Jak spędzić walentynki, jeżeli jesteś samotna?

To nie tragedia. Może być bardzo miło.
Jak spędzić walentynki, jeżeli jesteś samotna?
Fot. iStock
13.02.2018

Czy jesteś jedną z kobiet, które spędzą tegoroczne walentynki samotnie? Na pewno już od jakiegoś czasu irytujesz się na każdą wzmiankę o tym dniu i na widok każdej wystawy sklepowej zapełnionej pluszowymi serduszkami i czekoladkami w kształcie serduszek. W końcu nie jest miło, gdy ktoś lub coś przypomina o tym, że jesteś samotna. Nie każda singielka jest sama z wyboru.

Mimo wszystko poddawanie się frustracji nie ma sensu. Tylko zaszkodzisz sobie w ten sposób. Ciągłe myślenie o swojej samotności sprawi, że zaczniesz się nad sobą użalać i dzień stanie się jeszcze bardziej przygnębiający. Zamiast tego pomyśl, w jaki sposób możesz spędzić walentynki, żeby poczuć się lepiej.

Jeżeli nic nie przychodzi ci do głowy, zasugeruj się naszymi propozycjami. Głowa do góry, pamiętaj, że nie jesteś sama. Jeżeli to pierwsze samotne walentynki od kilku lat, nie ma tragedii. Gorzej, gdy jesteś sama już długo, ale nawet wtedy nie warto poddawać się rozpaczy.

Zobacz także:

samotne walentynki

Fot. unsplash.com

Spędź ten dzień z ludźmi, których lubisz

Być może samotność pozwoli ci sobie uświadomić, że nie można uzależniać swojego szczęścia od faceta. Dookoła ciebie na pewno kręci się mnóstwo wartościowych ludzi: krewnych, przyjaciół, sąsiadów. Zrób im niespodziankę tego dnia i złóż im wizytę. Weź ze sobą walentynkowy upominek. Dzięki temu nie poczujesz się zupełnie wykluczona z święta.

Urządź przyjęcie dla singielek

Na pewno masz jakieś koleżanki, które też są samotne. Zorganizujcie przyjęcie w domu którejś z was. Może być tematyczne. Np. w stylu hawajskim albo w stylu lat 20. To, co będziecie robić, zależy od was. Czasami wystarczy zwykła rozmowa i coś zmacznego do jedzenia, aby poczuć się lepiej.

Idź do salonu piękności

Możesz też potraktować walentynki jako dzień miłości do... siebie. Zarezerwuj wizytę w salonie piękności. W walentynki idź też na zakupy i zaszalej. Kup coś, czego zawsze sobie odmawiałaś.

samotne walentynki

Fot. unsplash.com

Wybierz się na samotną wycieczkę

Jeżeli lubisz podróżować, pomyśl o wycieczce. Kierunek zależy od ciebie, a właściwie od czasu, jakim dysponujesz. Możesz jechać w polskie góry, za granicę albo odwiedzić bliską osobę, która meszka w ciekawym zakątku Polski. Zrób plan, co zwiedzisz na wypadek, gdyby spotkała cię na miejscu chandra.

Zignoruj ten dzień

Dobrym pomysłem jest też potraktowanie walentynek jak zwykłego dnia. Rób to, co robiłabyś normalnie, gdyby nie był to 14 lutego. Nawet kobiety będące w związkach tak robią i twierdzą, że walentynki to kiczowate święto. Ludzie przeważnie spędzają je w kinach przy głupiej komedii romantycznej i paczce popcornu.

Oglądaj filmy

Jedną z oklepanych, ale jednocześnie najprzyjemniejszych form spędzania walentynek przez samotnych jest oglądanie seriali. Włącz ulubiony serial i pozwól, aby czas przepłynął ci przez palce.

Zobacz także:

 

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Jadźka (Ocena: 5) 14.02.2018 03:46
Umówiłam się z koleżanką, która też nie ma co robić na kolację w Bistro Wiejska. Zawsze to jakiś sposób na miłe spędzenia tego specyficznego dnia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.02.2018 01:16
W artykule jest błąd merytoryczny, słowo singielka powstało, by określać kobiety, które są same z wyboru, bo taki mają światopogląd, że lepiej im będzie iść przez życie samej, od kobiet, które chcą mieć faceta, ale nie umieją go znaleźć, te drugie wciąż należy nazywać smutnymi starymi pannami, bo inaczej słowo singielka nie ma racji bytu. Jasne, że singielka brzmi lepiej, ale nie można nią być nie z wyboru. Singielki traktują walentynki jak każdy inny dzień, a smutne stare panny jedzą czekoladki, płaczą w poduszkę i głaszcząc kota oglądają to właśnie miłość.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.02.2018 18:13
a najgorzej jak jesteś przygotowana na związek, wchodzisz, dajesz z siebie wiele, a jakiś idiota, złośliwiec, kłamca niszczy to z premedytacją i się z ciebie śmieje... po tym wszystkim walentynki nie robią na tobie już żadnego wrażenia...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.02.2018 17:44
Co jutro wybieracie, środę popielcową czy walentynki? naszą tradycje czy zachodnia?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.02.2018 10:49
czasem lepiej być samą niż w beznadziejnym zwiazku
odpowiedz

Polecane dla Ciebie