Gdy on Cię nie chce: Jak zapomnieć o nieodwzajemnionej miłości?

Weź sobie te rady do serca.
Gdy on Cię nie chce: Jak zapomnieć o nieodwzajemnionej miłości?
Fot. iStock
18.02.2018

Nieodwzajemniona miłość to uczucie znane większości kobiet. Czasami zakochujemy się w kimś, kto nie podziela naszych uczuć. Zdarza się też, że nagle zostajemy porzucone przez ukochanego, który informuje, że już nic do nas nie czuje.

Mieć złamane serce to z pewnością jedna z największych życiowych tragedii. Ludzie nierzadko popełniają szaleństwa, gdy nie mogą być z tym, z kim chcą. Nie warto jednak rozpamiętywać tego stanu, planować zemsty czy próbować na siłę zyskać wzajemność tej osoby. Najlepsze rozwiązanie to zapomnieć.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Wola to wola, a uczucia to uczucia – są one niezależnie od naszych postanowień. Dlatego trzeba podjąć zdecydowane kroki i trzymać się ich, aby wytrwać w postanowieniu i w efekcie uwolnić się od uczucia nieszczęścia.

Jeżeli jesteś jedną z osób, które nie wiedzą, jak zapomnieć, poniżej znajdziesz wskazówki.

Zobacz także: Pokazała na Tinderze zdjęcia przed i po odchudzaniu. Reakcja facetów zadziwia

jak zapomnieć o facecie

Fot. unsplash.com

Zrozum, że on cię nie chce

Po prostu przyjmij to do wiadomości, niezależnie od uczuć. Nie rób sobie nadziei, że on zmieni zdanie. Załóż, że nic z tego nie będzie.

Znajdź osobę, która ma podobny problem

Poszukaj w najbliższym otoczeniu osoby, która ma podobny problem. Nie po to, aby wspólnie użalać się nad swoim losem, ale podjąć razem jakieś kroki. We dwie osoby zawsze jest raźniej. Jedna będzie motywowała drugą do działania.

Zacznij uprawiać sport

Uprawianie sportu ma wiele zalet i jest jednym z najlepszych lekarstw na złamane serce. Dzięki aktywności fizycznej będziesz mieć więcej energii, poczujesz się silniejsza, zyskasz lepszy humor i ujędrnisz ciało.

jak zapomnieć o facecie

Fot. unsplash.com

Zadbaj o swój wygląd

To podstawa dobrego samopoczucia. Przyjrzyj się sobie i zastanów, co ostatnio zaniedbałaś. Dbaj regularnie o ciało, a jeżeli masz możliwości spróbuj coś zmienić. Nowa fryzura na pewno sprawi, że poczujesz się lepiej. A może odświeżysz swoją garderobę?

Wyjedź na jakiś czas

Oderwanie się na jakiś czas od miejsca, które kojarzy ci się z jego osobą, to bardzo dobry pomysł. Jeżeli masz taką możliwość, wyjedź za granicę albo odwiedź znajomych w innej części kraju. Przemyślisz swoje życie i może zaczniesz na nie patrzeć z innej perspektywy. Dzięki wyjazdowi nabierzesz dystansu do sprawy.

Zaangażuj się w nową inicjatywę

Jeżeli masz w sobie pragnienie, aby zrobić coś dobrego dla innych, zaangażuj się w wolontariat. Gdy czujesz potrzebę, żeby zrobić coś dla siebie, pomyśl o kursie podnoszącym kompetencje zawodowe. Zajmiesz w ten sposób swój wolny czas i zwiększysz szanse na znalezienie pracy. Nieważne, czy jeszcze się uczysz czy już pracujesz.

jak zapomnieć o facecie

Fot. unsplash.com

Naucz się nowego języka

Dlaczego to dobry pomysł? Po pierwsze bardzo zaangażujesz się w robienie czegoś nowego. Twoje myśli już nie będą krążyły wokół nieudanego życia uczuciowego. Po drugie podniesiesz kwalifikacje. Po trzecie na kursie poznasz nowe osoby. Kto wie, może zakochasz się na nowo?

Zadbaj o przyjaciół

Kiedy jesteśmy w związkach, często zaniedbujemy przyjaciół. Jeżeli twoje życie uczuciowe przeżywa zastój, to dobry moment na odświeżenie niektórych relacji. Wychodź z przyjaciółmi jak najczęściej. Odżyjesz, a może jednocześnie poznasz kogoś, kto na ciebie zasługuje.

Chodź na randki

Chociaż szybkie przechodzenie od jednej relacji do drugiej, przeważnie nie jest dobrym pomysłem, jeżeli czujesz taką potrzebę, nie unikaj randek. Nie chodź jednak na nie z presją, żeby kogoś poznać, a raczej dla rozrywki. Poznasz mężczyzn, co pozwoli ci lepiej określić, kogo szukasz i kto jest warty twojego zaangażowania.
 

Zobacz także: Wszystko jasne: Jesteś sama, bo używasz TYCH emotikonów

Źródło: brightside.me

Komentarze (8)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 1) 18.02.2018 06:29
"Jak zapomnieć o nieodwzajemnionej miłości?" Odp: Kupić sobie kota.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 18.02.2018 01:05
To gówno daje... Jak i tak wyobrażam sobie, że to z nim jadę na ten wyjazd, albo, że mu opowiadam po powrocie jak było. Co z tego, że wzięłam się za siebie - biegam - jak on tego już nie zobaczy, myślę, że biegam z nim... Po***ało mnie totalnie.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo