taka, że da się je rozpoznać wcześniej. Nad niektórymi można popracować. Są również przypadki, gdy lepiej się rozstać. To nieprawda, że miłość pokona każdą przeszkodą. Tylko nasze działanie wynikające z miłości jest w stanie tego dokonać. Przypadki, o których mowa, ewidentnie wskazują, że czasami miłości brakuje albo nie jest taka, jaka powinna być.

Jeżeli jesteś w związku, przeczytaj, jakie sygnały wskazują na to, że twój związek ma mniejsze szanse na przetrwanie. Zadziałaj, aby zapobiec rozpadowi waszego związku. A może uświadomisz sobie, że twój związek jest toksyczny i lepiej go zakończyć?

szanse małżeństwa na przetrwanie

Fot. unsplash.com

Jedna z osób uważa, że jest ważniejsza

Kompromis w związku jest bardzo ważny. Czasami bywa konieczny, ale gdy jedna osoba poświęca coś bardzo ważnego dla drugiej, prawdopodobnie w przyszłości to się odbije na relacji. Zwłaszcza gdy chodzi o karierę, czy niespełnione marzenie. Jeżeli kariera jednej osoby staje się ważniejsza i druga osobe rezygnuje ze swojej dla dobra związku, kiedyś pojawi się konflikt na tym tle. W wielu przypadkach prowadzi on do rozwodu. Wymaganie od swojej połówki tak dużego poświęcenia nie jest w porządku.

Jedna z osób tłumaczy zachowanie drugiej

Najczęściej to kobiety tłumaczą zachowanie swoich „misiów”. Są w nich tak ślepo zapatrzone, że bagatelizują niepokojące sygnały. Za wszelką cenę próbują znaleźć dla nich jakieś wytłumaczenie. Po pewnym czasie - tym razem w małżeństwie - one powracają i stają się przyczyną rozwodu. Może chodzić o brak szacunku, przemoc fizyczną, oglądanie się za innymi kobietami, wyciąganie pieniędzy i wiele innych spraw.

Związek nie opiera się na partnerstwie

Obie osoby powinny liczyć się ze sobą nawzajem. Mówić o wszystkim, wspierać i radzić. Gdy tego brakuje, związek zaczyna szwankować. Jedna osoba często jest spychana w związku na boczny plan. To druga – ta dominująca – stara się o wszystkim decydować.

szanse małżeństwa na przetrwanie

Fot. unsplash.com

W związku brakuje więzi emocjonalnej

Więź emocjonalna odgrywa bardzo ważną rolę w związku. Jeżeli pojawią się poważne kłopoty, to właśnie ona pomaga przetrwać. Dlatego tak ważne jest pielęgnowanie więzi poprzez niechowanie urazy, przebaczanie, rozmawianie o problemach oraz chodzenie ze sobą na randki.

11 sygnałów, że on NAPRAWDĘ CIĘ KOCHA

Jedna z osób próbuje zmienić drugą

Jeżeli ta osoba również chce się zmienić, nie ma problemu. Jednak w przypadku gdy druga strona ciągle wytyka jej wady, poucza i żąda pracy nad sobą, okazuje w ten sposób brak akceptacji. Poczucie bycia akceptowanym jest bardzo ważne. Kiedy go brakuje, osoba zaczyna się izolować i szukać tej akceptacji gdzie indziej. Obie osoby muszą być pewne, że są kochane i akceptowane.

Jedna z osób za bardzo polega na zdaniu rodziców

Niektórzy rodzice uwielbiają się wtrącać w życie młodych i urządzać je po swojemu. Może się zacząć niewinnie – na przykład od próby zorganizowania im wesela i szantażowania pieniędzmi. Potem toksyczni rodzice próbują ingerować w coraz więcej sfer życia młodych. Wpadają z niezapowiedzianymi wizytami, udzielają „dobrych rad”, pouczają, jak wychować dzieci. Dziecko takiego rodzica może nie być świadome, że relacja z nimi jest toksyczna. Za bardzo na nich polega. Zgadza się na wrącanie, a tym samym szkodzi relacji z drugą połówką.

szanse małżeństwa na przetrwanie

Fot. unsplash.com

Jedna z osób ma długoletniego, niezastąpionego przyjaciela przeciwnej płci

Trzecia osoba potrafi bardzo namieszać w związku. Trzeba się upewnić, że pod tym względem wszystko jest jasne. To znaczy, że druga połówka akceptuje obecność przyjaciela i sposób, w jaki wpływa na partnera. Nie może być pod tym względem cienia wątpliwości, ponieważ nieufność będzie rosła. Z czasem może przerodzić się w poważny konflikt.

Związek jest spychany na boczny plan

Wszystko staje się ważniejsze: praca, dzieci, przyjaciele, hobby. Bardzo często spychanie spraw dotyczących bezpośrednio relacji na boczny plan oznacza ucieczkę przed problemami. To przejaw niedojrzałości.

Zakochani uważają, że nie mogą bez siebie żyć

Jeżeli jedna osoba uważa, że jej szczęście zależy od drugiej osoby, zastawia na siebie pułapkę. Wymaga od swojej połówki stawania na rzęsach, a gdy ta się nie sprawdza, obarcza ją za wszystko winą. Nie rozumie, że problem leży w niej. To również sygnał, który świadczy o niedojrzałości. Szczęście w związku nie może zależeć od drugiej osoby, która jest tylko człowiekiem i jak każdy popełnia błędy.

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.06.2018 15:46
nigdy nie sądziłam, że to prawda ale związek to naprawdę kawał ciężkiej roboty. długie, nieprzyjemne rozmowy, otwieranie się na tematy trudne i praca nad samym sobą - to wszystko nie jest takie hop siup. z moim obecnym chłopakiem wszystko zaczęło się nie tak, ciągle były dramaty, kłótnie, nikt z nas nie chciał związku. kiedy w końcu zdecydowaliśmy się na bycie razem dalej trudno było nam się przestawić na "my" a nie "ja" i to również powodowało mnóstwo kłótni. ale teraz, po 2 miesiącach "razem" i prawie roku od kiedy się znamy to wszystko nabiera sensu. on stał się moją pilastrem, ja go popycham do bycia bardziej ambitnym i wiary w siebie. a wszyscy dookoła odradzali mi bycie z nim bo taki "bad boy" i w ogóle nie dla mnie. słuchajcie własnego instyntku i słuchajcie partnera a dalej będzie dobrze :)
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 14.06.2018 13:41
Czyli wygląda że mój związek jest idealny ;) jednak na to trzeba czasu, wytrwałości i chęci oraz wiele, nie raz na prawdęwiele, wysiłku. I to od obu partnerów. Nie wymieniane na "lepszy model" z byle powodu, ale wspólne rozwiązywanie problemów jest kluczem do udanego związku. Nie może też zabraknąć miłości, oczywiście
odpowiedz

Polecane dla Ciebie